Zdenka1980
20.09.12,12:41
Naša firma vykonáva servis elektrických zariadení. Na túto službu sa nevzťahuje povinnosť evidovat platby cez ERP, preto naši servisní technici vystavujú pri platbe v hotovosti u zákazníka "zjednodušený daň.doklad", kde rozpíšu ZD, DPH a sumu celkom. Zákazníkovi potom priloží montážny list s rozpisom práce a tento doklad si zaradíme do evidencie DPH.

Do akej výšky je možné prijať takúto platbu v hotovosti na základe tohto zjednodušeného dokladu aniž by sme museli vystavovať faktúry?

A ako to bude po novele od 1.1.2013 kedy zákon definuje nový pojem zjednodušená faktúra.
Čítala som novelu a nerozumiem zda tá výška može byť 100 EUR alebo 1000 EUR ?????

Nebol by problém vystavovať riadne faktúry, ale problém by bol v tom, že pokial prijme servisný technik platbu na základe faktúry, tak potom by táto úhrada už musela isť cez ERP a to by znamenalo kúpiť každému z desiatich servisných technikov zamestnaných v našej firme vlastnú kasu a to významne zvýši náklady firmy.
Ďakujem za radu
jb0863
20.09.12,11:02
v hotovosti 1000,-€ , pri platbe kartou 1600,-€
M3G
22.09.12,15:24
Do 100 EUR môže byť zjednodušený doklad bez ERP

Do 1000 EUR môže byť zjednodušený doklad z ERP.
Monka 7
17.10.12,07:34
Prosím veľmi prosím o radu....prišla mi faktúra od nášho dodávateľa aj s rozpisom dph, kde nemám uvedeného odberateľa, teda našu firmu len platba v hotovosti a k tomu mám doklad z ERP ako úhrada faktúry (teda žiaden rozpis dph)
Prosím ide teda o zjednodušenú faktúru? môžem ju ja akceptovať, keď zákon je platný až od 01.01.2013? mám v tom trochu zmätok :-(
Tweety
17.10.12,07:36
Prosím veľmi prosím o radu....prišla mi faktúra od nášho dodávateľa aj s rozpisom dph, kde nemám uvedeného odberateľa, teda našu firmu len platba v hotovosti a k tomu mám doklad z ERP ako úhrada faktúry (teda žiaden rozpis dph)
Prosím ide teda o zjednodušenú faktúru? môžem ju ja akceptovať, keď zákon je platný až od 01.01.2013? mám v tom trochu zmätok :-(
Treba sa obrátiť na dodávateľa nech ju prepracuje.
Ester plus
22.11.12,19:06
Pri nákupe do 1000 Eur môžem zaplatiť len v hotovosti, t.j. nemôžem platiť bankovou kartou?