andrejka_m
20.09.12,13:51
Vedel by mi niekto poradiť, čo robiť v prípade, ked bolo tlačivo DPH vyplnované zle od januára 2010 až doteraz? Vtedy sa tlačivo daňového priznania DPH menilo a problém je taký, že napríklad základ dane zo služieb poskytovaných z EU (miesto dodania je v tuzemsku) bolo vykazované v riadku 9 a daň v riadku 10 namiesto riadkov 11 a 12? Hrozí firme (sme s.r.o.) aj pokuta za zle vyplnené tlačivá? Treba ich všetky opraviť a poslať daňovému úradu?
Tweety
20.09.12,11:52
Vedel by mi niekto poradiť, čo robiť v prípade, ked bolo tlačivo DPH vyplnované zle od januára 2010 až doteraz? Vtedy sa tlačivo daňového priznania DPH menilo a problém je taký, že napríklad základ dane zo služieb poskytovaných z EU (miesto dodania je v tuzemsku) bolo vykazované v riadku 9 a daň v riadku 10 namiesto riadkov 11 a 12? Hrozí firme (sme s.r.o.) aj pokuta za zle vyplnené tlačivá? Treba ich všetky opraviť a poslať daňovému úradu?
A to vás správca dane za tie dva roky nekontaktoval?
srska
20.09.12,11:53
A to vás správca dane za tie dva roky nekontaktoval?tiež si myslím, že pri skenovaní im to vyhodí chybu a mali subjekt vyzvať na opravu
andrejka_m
20.09.12,11:58
V roku 2009 ked este platil zákon toho roku, boli tieto služby vykazované v riadkoch 09 a 10 v ktorých aj mali byť a od roku 2010 sa v týchto riadkoch má vykazovať niečo iné...správca dane subjekt vôbec nekontaktoval, a vôbec, mal vyzvať?
Tweety
20.09.12,12:08
V roku 2009 ka vôbec, mal vyzvať?
ÁNo, je to bežná prax.
andrejka_m
20.09.12,12:15
Na výslednú daňovú povinnosť to vplyv nemá, takže má zmysel opraviť všetky od januára 2010? Niektorí sú toho názoru že pokutu DU v tomto prípade by nemal prečo dať. Je to tak?
Tweety
20.09.12,12:18
Na výslednú daňovú povinnosť to vplyv nemá, takže má zmysel opraviť všetky od januára 2010? Niektorí sú toho názoru že pokutu DU v tomto prípade by nemal prečo dať. Je to tak?
Najprv sa treba kontaktovať so správcom dane. Mal by určiť postup, ale podľa mňa treba podať DP na správnych tlačivách.