d0k
19.09.12,14:32
Zdravim,
nedavno som kupil vlastny byt - kedze som novy obyvatel nechcem hned zavadzat nejake "reformy", ale zarazila ma situacia (chcem sa zatial poradit):
Na vchode su namotnovane tie cipove kluce ( dvere na copovy kluc). Potreboval som dalsie 2 kopie tak som priamo zavolal firme co to montovala. Bolo aj nesmierne tazke sa dohodnut s panom pretoze telefon bral podla nalady, ked povedal ze pride neprisiel atd ... :mad:
Nakoniec mi zavolal okolo 10:00 s tym ze nech som za 10 min. dole pri vchode - co je normalny clovek v praci ale nahodou som bol doma. Napojil si notebook na zariadenie vo vchode, nieco tam natukal - dal mi 2 cipove kluce a povedal ze 20 eur bez pariera :eek:, 24 s potvrdenim.
Zarazili ma 3 veci:
1. spravanie tejto "firmy"
2. cena - necakal som ze to bude zadarmo ale tolke peniaze za 5 minut "roboty" ked nakupna cena je http://www.cbelektro.sk/eshop/action/productdetail/oc/1538/product/kovovy-cip-ibutton-tesla.xhtml [1,67 €] a nasiel som ze vyrobca iButton to od nejakeho mnozstva predava za 0,20 $ / kus
3. ked odchadzal otvoril si nejakym svojim klucom - on je prakticky cudzi clovek - preco by mal kluc od vchodu? To ho potom mozu mat aj vodari, plynari , elektrikari, poskytovatelia internetu, kablovej televizie atd atd a kazdy sa tam bude premavat jak na dni otvorenych dveri :D

otazka:
Myslite si ze by bolo mozne sa na firmu vykaslat a spravovat si to budeme samy? Ma s tym niekto skusenosti? Ja by som sa na to podujal - ak sa nemylim tak jedine co potrebujem je zaobstarat si ten software do notebooku, ked niekto bude potrebovat kluc tam mu poviem nech si kupi z netu (kupim sam ked nebude mat moznost), priradim jeho cislo cipu do databazy a vsetko funguje...a hlavne to spravim zadarmo.
tictac7
19.09.12,12:45
mimotemy tlačivo DP dostanem na DÚ zadarmo, FO s príjmom zo ZČ a príjmom z prenájmu (bez evidencie výdavkov) - vyplním za 5 minút - mám to robiť zadarmo? ...platia sa nie len priame náklady (ten človek musel prísť, má NB, kúpil SW, kúpil tie čipy....)
d0k
19.09.12,14:12
mimotemy tlačivo DP dostanem na DÚ zadarmo, FO s príjmom zo ZČ a príjmom z prenájmu (bez evidencie výdavkov) - vyplním za 5 minút - mám to robiť zadarmo? ...platia sa nie len priame náklady (ten človek musel prísť, má NB, kúpil SW, kúpil tie čipy....)

Netusim na co reagujete... ake tlacivo? :eek: To co ma spolocne s mojou otazkou...

Mam pocit ze len obhajujete sumu 10 E za kluc - no u mna taku sumu neobhajite. Ten clovek urcite namotnoval dvere, zvonceky, vsetko patricne zariadenie (to som tam este nebyval) a urcite za to dostal zaplatene a dobre zaplatene. Robil to na cely bytovy dom - co je 5 vchodov a som o tom presvedceny ze to nerobil len na jednom bytovom dome...

takto
ten človek musel prísť - :confused: ...ja by som za nim tiez prisiel... mohol som pre neho prist aj svojim autom (ak by mi povedal ze mu to robi problem)...mohol si to tak zariadit ze vybavil viacero ludi co (myslim) aj spravil... takze nesiel prednostne za mnou...
má NB - to mam aj ja - dokonca mam 2x NB, 1x tablet... a co?
kúpil SW - nie nekupil, ten software je podla vsetkoho zadarmo priamo od vyrobcu iButton (aj preto som zalozil aj tuto temu)
kúpil tie čipy - ano, niekde v hodnote 0.20 $


Nechcem na vas nejako utocit - a ani tu nejde o mna... ja som mu uz zaplatil, veci nestacam takze je sanca hraniciaca s itotou ze sa s dotycnym v zivote neuvidim a svoj cas urcite mozem vyuzit rozumiejsie ako tu nieco vypisovat...mne len ide o tych ludi co sa tam tiez nastahuju alebo mesie deti co tento kluc mozu aj stratit.. ... ja som taky dobrak :D ...ale aj to stale nechapete:
Ak si objednam donasku pizze: niekto musi vybavit moju telefonicku objednavku, nakupit suroviny na vyrobu pizze, upiect ju, zabalit, dopravit mi ju domov a bez priblbej otazky dostanem pizzu a aj pokladnicny doklad na suma cca 5 Eur. Je to velky nepomer.

