mamina jana
21.09.12,08:25
Dobrý deň,
neviem či som správne zaradila svoju otázku, ale potrebujem poradiť ohľadne jazykovej školy. Chcem sa prihlásiť do jazykovej školy a urobiť si certifikát. Potrebovala by som vedieť Vaše názory na Inštitút jazykov a vzdelávania, prípadne Vás prosím o radu kde v Novom Meste nad Váhom prípadne v Piešťanoch môžem absolvovať kurzy (najlepšie večerné, prípadne víkendové) a ukončiť ich certifikátom.
Vopred ďakujem za rady:)
(doplňujúce údaje: maturovala som z anglického jazyka,tak potrebujem sa posunúť len na vyššiu úroveň pre certifikát)
19empty19
22.09.12,16:20
Len tak , z akej úrovne si maturoval?
mamina jana
24.09.12,14:31
Len tak , z akej úrovne si maturoval?
maturovala som z úrovne B
19empty19
24.09.12,17:57
A B1 alebo B2 ?
mamina jana
25.09.12,06:25
práveže to tam nie je napísané, len si spomínam, že naša pani profesorka niečo hovorila o B1 tesne pred maturitami
19empty19
25.09.12,18:38
A chcela by si originál certifikát alebo len osvedčenie? Osvedčenie mám, ale maturite sa vyrovná certifikát. U nás sa stále uvažuje o certifikáte City & Guilds, lebo skúška neobsahuje gramatiku (len rozprávanie, písanie, počúvanie a čítanie).
mamina jana
26.09.12,04:33
Práveže preto som sem aj zadala tému, dohovoriť sa viem, len sa mi jedná o to, čo uznávajú u nás firmy. V podstate to potrebujem do životopisu, čo mi už hádam pomôže prejsť prvou etapou výberového konania. Taktiež by som Vás poprosila aj o nejaké recenzie na Inštitút jazykov a vzdelávania.
Slayer666
26.09.12,07:16
A B1 alebo B2 ?

Maturity su (alebo boli) z urovne A (zodpoveda B2), B (zodpoveda B1) a vraj aj C (asi A2). Certifikaty of University of Cambridge by predsa mali uznavat, vsak ich uznava cely svet.
19empty19
26.09.12,12:09
Práveže preto som sem aj zadala tému, dohovoriť sa viem, len sa mi jedná o to, čo uznávajú u nás firmy. V podstate to potrebujem do životopisu, čo mi už hádam pomôže prejsť prvou etapou výberového konania. Taktiež by som Vás poprosila aj o nejaké recenzie na Inštitút jazykov a vzdelávania.

My sme sa to pýtali a všeobecne nám profesor povedal, že vo svete je uznávanejší certifikát, ale na slovensku je to stále maturita (mne povedal, že aj osvedčenie si mám napísať do životopisu a keď budem mať aj certifikát, tak aj ten).
19empty19
26.09.12,12:15
Maturity su (alebo boli) z urovne A (zodpoveda B2), B (zodpoveda B1) a vraj aj C (asi A2). Certifikaty of University of Cambridge by predsa mali uznavat, vsak ich uznava cely svet.
Asi viem, čo myslíš (s bratrancom sme sa o tom hádáli). My to teraz voláme maturita z úrovne B2 alebo B1. Neviem, ako sa to píše oficiálne na papier, lebo (myslím), že na certifikát ti napíšu niečo také, že B2 Upper intermediate...