svito1982
19.09.12,16:41
Mám niekoľko otázok.

1. plánujeme spoluprácu zo zahraničnou firmou zo sídlom vo Veľkej Británii. Táto firma predáva licencie teda sa jedná o elektronické služby. Ponúkli sme tejto firme rozšírenie predaja na slovensko. Predaj by stále šiel cez nich my by sme robili len technickú podporu, vybavovali reklamácie v súlade zo slovenskými zákonmi, marketing, správu stránky. Za tieto služby by nám platili + nejaké percentá z obratu vyplácané mesačne. Čo sa týka tých percent z obratu to by bolo asi lepšie v kope ako za správu a vedenie stránky a ta podpora. Lebo inak by to asi bolo brané ako predaj za províziu.

Otázka znie je treba na toto nejakú ešte extra živnosť alebo stačia tieto:
- Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- Počítačové služby
- Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
- Reklamné a marketingové služby

Nie je potrebné mať aj sprostredkovanie predaja ?

Postačuje že sme registrovaný pre daň podľa §7a teda sme platci DPH pri komunikácii s krajinami EU halvne v prípade ak by sme to mali ako predaj za províziu. Na slovensku sme vedený ako neplatci.

Ak viete o niečo na čo som zabudol v prípade takéhoto podnikania a je potrebné to mať tak budem rád ak mi to sem napíšete :)
blavaciko
20.09.12,08:58
)zivnost maloobchod-velkoobchod v sebe zahrna aj sprostredkovatelsku cinnost v oblasti tovaru (ale nie sluzieb)

zalezi co budete fakturovat GB firme. pokial budete fakturovat proviziu z predaja, tak je to sprostredkovanie
pokial budete fakturovat technicku podporu a riesenie reklamacii tak su to pocitacove sluzby+sluzby suvisiace s poc. spr. udajov a Administrativne služby a poradenstvo ktoru si potrebujete doplnit (zahrna napriklad call-centrum a ine administrativne zalezitosti)
svito1982
20.09.12,13:57
Aha ale čo som teraz pozeral tak v časti "19.3 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti
služieb" nie sú zahrnuté aj elektronické služby. Za predpokladu, že by sme išli čisto cestou provízie z predaja teda sprostredkovanie.

Alebo je lepšia cesta nerobiť to ako sprostredkovanie a len čisto technická podpora (reklamácie atď.) a doplniť "Administrativne služby a poradenstvo". Aj keď asi v oboch prípadoch je potrebne rozšírenie. Najlepšie by bolo riešenie kde by som už nepotreboval nič dopĺňať nakoľko pri s.r.o. je to komplikovanejšie :)
blavaciko
21.09.12,01:10
dopln si obidve aby si bol spokojny... obe su volne zivnosti a platis len jeden poplatok...

alebo inak by som ti povedal, rozhodnit sa co chces vlastne robit, lebo to vyzera ze ani sam nevies co budes pre UK firmu na slovensku robit...
blavaciko
21.09.12,01:13
a nie som si uplne isty ci je predaj licencie predajom sluzby alebo tovaru, to sa skor informuj na zivnostenskom....