..ved sa pochvalte s cim podnikate vy... a aku mate marzu.. ze ci 5000% je v pohode...
day
19.09.12,14:15
urcite mu vznikli naklady, 20€ je OK,
samozrejme otazka ma byt ci je pristup OK, jeho sluzby atd .... a to sa dohodnite na domovej schodzy

preto chcem byvat v RD
marjankaj
19.09.12,14:19
Netusim na co reagujete... ake tlacivo? :eek: To co ma spolocne s mojou otazkou...

Mam pocit ze len obhajujete sumu 10 E za kluc - no u mna taku sumu neobhajite. Ten clovek urcite namotnoval dvere, zvonceky, vsetko patricne zariadenie (to som tam este nebyval) a urcite za to dostal zaplatene a dobre zaplatene. Robil to na cely bytovy dom - co je 5 vchodov a som o tom presvedceny ze to nerobil len na jednom bytovom dome...
No tak si mu nemal nič platiť a mal si si zohnať niekoho lacnejšieho.
stormcatcher
19.09.12,14:25
...u nás sa platí 4€ za kus.
d0k
19.09.12,18:25
...u nás sa platí 4€ za kus.

dakujem za tuto reakciu, lebo uz som zacal pochybovat o svojom usudku... myslim ze 4€ je ferova cena a urcite aj v tomto pripade z toho maju zisk... zadarmo nikto robit nebude :cool:
misoft
19.09.12,18:43
Netusim na co reagujete... ake tlacivo? :eek: To co ma spolocne s mojou otazkou... to bol príklad - preto tam bolo mimotemy

Mam pocit ze len obhajujete sumu 10 E za kluc - no u mna taku sumu neobhajite. Ten clovek urcite namotnoval dvere, zvonceky, vsetko patricne zariadenie (to som tam este nebyval) a urcite za to dostal zaplatene a dobre zaplatene. Robil to na cely bytovy dom - co je 5 vchodov a som o tom presvedceny ze to nerobil len na jednom bytovom dome... ak montoval, tak montoval - mal firmu, dostal objednávku, urobil, dane odviedol - neviem o čom teda točíš.

takto
ten človek musel prísť - :confused: ...ja by som za nim tiez prisiel... mohol som pre neho prist aj svojim autom (ak by mi povedal ze mu to robi problem)...mohol si to tak zariadit ze vybavil viacero ludi co (myslim) aj spravil... takze nesiel prednostne za mnou... si si na 100% istý, že nešiel prednostne za tebou - nevieš - nesúď.
má NB - to mam aj ja - dokonca mam 2x NB, 1x tablet... a co? Má NB - je to jeho pracovný nástroj - tvoj NB je tvoj pracovný nástroj
kúpil SW - nie nekupil, ten software je podla vsetkoho zadarmo priamo od vyrobcu iButton (aj preto som zalozil aj tuto temu) - no akurát výrobca iButton dá zadarmo software - trt makový - podnikateľ platí licenciu za užívanie, lebo to nie je jeho majetkom! Nevieš - netrep. Ty ak si si stiahol wokna a frčíš na nich len tak - to je tvoj problém.
kúpil tie čipy - ano, niekde v hodnote 0.20 $ - naozaj? - tak sa pozri http://www.alibaba.com/showroom/ibutton-chip.html - len samotný chip stojí 0,12$ a + k tomu púzdro - cca 1-1,5$


Nechcem na vas nejako utocit - a ani tu nejde o mna... ja som mu uz zaplatil, veci nestacam takze je sanca hraniciaca s itotou ze sa s dotycnym v zivote neuvidim a svoj cas urcite mozem vyuzit rozumiejsie ako tu nieco vypisovat...mne len ide o tych ludi co sa tam tiez nastahuju alebo mesie deti co tento kluc mozu aj stratit.. ... ja som taky dobrak :D ...ale aj to stale nechapete: ....ale chápeme, chápeme, najskôr výpomoc, potom kšeft.
Ak si objednam donasku pizze: niekto musi vybavit moju telefonicku objednavku, nakupit suroviny na vyrobu pizze, upiect ju, zabalit, dopravit mi ju domov a bez priblbej otazky dostanem pizzu a aj pokladnicny doklad na suma cca 5 Eur. Je to velky nepomer. Podľa toho u koho - niekedy aj menej :D

