Schmidtova
19.09.12,17:30
Dobrý podvečer poraďaci, mám otázočku viacmenej si to chcem len overiť či máme rovnaký názor na problém: Môj klient ide teraz predkladať daňové priznanie /mal odklad/ a jedná sa o to, že v minulosti vystavil fa. pre firmu A. Táto firma svoj záväzok postúpila na firmu B a môjmu klientovi uhradila len 50.000 EUR z celkovej sumy 90 000 EUR. Spoločnosť B svoj záväzok už nedoplatí a o tom má konateľ info. Pri vypracovaní daňového priznania sme narazili na spor, nakoľko rozdiel 40 000 EUR som považovala ako pripočitateľnú položku k DZ na r.140daň.priznania. Konateľ oponuje tým, že predsa z fa. odviedol DPH už ich raz zdanil v pred.období a ešte teraz má o tú sumu platiť viac dane. Poprosím Vás o vyjadrenie sa k tejto téme. Veľmi pekne ďakujem.
KEJKA
19.09.12,16:09
sro mala výnops a zdanila 90000.
Prečo by teraz mala zdaniť 40000?
kedy bola táto pohľadávka splatná?
40000 si odpísala do nákladov?
málo informácií.....................
Schmidtova
22.09.12,15:17
Kejka pohľadávka bola splatná v roku 2010 a v roku 2011 som ju odpísala do nákladov. Mňa len to mýni, že z postúpenia pohľadávky keď nedôjde k jej splnenie treba to považovať ako nedaňový náklad niekde som o tom čosi čítala. Ja viem je to nemalá suma preto sa obávam aby som niečo nedokefrala.
KEJKA
22.09.12,18:43
tvoj klient nebol ani postupca ani postupník.............
ale kedže je celá pohľadávka odpísaná, resp, časť 40000 EUR, tak má o túto sumu menší zisk.
Musí zvýšiť základ dane, lebo odpis v r. 2011 pri pohľadávke splatnej v r.2010 ide o nedodržanie podmienok.
neviem, kolko simodpísala a prečo, ved čiastočne to uhradené bolo
málo informácií..........
Schmidtova
23.09.12,12:08
Kejka dakujem ti že máš so mnou trpezlivosť ide to zo mňa ako z chlpatej deky, zajtra idem ku klientovi do firmy všetko ešte preverím a ak dovolíš ešte sa ozvem. Ved už je posledný týždeň.
Pekný zvyšok víkendu.