JankaV
19.09.12,20:10
Ahoj, susedka je absolvent Žilinskej univerzity odbor som zas zabudla, ale je to niečo s bezpečnosťou a ochranou. Je dva roky nezamestnaná (niečo sem tam mimo odbor), teraz sa rozhodla, že si urobí nejakú certifikáciu podľa vyhlášky 124, aby mohla byť bezpečnostný technik. Je tým úplne posadnutá až mi jej je ľúto, lebo sa obávam, že na Slovensku jej nepomôžu ani 4 certifikáty pokiaľ nemá známeho, ktorý ju dostane do roboty. Napriek tomu jej plánujem na ten kurz požičiať, lebo nemá kde zobrať cca 450 €. Prosím vás, je možné, že predsa len sa zadarí a to dievča si nájde robotu ako bezpečnostný technik, alebo ju postupne pripravovať na to, že ani z tohto mraku nezaprší.Je to oblasť úplne mimo mňa, nemám tucha aká je v tejto oblasti situácia. A to dievča mám rada.Ďakujem za každé info.
erzet
19.09.12,19:11
Asi si myslela Zákon č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov a nie vyhlášku.
Suseda môže v tejto oblasti aj podnikať.
JankaV
20.09.12,05:05
Ďakujem za názor. Bez praxe asi ťažko môže podnikať, len sa mi nepodarilo zistiť, či je trh presýtený alebo dá sa. To dievča je také nažhavené, že si myslí, že ak urobí kurz, okamžite zoženie robotu.
erzet
20.09.12,05:40
Väčšina firiem si berie bezpečnostných technikov, autorizovaných bezpečnostných technikov a technikov požiarnej ochrany dodavateľsky.
prepinakos
20.09.12,12:04
Robotu nezozenie. Vsetky male a stredne firmy si to nechavaju robit externe od firiem na to zameranych . Radsej zaplatia pausal od 50 do 200€ kedze naklady na zamestnanca hoci aj s minimalnou mzdou su cca 750€. Velke firmy maju bezpecakov svojich, ale tych je na slovensku na dve ruky. Takze kurz ma zmysel jedine vtedy ak sa chce pustit do podnikania.
erzet
20.09.12,17:47
Ja mám to šťastie, ale neviem ako to skončí po mojom odchode.
willma
21.09.12,04:55
ja som hľadala skoro dva roky - prax bohatá a záujem nijaký. Aj keby sa chcela pustiť do podnikania ako človek bez praxe bude mať veľmi obmedzené možnosti.