mona44
20.09.12,12:33
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, že ak som registrovaná na úrade práce, podporu nepoberám ani sociálne dávky mám možnosť ísť pracovať na dohodu o vykonaní práce, bude to ale viac ako 143,40€ mesačne, t.j. musím sa odhlásiť z úradu.
K otázke: čo to pre mňa znamená aké odvody si musím platiť? Viem, že zdravotné určite, ale či aj niečo iné? A ak si nebudem iné platiť môžem sa opäť prihlásiť na úrad, keby som dohodu ukončila?
Ďakujem pekne.
ewita888
20.09.12,10:52
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, že ak som registrovaná na úrade práce, podporu nepoberám ani sociálne dávky mám možnosť ísť pracovať na dohodu o vykonaní práce, bude to ale viac ako 143,40€ mesačne, t.j. musím sa odhlásiť z úradu.
K otázke: čo to pre mňa znamená aké odvody si musím platiť? Viem, že zdravotné určite, ale či aj niečo iné povinné sú iba zdravotné odvody A ak si nebudem iné platiť môžem sa opäť prihlásiť na úrad, keby som dohodu ukončila? môžeš
Ďakujem pekne.
v texte
Anik
20.09.12,11:06
neviem či by nebolo vhodnejšie aby ťa oni vyradili na základe vyššieho príjmu, ako keď sa odhlásiš dobrovoľne sama myslím, že vtedy sa máš právo nahlásiť sa až po 3 mesiacoch
mona44
20.09.12,11:20
čiže, ak ma oni vyradia môžem sa prihlásiť opäť kedykoľvek a ak sa odhlásim sama , tak až o 3 mesiace?
Anik
20.09.12,19:20
nerada by som ťa zavádzala a teraz rozmýšľam, neviem či to neplatí len pri pracovnej zmluve keď ťa vyradia a ty ostaneš opäť bez práce tak sa môžeš opäť prihlásiť, každopádne by som sa poradila u tých pracovníkov ku ktorým sa chodíš zapisovať ako to je. Ak som ťa zaviedla je mi ľúto , ale za opýtanie sa nič nedáš, Nech sa ti darí.
ewita888
20.09.12,19:35
neviem či by nebolo vhodnejšie aby ťa oni vyradili na základe vyššieho príjmu, ako keď sa odhlásiš dobrovoľne sama myslím, že vtedy sa máš právo nahlásiť sa až po 3 mesiacoch
práveže je to naopak, ak upsvar vyradí pre nespoluprácu, tak sa môže opätovne zaradiť až po 3 mesiacoch..
Anik
20.09.12,19:45
ospravedlňujem sa
zle som sa vyjadrila, máš pravdu vtom, že ak ju vyradí úrad pre nespoluprácu tak sa samozrejme nemôže ísť nahlásiť skôr ako o 3 mesiace. Avšak ak je človek vyradený kôli tomu že nastúpil do práce a ja neviem o 2 mesiace v skúšobnej dobe skončí môže sa ísť znova nahlásiť na ÚP.
katka s.
29.09.12,15:14
Dobrý deň. Evidovaná na ÚP bez poberania dávky má príjem z dohody do stanovenej výšky. Môže mať aj príjem z prenájmu, ak áno je príjem z prenájmu obmedzený výškou? Rozdeľuje sa príjem aj pre tento účel podľa druhu príjmu (zákon o dani z príjmu), alebo sa príjem spočítava dokopy? Ďakujem.
katka s.
30.09.12,14:57
Dobrý deň. Evidovaná na ÚP bez poberania dávky má príjem z dohody do stanovenej výšky. Môže mať aj príjem z prenájmu, ak áno je príjem z prenájmu obmedzený výškou? Rozdeľuje sa príjem aj pre tento účel podľa druhu príjmu (zákon o dani z príjmu), alebo sa príjem spočítava dokopy? Ďakujem.
Posúvam
Mila123
30.09.12,14:59
príjem z prenájmu nehnuteľnosti, aj keď vysoký ti evidenciu na UP neohrozuje.....
katka s.
02.10.12,06:39
Ďakujem