sovi
19.09.12,14:25
Dobry den .Som predvolany z obvodneho uradu ako svedok na prejednanie priestupku proti majetku proti obcanovi ktory v jeden den na parkovisku porozbilaj susedom auta a ja som to cele videl .Chcem sa spytat ci na prejednani bude spolu somnou sediet aj dotycny obvineny a ci sa moze z nejakych papierov dozvediet moje meno a adresu kedze mam obavy o svoju bezpecnost a rad by som zostal v anonymite. dakujem
misoft
19.09.12,12:49
Teoreticky áno - ale môžeš požiadať, aby sa to konalo protokolárne bez jeho prítomnosti. Si len svedok (nie poškodený) - podávaš svedectvo, vysvetlenie.
Ďalej môžeš požiadať, aby tvoje meno nebolo zverejňované, aby ťa vinník nemohol identifikovať - použi na to čarovné slovíčko "ochrana osobných údajov". Ak by to porušili (a ty by si ich o to žiadal) - jóóóó - to by bolo iné tóóčóó.
buchač
19.09.12,15:39
Dobry den .Som predvolany z obvodneho uradu ako svedok na prejednanie priestupku proti majetku proti obcanovi ktory v jeden den na parkovisku porozbilaj susedom auta a ja som to cele videl .Chcem sa spytat ci na prejednani bude spolu somnou sediet aj dotycny obvineny a ci sa moze z nejakych papierov dozvediet moje meno a adresu kedze mam obavy o svoju bezpecnost a rad by som zostal v anonymite. dakujem
...hm ...
Rád by som vedieť , o koľko vozov sa jedná a samozrejme , čo bolo poškodené ...vyčíslené ...

Lebo priestupok a trestný čin je niečo iné ...

Od trestných činov treba odlišovať priestupky, ktorých nebezpečnosť a závažnosť je v porovnaní s trestnými činmi nižšia. Priestupkom je napríklad porušenie nočného kľudu, vzbudenie verejného pohoršenia, urážka na cti, porušenie dopravných predpisov, výtržnosti, krádeže, ktoré sú menej závažné. V prvom rade rieši priestupky polícia. Polícia môže v niektorých prípadoch uložiť na mieste aj blokovú pokutu do výšky 33 eur. Ak prešetrením zistí spáchanie priestupku a pokutu neuloží, postúpi vec príslušnému obvodnému úradu v obvode, v ktorom došlo k spáchaniu priestupku.


Trestný čin
Poškodzovanie cudzej veci
(1) Kto zničí, poškodí alebo urobí neupotrebiteľnou cudziu vec a spôsobí tak na cudzom majetku škodu nie nepatrnú - 266 € (čo je výška škody určujúca hranicu priestupku a trestného činu), potresce sa odňatím slobody až na jeden rok alebo zákazom činnosti alebo peňažným trestom alebo prepadnutím veci.


...na rozdiel od misofta si myslím , že anonymita nebude zachovaná .....
sovi
19.09.12,19:12
no na papieri pise iba o priestupkua poskodenom spetnom zrkadle a o sume 50e ktoru musi zaplatit poskodenemu