kezeso
21.09.12,12:09
Zomrela mi stará mama. Jej syn, môj otec už nežije. Moja teta, otcova sestra chce podediť po starej mame všetko. Ako máme postupovať so súrodencami? Máme nárok na dedičstvo?
Tweety
21.09.12,10:12
Zomrela mi stará mama. Jej syn, môj otec už nežije. Moja teta, otcova sestra chce podediť po starej mame všetko. Ako máme postupovať so súrodencami? Máme nárok na dedičstvo?
ÁNo, patríte medzi dedičov. Zistíte u tety, alebo na súde notára, ktorý bude prejednávať dedičstvo a prihláste sa ako právoplatní dediči.
doktor23
21.09.12,10:41
v princípe by mal notár zavolať osobu, ktorá sa postarala o pohreb, na spísani zápisnice o predbežnom vyšeterení. Kto sa postaral o pohreb?
T8 osoba by mala uviesť všektých dedičov ..... stačí len potom zavolať notárovi a zistiť, či tam ste uvedení.....
kezeso
21.09.12,12:35
Môže nás teta zatajiť?
Chobot
21.09.12,13:03
Môže nás teta zatajiť?

Teoreticky áno, tým, že zaklame notárovi, že iní dediči nie sú. Ale notár si vie overiť, koľko mala detí a či tie deti nemajú deti. Preto treba zistiť, ktorý notár bude prejednávať dedičstvo. To sa neurobí za 3 dni, takže ak by ťa aj zatajila, tak sa prihlásiš u notára sám.