..ved sa pochvalte s cim podnikate vy... a aku mate marzu.. ze ci 5000% je v pohode....
marjankaj
19.09.12,18:44
dakujem za tuto reakciu, lebo uz som zacal pochybovat o svojom usudku... myslim ze 4€ je ferova cena a urcite aj v tomto pripade z toho maju zisk... zadarmo nikto robit nebude :cool:No určite si po takomto kšefte zarobil.
zrejme má každý deň takéto tržby.
Ak je to živnostník(SZČO), tak na jeden deň ho vyjdú odvody minimálne cca 5,30 €. A to táto vláda chce aby si platil viac kvôli dôchodku.
Aby si zarobil aspoň minimálnu mzdu(tak ako patrí zamestnancovi), tak na jeden deň to vyjde cca 300/20=15€
Už toto je nad 20€ a to ešte nič nerobil.
Jazda autom 10-15 km vyjde na cca 8 €. Je pekné od teba, že by si ho odviezol, aby si ušetril. Teba by to vyšlo dvakrát toľko, lebo by si ho asi chcel odviezť aj naspäť. Teda 16 €. Načo by si tých 16 € dával jemu, keď to môžeš MOLu a výrobcom áut ako amortizáciu. Veď jemu dáš tých 4 € a s tými 16 timi ťa to vyjde 20 € tiež.

A keby to bol zamestnanec v nejakej firme, tak si ani netrúfam odhadnúť, koľko by ťa vyšla mzda jeho vedúceho a generálneho riaditeľa. Tu by už nešlo o fazuľky.
bubkoch
19.09.12,18:47
u nas tiez 4€/ks
12€/ks, to je na poriadnu facku, nech sa spamata ...

btw: mal si sa najskor spytat spravcu, kolko stali tie kluce, resp. priamo susedov ze kolko za nich platili ...
misoft
19.09.12,18:57
Napojil si notebook na zariadenie vo vchode, nieco tam natukal - dal mi 2 cipove kluce a povedal ze 20 eur bez pariera :eek:, 24 s potvrdenim. No predsa musel vedieť číslo zariadenia, aby mohol do neho vložiť nové kľúče, aby ich zariadenie poznalo
Zarazili ma 3 veci:
1. spravanie tejto "firmy" - nerieš - nevieš ako to u nich beží.
2. cena - necakal som ze to bude zadarmo ale tolke peniaze za 5 minut "roboty" naozaj 5 minút? A čo cesta k tebe a od teba + príprava výrobných prostriedkov ked nakupna cena je http://www.cbelektro.sk/eshop/action...on-tesla.xhtml (http://www.cbelektro.sk/eshop/action/productdetail/oc/1538/product/kovovy-cip-ibutton-tesla.xhtml) [1,67 €] a nasiel som ze vyrobca iButton to od nejakeho mnozstva predava za 0,20 $ / kus písal som vyššie - ale to je cena za samotný čip
3. ked odchadzal otvoril si nejakym svojim klucom - on je prakticky cudzi clovek - preco by mal kluc od vchodu? Vraví ti niečo údržba? Čo ak má - ako zhotoviteľ - zmluvne zaviazané, že musí vykonávať údržbu a kontrolu? Je to len jeho jediný univerzálny kľúč (aj v hoteloch majú univerzálne kľúče, tie na magnetické karty univerzálne karty - a rozčuľuje sa hosť?) To ho potom mozu mat aj vodari, plynari , elektrikari, poskytovatelia internetu, kablovej televizie atd atd a kazdy sa tam bude premavat jak na dni otvorenych dveri.
d0k
20.09.12,06:43
bubkoch
jo jo, spytat som sa mohol... ale to ma vtedy nenapadlo (ved koho by aj)... a nemyslim ze odomna vypytal zamerne viac ako od ineho

moj povodny zamer pri polozeni tejto temy bol zistit ze ci si tento system v nejakom bytovom dome spravuju priamo ludia, co tam byvaju a co to obnasa, vsetko ostatne co som napisal su len dovody, ktore ma k tomu viedli...

