Victor Hugo
21.09.12,17:22
Dobrý deň,

som zamestnancom slovenskej firmy, ale väššinu svojho pracovného času trávim u nášho zákazníka v Belgicku (služobná cesta v zahraničí). Trvalý pobyt mám na Slovensku a iný príjem nemám. Zaujíma ma, či budem mať nejakú daňovú povinnosť voči Belgicku, keďže som v Belgicku väčšinu roka, aj keď príjem mám len od slovenského zamestnávateľa.

Ďakujem.
Tweety
21.09.12,15:26
Dobrý deň,

som zamestnancom slovenskej firmy, ale väššinu svojho pracovného času trávim u nášho zákazníka v Belgicku (služobná cesta v zahraničí). Trvalý pobyt mám na Slovensku a iný príjem nemám. Zaujíma ma, či budem mať nejakú daňovú povinnosť voči Belgicku, keďže som v Belgicku väčšinu roka, aj keď príjem mám len od slovenského zamestnávateľa.

Ďakujem. Nie, veď nemáš príjem od belgického zamestnávateľa.
Victor Hugo
02.12.12,15:22
Zamestnávateľ najal externú konzultačnú spoločnosť a záver je taký, že mám daňovú povinnosť voči Belgicku (Belgickému kráľovstvu).
avalik
02.12.12,15:41
ja by som ziadala o usmernenie danovy urad, predpokladam, ze preddavky na SK dan ti zamestnavatel odvadza

ZMLUVA medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Belgického kráľovstva o zamedzení dvojitého zdanenia a zabránení daňovému úniku v odbore daní z príjmov a z majetku (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-92)