monyq
20.09.12,14:24
Ahojte,

pracujem v jednom internetovom obchode, okrem iného predávame aj gumové rohože do áut. Momentálne si neviem poradiť s jednou reklamáciou - zákazník nám poslal po deviatich mesiacoch používania gumové rohože, ktoré majú dieru - avšak iba na vodičovom koberci - tesne pod pedálom, ostatné sú úplne v poriadku. Otázka znie, či má nárok na výmenu tovaru alebo sa jedná o bežné opotrebenie tovaru?!
Ďakujem za všetky relevantné odpovede.
felix1
20.09.12,12:32
Na rohoziach v mojich auach som odjazdil cca 350 000km za 7 rokov, v druhom cca 260 000km za 9 rokov. Ziadna diera ani u sofera ani u spolujazdcov !!! Sam si odpovedz ci ma narok po 9 mesiacoch :)
bubkoch
20.09.12,12:33
Ahojte,

pracujem v jednom internetovom obchode, okrem iného predávame aj gumové rohože do áut. Momentálne si neviem poradiť s jednou reklamáciou - zákazník nám poslal po deviatich mesiacoch používania gumové rohože, ktoré majú dieru - avšak iba na vodičovom koberci - tesne pod pedálom, ostatné sú úplne v poriadku. Otázka znie, či má nárok na výmenu tovaru alebo sa jedná o bežné opotrebenie tovaru?!
Ďakujem za všetky relevantné odpovede.

jasne poškodenie damskymi šteklami - ihličkami :D
zamietnuť
monyq
20.09.12,18:11
Na rohoziach v mojich auach som odjazdil cca 350 000km za 7 rokov, v druhom cca 260 000km za 9 rokov. Ziadna diera ani u sofera ani u spolujazdcov !!! Sam si odpovedz ci ma narok po 9 mesiacoch :)

Presne o to ide - ja, moji kolegovia aj takmer celá moja rodina máme rovnaké rohože a žiaden problém už niekoľko rokov. Myslím, že rohože, ktoré predávame sú strednej kvality (cena je oproti originálom tretinová) a za tie roky predaja sa jedná o prvú reklamáciu. Nechceme zákazníka ukrátiť o jeho práva, len chceme zabrániť špekuláciam - ak mu reklamáciu uznáme a dáme mu nové rohože, ktoré zničí za 9 mesiacov môže nastať situácia, že raz si zakúpi rohože a my mu ich budeme dookola vymieňať (za predpokladu, že sa jedná o tzv. zákazníka špekulanta:))
felix1
20.09.12,19:15
Mas narok branit sa aktivne. Vrat mu peniaze a podakuj sa za mu za ,, poukazanie na nedostatky vyrobcu,,. Nove mu nepredaj a posli ho ku najdrajsej konkurencii... Vraj maju odolnejsie rohoze :)
pinta
20.09.12,19:51
mám takého spolubývajúceho, ktorý tiež robí dieru do koberčeka pod pedálom, ale nechodí reklamovať, lebo to derie vlastnou vinou
arizona
21.09.12,03:30
Podla spravnosti /a zakona/ mu reklamaciu nemozes do 12.mesiacov od kupy odmietnut s oddovodnenim, ze mas rovnake rohoze a tebe,ani nikomu z tvojej rodiny sa diera neurobila.

O tom, ci to je chyba materialu,alebo mechanicke poskodenie z nespravneho pouzivania musi rozhodnut znalec, ktoremu ti musis vyrobok zaslat na expertizu.
Dovtedy ma pravdu zakaznik,aj ked s jeho nazorom nesuhlasis.
kezeso
21.09.12,08:19
Ak nechceš mať kolotoč s kupujúcim, vráť peniaze. Ale aj možné, že sa jednalo o vadu výrobku.
profesional
21.09.12,11:15
Tovar jer mozne reklamovat aj v tomto pripade. Kazdy vyrobok pri obvyklom opotrebeni musi plnit svoj ucel celych 24 mesiacov. Ak vyrobok vydrzi iba 9 mesiacov, tak na trh nepatri.