stormcatcher jasne napisal ze sa to da aj za tretinovu cenu tak neviem co mali znamenat dalsie reakcie - nebudem sa vyjadrovat, nebudem reagovat ani na poznaky priamo na mna

dane odviedol mozno za montaz celeho systemu - urcite nie za 2 kluce ktore dal mne, ale to nie je moja starost - o to nech sa zaujima DU a dalsi komtentni...

len samotný chip stojí 0,12$ a + k tomu púzdro - cca 1-1,5$
sklanam sa pred vasou neocenitelnou spochnostou hladat na internete:
iButton bez puzdra: http://www.alibaba.com/product-gs/634938249/TM1990A_F5_for_electric_lock_key.html [cenovy rozsah US $ 0.2 - 0.36 / Piece]
plastikove puzdro: http://www.alibaba.com/product-gs/639100808/ibutton_plastic_holder_DS9093A.html [cenovy rozsah US $ 0.02 - 0.03 / Piece]
iButton + puzdro: http://www.alibaba.com/product-gs/625384485/64_bit_serial_number_iButton_DS199A.html [cenovy rozsah US $ 0.2 - 0.36 / Piece]

aj v hoteloch majú univerzálne kľúče
to vobec nie je dobre prirovnanie :D:D
Hotel - budova ako taka - patri nejakemu majitelovi a to, ze ma kluc od svojho majetku je OK. Spolocne casti bytoveho domu patri majitelov jednotlivych bytov. Takze nevidim dovod aby mal k tomu kluce. Jedniny dovod by bol ze naozaj tam vykonava nejaku udrzbu - mate s tym skusenosti? - ved napiste.... aj tam si myslim ze to je na hrane lebo sa vykonava aj udrzba vytahov a servisny technik nema kluc od vchodu. Poskytovatelia netu, tv maju v pivnici a co ja viem kde-kade namontovane svoje zariadenia (co je ich majetok) a rovnako ked sa k tomu chcu dostat tak musia niekomu zazvonit. Lepsie prirovnanie by bolo - kupite si auto a jeden kluc daju vam a druhy si necha obchodnik co vam ho predal...
marjankaj
20.09.12,07:03
d0k
No pokiaľ budú takí, ako ty, čo mu zaplatia takú sumu, tak to tak bude robiť aj naďalej. Žiaden zákon mu to nezakazuje.
Mal si si skrátka nájsť takého za 4 €.
Ako si ich budeme vychovávať, takých budeme mať.

A to si ešte nebol u lekára a nedal si si opečiatkovať priepustku pre zamestnávateľa.
Za opečiatkovanie jednou pečiatkou pýtajú 1 až 4 €. To je naozaj vysoko odborná a náročná práca. Vraj to majú schválené zriaďovateľom. To je iné kafe.

A také overovanie podpisu alebo iné administratívne úkony sú tiež dobre spoplatnené. Ale to zase vymyslela vláda, takže to je OK?

http://www.porada.sk/t164526-p2-cena-za-potvrdenie-priepustky-u-lekara.html
bubkoch
20.09.12,07:10
aj v hoteloch majú univerzálne kľúče
to vobec nie je dobre prirovnanie :D:D
Hotel - budova ako taka - patri nejakemu majitelovi a to, ze ma kluc od svojho majetku je OK. Spolocne casti bytoveho domu patri majitelov jednotlivych bytov. Takze nevidim dovod aby mal k tomu kluce. Jedniny dovod by bol ze naozaj tam vykonava nejaku udrzbu - mate s tym skusenosti? - ved napiste.... aj tam si myslim ze to je na hrane lebo sa vykonava aj udrzba vytahov a servisny technik nema kluc od vchodu. Poskytovatelia netu, tv maju v pivnici a co ja viem kde-kade namontovane svoje zariadenia (co je ich majetok) a rovnako ked sa k tomu chcu dostat tak musia niekomu zazvonit. Lepsie prirovnanie by bolo - kupite si auto a jeden kluc daju vam a druhy si necha obchodnik co vam ho predal...

