jilly
20.09.12,16:05
Dobrý deň chcem sa informovať o zrušení darovacej zmluvy na rodinný dom. v apríli som sa po 16 rokoch rozviedla pre mamželov alkohol fyzické a psychické týranie - niekolkokrát som volala aj políciu - boli to priestupkové konania - až som sa odhodlala požiadať o rozvod. Bývame v mojom rodičovskom dome,ktorý sme dostali darovacou zmluvou najprv ja a potom som pol domu darovala manželovi kvôli úveru, ktorý sme si vtedy vybavili na prerábku. môžem teraz požiadať o zrušenie darovacej zmluvy kedže sa on previnil proti občianskemu spolunažívaniu viackrát a ešte jedna vec: ešte pred rozvodom odišiel - odsťahoval sa ale neustále nás chodí kontrolovať či sme doma a pod. môžem vymeniť zámky na dverách ked ešte nemáme vysporiadanie majetku. Síce máme úver ale on mi nan neprispieva platím ho zo svojho účtu a výživné na tri deti mi takisto nedáva na čas a ani v plnej výške. Preto prosím o radu ako dalej lebo právnici sú v dnešnej dobe drahí a ja hoci robím si ho nemôžem dovoliť.Dakujem
draik
20.09.12,17:49
Ak je spoluvlastníkom domu, tak má právo do neho vstupovať. Na základe uvedeného by mohol byť naplnený dôvod na vrátenie daru.
jilly
20.09.12,18:18
dakujem za radu takže to znamená, že pokial budem žiadať o vrátenie daru - domu - ten ako taký do BSM nepatrí -bol darovaný- takže sa vlastne zruší ako vlastník polovice a vtedy už nemá nárok don vojsť? dakujem