Barboretta
21.02.06,13:34
Prosím poradte mi,
ošetrovné môže zamestnanec poberať najviac dest dní, ktoré mu vypláca soiaálna positovna, ako som sa docitala na stranke soc. poistovne, ale co ak osetrovné presahuje tych desat dní. 1. Ako sa tie potom rátaju? Vypláca ich aj nadalej sociálna poistovna? Alebo?... :confused:

Dakujem za kazdú odpoved, pomože!
Pepa
21.02.06,12:39
Prosím poradte mi,
ošetrovné môže zamestnanec poberať najviac dest dní, ktoré mu vypláca soiaálna positovna, ako som sa docitala na stranke soc. poistovne, ale co ak osetrovné presahuje tych desat dní. 1. Ako sa tie potom rátaju? Vypláca ich aj nadalej sociálna poistovna? Alebo?... :confused:

Dakujem za kazdú odpoved, pomože!

SP prepláca ošetrovné 10 dní. Od 11 dňa - prerušenie - nahlásiť V SP na registračnom liste FO.
Maňaska
21.02.06,12:46
Povedala by som to aj tak, že nielenže sociálna poisťovňa po 10-tom dni nič nevyplatí, ale od 11-tého dňa sa zároveň prerušuje nemocenské poistenie. U zamestnávateľa ide samozrejme o ospravedlnenú neprítomnosť v práci.
nikulik
20.03.06,09:18
Mám pracovníčku, ktorá mala OČR 16 dní. Čo to pre mna ako mzdarku znamena?
Tweety
20.03.06,09:44
Mám pracovníčku, ktorá mala OČR 16 dní. Čo to pre mna ako mzdarku znamena?
Od 11.dňa si mala na RLFO do SP oznámiť prerušenie poistenia (začiatok). Potom ukončenie.
nikulik
21.03.06,09:41
Takže ak som to neurobila, tak mam vypisať RLFO - prerušenie poistenia, a hned na druhom datum zaniku prerušenia? Tym padom bude všetko ok?
Ešte som to nikdy nevypisovala, takže vypisem v 10. časti kolonku Datum vzniku prerušenia a potom dátum zaniku prerušenia?
A este jedna otazočka, môžem to hned vypisať na jednom RLFO aj vznik aj zánik? Alebo musím na každé zvlášť vypísať RLFO?
Tweety
21.03.06,09:43
Takže ak som to neurobila, tak mam vypisať RLFO - prerušenie poistenia, a hned na druhom datum zaniku prerušenia? Tym padom bude všetko ok?
Ešte som to nikdy nevypisovala, takže vypisem v 10. časti kolonku Datum vzniku prerušenia a potom dátum zaniku prerušenia?
A este jedna otazočka, môžem to hned vypisať na jednom RLFO aj vznik aj zánik? Alebo musím na každé zvlášť vypísať RLFO? Pani na SP ma presviedčala, že treba dva RL, ale poslala som to na jednom ( aj začiatok aj koniec)a nik sa neozval. Začiatok a ukončenie prerušenia.
nikulik
21.03.06,10:03
A hore ako sa zaškrtava prihlaska, prerušenie, zmena, odhlaska, tam mam zaškrtnúť prerušenie a vedla zamestnanec?
Tweety
21.03.06,10:23
A hore ako sa zaškrtava prihlaska, prerušenie, zmena, odhlaska, tam mam zaškrtnúť prerušenie a vedla zamestnanec? Prerušenie. Zamestnanec.
nikulik
21.03.06,11:27
Ďakujem veľmi veľmi pekne, pomohli ste mi, dam to na jeden RLFO. Pekny den prajem.
Tweety
21.03.06,11:28
Ďakujem veľmi veľmi pekne, pomohli ste mi, dam to na jeden RLFO. Pekny den prajem. Vďačne aj inokedy.
Dadena
21.03.06,12:36
Nezabudnite tam dať dôvod prerušenia poistenia, a to "4".
brm
21.03.06,14:27
Pani na SP ma presviedčala, že treba dva RL, ale poslala som to na jednom ( aj začiatok aj koniec)a nik sa neozval. Začiatok a ukončenie prerušenia.
ak je začiatok aj ukončenie v jednom mesiaci, stačí jeden papier...ak presahuje do ďalšieho mesiaca, tak na dvoch lajstroch...jak keby to aj tak nebolo jedno...:D
Tweety
21.03.06,14:30
ak je začiatok aj ukončenie v jednom mesiaci, stačí jeden papier...ak presahuje do ďalšieho mesiaca, tak na dvoch lajstroch...jak keby to aj tak nebolo jedno...:D Oni sa tam niekedy strašne radi hrajú na dôležitých. Ale ak je tam, to, čo má byť, nevidím dôvod nedať to na jeden papier.
brčko
02.02.10,08:32
Pri vypisovaní svojho ELDP som zistila, že mzdárka mi neprerušila poistenie v SP v 2-3/2008, ked som čerpala 15dnovú očr. ELDP som vypisovala podla súm z mzdových listov, ale dni som brala z mojich údajov (tj. prefotenej očr-ky,pn-ky žiadosti o materské, žiadosti o RD...).

Nie som mzdárka, vo firme už nie je nikto zamestnaný, firma je v konkurze, no správca sa o mzdovú agendu nestará, t.j. ak si ELDP nespravím, tak ho mať nebudem a vraj si nájdem všetky papiere v archíve, no to je už o inom. Čo by ste spravili na mojom mieste. Dorobili RLFO a nahlásili na tých 5dní prerušenie, alebo by ste to už nechali tak, a ELDP by ste vyplnili bez dní prerušenia?

lebo teraz mám vlastne v 3/2008 obdobie
1.-6.3. očr s poberaním ošetrovného
7.-11.3. očr bez poberania ošetrovného (bez prerušenia poistenia)
12.3.- 31.3. PN poberanie nemocenského
Darina1234
02.02.10,09:39
Chcem sa opytat, znama je SZCO, od 4.1.2010 je aj zamestnana, v skusobnej dobe, ale dnes jej povedali, že 8.2.2010 nastane skončenie pracovneho pomeru. Dnes jej ochorel 10 ročný syn, ale OCR nie je vypisane, lebo nema vyplatene odvody do SP za 3 mesiace roku 2009. Preplati sa jej zo SP OCR, a predlži sa jej o dni OCR pracovný pomer?
Tweety
02.02.10,09:42
Chcem sa opytat, znama je SZCO, od 4.1.2010 je aj zamestnana, v skusobnej dobe, ale dnes jej povedali, že 8.2.2010 nastane skončenie pracovneho pomeru. Dnes jej ochorel 10 ročný syn, ale OCR nie je vypisane, lebo nema vyplatene odvody do SP za 3 mesiace roku 2009. Preplati sa jej zo SP OCR, a predlži sa jej o dni OCR pracovný pomer?
Nie, PP sa jej o dni OČR nepredlží. V SD možno PP skončiť aj počas DPN, OČR.