javorcek
20.09.12,13:16
Dobry den, prosim Vas o radu, mame tazku situaciu vdaka exekutorovi a jeho konaniu a nevieme ci je toto konanie spravne. Exekutor pri zaslani oznamenia o začati exekucie zároveň zablokoval v plnej výške (1000€) účty dvom ľuďom napriek tomu, že sám uvádzal, že sa máme ozvať do 14 dní ohľadom možného riešenia situácie a ak sa neozveme, tak zablokuje účty, alebo bude strhať z vyplaty. My sme sa ozvali do tohto terminu so žiadosťou o splatkovy kalendar po 200€ lenže učty UŽ boli zablokovane este v den ked len list od exekutora prisiel. Nielenze doteraz nemame vyjadrenie (vyse mesiaca), este aj z vyplaty bola strhnuta cast.
Ma na toto narok? Poradi nam niekto co robit? To naozaj nikoho nezaujima, ze clovek nema z coho zaplatit najom, ucty a vobec z coho zit? na toto skutocne nie je ziaden zakon?
Chobot
20.09.12,20:02
Dobry den, prosim Vas o radu, mame tazku situaciu vdaka exekutorovi a jeho konaniu a nevieme ci je toto konanie spravne. Exekutor pri zaslani oznamenia o začati exekucie zároveň zablokoval v plnej výške (1000€) účty dvom ľuďom napriek tomu, že sám uvádzal, že sa máme ozvať do 14 dní ohľadom možného riešenia situácie a ak sa neozveme, tak zablokuje účty, alebo bude strhať z vyplaty. My sme sa ozvali do tohto terminu so žiadosťou o splatkovy kalendar po 200€ lenže učty UŽ boli zablokovane este v den ked len list od exekutora prisiel. Nielenze doteraz nemame vyjadrenie (vyse mesiaca), este aj z vyplaty bola strhnuta cast.
Ma na toto narok? Poradi nam niekto co robit? To naozaj nikoho nezaujima, ze clovek nema z coho zaplatit najom, ucty a vobec z coho zit? na toto skutocne nie je ziaden zakon?

Keby exekútor povinnému nezablokoval účet, ale najprv by ho upozornil, že mu ich zablokkuje, čo asi spraví povinný? Jasné, že vyberie všetky peniaze z účtu (alebo zo všetkých účtov) a bude sa škeriť na exekútora, že ako s ním vypiekol. Preto exekútori súčasne so zaslaním návrhu na exekúciu posielajú do banky príkaz na blokovanie účtu. Ak povinný vyplatí svoje dlhy, účty mu odblokuje.

A myslim, že exekútor vám nedal čas 14 dní ohľadom možného riešenia situácie, ale lehotú 14 dní na úhradu dlžnej sumy. Exekútor už nedohaduje splátkový kalendár. On si vymáha celú sumu vrátane trov exekúcie. Je to v prvom rade tvoja vina, že si to nechal dôjsť až do tohto štádia - teda exekúcie.

Takže záver - má na to právo.
javorcek
21.09.12,08:05
Dakujem za odpoved, avsak k predposlednej vete - nepoznate celu situaciu, exekuciu som nedostal kvoli tomu ze som neplatil, ale kvoli urokom z omeskania. Zaplatil som sumu, ktoru odomna firma ziadala avsak uroky z omeskania v tom neboli zahrnute... s firmou som sa dohodol ze ak nieco nebude v poriadku daju mi vediet. Neozvali sa mi, logicky som povazoval tuto vec za uzavretu, ozval sa mi az exekutor listom ako som pisal vyssie.
Ale vdaka, mam to trochu ozrejmene ako to vlastne prebieha. Ja som este v ten den poziadal o splatkovy kalendar, bolo mi odporucene aby som uhradil aspon prvu splatku, aby videli ze som ochotny to skutocne splatit - v banke ju poslali na exekutorov ucet zo zablokovaneho uctu, z augustovej vyplaty si exekutor stiahol dalsiu cast ale ucet je stale zablokovany. Advokatska kancelaria hovori kazdy den nieco ine, vyhovaraju sa jeden na druheho, evidentne tam maju kocurkovo, jeden den hovoria ze preco mi exekutor zablokoval ucet ze na to nemal ani dovod, na druhy den mi povedali ze tento mesiac mi splatkovy kalendar neuznaju ze si mam poziadat o to dalsi mesiac - to kde sme?
Nemam slov, jedine co mi vedia vrelo odporucit je ze ved mi banka da 99€ - tie mi musi schvalit exekutor, aj advokat a potom mi ich daju... nekonecny pribeh a nehovoriac o tom ze z 99€ nezaplatim najom aj ucty aj zivobytie.
Takze takto sa veci maju, ano mal som si asi poriadne prepocitat aj tie uroky, zial, nemam zaznamenany hovor s firmou ktora mi potvrdila sumu ktoru mam zaplatit ze je to cela suma... nevedomost asi ani v tomto pripade naozaj neospravedlnuje.