Rude
21.09.12,09:24
Zdravím,

Potreboval by som pomôcť s excelom, chcel by som vytvoriť prepojenie medzi obrázkom ktorý sa nachádza na sheete1 a hyperlinkami ktore sa odkazujú na súbory uložené na HDD.

Celé by to malo fungovať tak, že z filtra si vyberem meno a ked požadovaný človek klikne myšou na obrazok tak sa mu tovorí súbor s jeho súbormi a zas potom z filtra si vyberem druhé meno a zas jeho súbory sa mi ukážu, hyperlink by bol na sheet2 schovaní

ďakujem za každú radu
stormcatcher
21.09.12,07:37
Zdravím,

Potreboval by som pomôcť s excelom, chcel by som vytvoriť prepojenie medzi obrázkom ktorý sa nachádza na sheete1 a hyperlinkami ktore sa odkazujú na súbory uložené na HDD.

Celé by to malo fungovať tak, že z filtra si vyberem meno a ked požadovaný človek klikne myšou na obrazok tak sa mu tovorí súbor s jeho súbormi a zas potom z filtra si vyberem druhé meno a zas jeho súbory sa mi ukážu, hyperlink by bol na sheet2 schovaní

ďakujem za každú radu
ako hocijakú bunku
Rude
21.09.12,09:14
ano hocijakú bunku len aby proste ked kliknme na ten obrázok tak proste mi načita vždy podľa filtra daného človeka a otvory príslušný súbor na HDD
Andre1983
21.09.12,10:03
ano hocijakú bunku len aby proste ked kliknme na ten obrázok tak proste mi načita vždy podľa filtra daného človeka a otvory príslušný súbor na HDD Ak to správne chápem, tak máš niekde vytvorenú databázu ľudí a chceš, aby ti k danému vybratému človeku funkcia VLOOKUP priradila hyperlink na jeho fotografiu? Alebo, môžeš mi to upresniť ešte?
Rude
21.09.12,10:39
ano presne tak ako píše andrej1983 len nie je to fotka ale iba jeden obrazok ktorý je pre všetky mena rovnaky len ako sa meni meno tak sa knemu cez vlookup prirazuje súbor
Andre1983
24.09.12,09:10
ano presne tak ako píše andrej1983 len nie je to fotka ale iba jeden obrazok ktorý je pre všetky mena rovnaky len ako sa meni meno tak sa knemu cez vlookup prirazuje súbor

Dá sa to, teda za predpokladu, že máš databázu obsahujúcu zoznam mien. Ku každému menu si musíš nakopírovať z windows explorera "cestu", teda adresu, ktorá povedie k fotke vybratého zamestnanca, trebárs "C:\Documents and Settings\fotogravie\Janko-Mrkvička.jpg", a až potom zapísať funkciu VLOOKUP, ale to už nie je náročné. Dôležité je mať databázu, ktorá bude v jednom stĺpci obsahovať meno, a vo vedľajšom cestu k súboru s forografiou. Potiaľto to zvládnuť viem. To značí, vedľa mena ti po jeho vybratí zobrazí automaticky hyperlink k súboru s fotkou. Keď na hyperlink klikneš, otvorí ti fotografiu príslušného človeka v grafickom programe. Ak ale chceš, aby ti aj túto fotku automaticky otvorilo/vložilo do Excelu, to bude trošku problém, keďže funkcie, aspoň pokiaľ viem, nepracujú s objektami.