mimotemy vobec nechapem preco ta trapi ze servisak ma kluc od vchodu ... vsak to je logicke ako slnko v lete, ze ked tie kluce programuje, tak si ich moze vyrobit ku kazdym dveram kolko chce, nie ?
to s tym autom si uplne mimo, predajca tie kluce nevyraba ... :)
srska
20.09.12,07:13
mimotemy vobec nechapem preco ta trapi ze servisak ma kluc od vchodu ... vsak to je logicke ako slnko v lete, ze ked tie kluce programuje, tak si ich moze vyrobit ku kazdym dveram kolko chce, nie ?
to s tym autom si uplne mimo, predajca tie kluce nevyraba ... :)mimotemya keď klient stratí kľúče od auta a má doma tzv. master kľúč - kto mu naprogramuje?
marjankaj
20.09.12,07:16
d0k
Ozaj koľko berieš ty za vytvorenie programu? A ak ho neskôr iba upravíš a predáš niekomu inému tak účtuješ iba tú zmenu, alebo ešte vyššiu sumu?
Alebo koľko berieš za účtovníctvo? Hoď sem sumu a porovnáme v akých reláciách sa pohybuješ ty.

To by bolo, aby si ty niekomu určoval, za koľko má robiť.
Indeed
20.09.12,07:17
Riešite tu D.E.B.I.L.I.N.Y ako správní Slováci....

Najlepšie sa predsa zarába na ľudskej hlúposti a nevedomosti v čom sú samozrejme zarátané aj novovzniknuté technické vymoženosti, ako je otváranie el.zámku čípovým kĺúčom

Ak bude mocť každý naprogramovať bianko čípové kľúče tak samozrejme ,že to bude za halier....
srska
20.09.12,07:20
moj povodny zamer pri polozeni tejto temy bol zistit ze ci si tento system v nejakom bytovom dome spravuju priamo ludia, co tam byvaju a co to obnasa, vsetko ostatne co som napisal su len dovody, ktore ma k tomu viedli...

u nás je to tak: servis robí dodávateľ a kľúče eviduje a vydáva proti podpisu správcovské družstvo na počet prihlásených k pobytu v bytovom dome
misoft
20.09.12,20:28
S technikom výťahov, kúrenári, vodári od správcu - by si sa divil - MAJÚ (aby nemuseli po zvončekoch vyzváňať, aby im otvorili.
felix1
20.09.12,20:30
A cim sa zivis ty ??? Daj sa na predaj el. klucov. Ak budes predavat produkt za 50% jeho ceny urcite zbohatnes... Ak nie, pochopis ze niekedy 1+1EUR prijem, sa nerovna zisku 2EUR. Ak neberiem primitivne spravanie dodavatela s terminom a podmienkami realizacie poziadavky, jedine co ma na tom hneva ze nevystavuje doklad o prijme a nezdanuje prijem ( a to nielen v ponuke pre teba). To co nezaplati on ( s tvojou alebo inou pomocou ) zaplatim ja a dalsi ktorí ,,nekasiruju prijem od financne negramotnych odberatelov,,. Ak sa uz pohorsujes, ruku na srcce a priznaj si, zobral si s dokladom drahsiu alebo bez dokladu lacnejsiu jeho ponuku ???
misoft
20.09.12,20:31
...a každý nový kľúč = nová poznámka, evidencia, podpis - logika, šak evidenció mosí byt!
felix1
20.09.12,20:46
Kupit softw. ??? Pre niekoho nepredstavitelne :) Uvazuju systemom ,, Ved sa zastavte ked pojdete okolo,, alebo k nasmu susedovi ( ten nech zaplati cestu ). Ak aj bude ,,majster,, cakat vo svojej dielni ( ak ju vobec má ) na jeho prichod su to jeho hodiny zivota ktore caka a caka a caka. Za kolko na hodinu cakania ? O jeho serioznosti si ale vzhladom na rozdielnu ponuku ,,bez dokladu,, a ,, s dokladom,, nerobim iluzie :) Spomente si na podobne ponuky ked Vam zvysia dane a odvody...
marjankaj
21.09.12,17:13
Zdravim,
Nakoniec mi zavolal okolo 10:00 s tym ze nech som za 10 min. dole pri vchode - co je normalny clovek v praci ale nahodou som bol doma. Napojil si notebook na zariadenie vo vchode, nieco tam natukal - dal mi 2 cipove kluce a povedal ze 20 eur bez pariera :eek:, 24 s potvrdenim.

Škoda, že si nenapísal, koľko si zaplatil. Či 20 € bez bločku alebo 24 s bločkom.
Ak iba 20 €, tak maslo na hlave máš ty, lebo takýmto prístupom vychovávaš našich "podnikateľov" a okradol si štátnu kasu o 4 €. A teraz aby sme sa na to skladali všetci.