rado3105
22.09.12,10:27
trisestri
22.09.12,08:42
pravdu ma a pridat by sa mali mnohy dalsi obcania ktory su denne terorizovany neprisobivymi obcanmi za necinosti policie a kompetentnych organov na ktorych platia svoje dane a jedno ci budu uspesny alebo nie,skratka nemaju cusat,lebo agresori este prekrucanim faktom su oznacovany za chudacikov a obete za rasistov,zvratene klamstva zvratenej spolocnosti.
misoft
22.09.12,18:57
Dokonca v Anglicku tých 5 Čonkončiat môže padať domov, zatiaľ čo dve deťúrence Boorove si ešte "počkajú" - hja - pripečení majú "protekciu" - a vraj diskriminácia!
rado3105
27.09.12,09:01
samozrejme...a pekne vystihnute...
KatarinaNR
27.09.12,09:10
fuuu, tak to je riadny hnus, niekedy mám až strach, kam to spejeme :-(
Ferdosondo
27.09.12,09:43
Je to boj proti veterným mlynom. Žiaľ ostáva jediné - odsťahovať sa. Nikto s tým nič nespraví ani policajti ani súdy ani mesto.
Nebude prvý ani posledný.
bodliak
27.09.12,10:01
Úradník je niečo ako pijavica.
Úradník chce mať pokoj a teplú stoličku.

Nato, aby bieli platili dane, poplatky, sankcie, nato máme políciu. Na cigánov nedozrie nikto, dávky dostanú, pokuty sú nevymáhateľné.

Nech sa potom ale úradník nečuduje, keď to živí také živly ako je Kotleba.
Keď to inak nejde...
účtovník 007
27.09.12,10:02
Je to boj proti veterným mlynom. Žiaľ ostáva jediné - odsťahovať sa. Nikto s tým nič nespraví ani policajti ani súdy ani mesto.
Nebude prvý ani posledný.

A čo budeš robiť, ak sa "občania" rozpelešia všade? Slušní sa vysťahujú na Mars? Práve takýto postoj týmto "občanom" dáva krídla a nepotrebujú ani Redbul. Vinní su radní z Malaciek, policajti, ktorí tam chodili a nevedeli poriadne s obuškami im vysvetliť, čo a ako, vinní sú úradníci zo sociálky, nakoľko deti už mali byť dávno odobraté. Vinní sú politici, lebo zákony neplatia pre všetkých rovnako a čierna pleť je vstupenkou k výhodám, nepracovaniu, akýkoľvek bonz od nich na kohokoľvek je hneď rasizmus, čierna pleť Ti zabezpečí, že môžeš stavať na cudzom, môžeš robiť peklo okolo susedom, môžeš im beztrestne obrať úrodu, zabiť psa a zjesť, môžeš im znepríjemňovať život, deti môžu žiť vo výkaloch....tmavá pleť je vstupenkou k beztrestnosti. Ale zákony väčšinou robia bieli. Sudcovia sú bieli, policajti sú väčšinou bieli... Takže vinní sme bielokožci, lebo nevieme sami seba ochrániť.

Inak tu je link upsvr_ma@upsvar
Po zhliadnutí toho videa, každý by mal napísať pani riditeľke, čo celé roky robili a prečo sú deti stále v takom nevhodnom prostredí. Zobrať deti aj prídavky a je vymaľované.
BXLmiami
27.09.12,10:08
Je to boj proti veterným mlynom. Žiaľ ostáva jediné - odsťahovať sa. Nikto s tým nič nespraví ani policajti ani súdy ani mesto.
Nebude prvý ani posledný.
Akurát sa jednu vec pýtam-ked už médiá a mimovládky rozpútali tú štvanicu na britský sociálny systém-ako je možné,že tie deti čo sú na obrázkoch nikto z týchto rodín neberie?To mi ako chce niekto povedať,že je v poriadku v akom prostredí vyrastajú,čo ich rodičia učia,aký slovník majú a v tej špine a pri potkanoch...je v poriadku,že tým susedom Dobrovodského sociálka ešte nevzala deti?Ako je toto možné?Porušujú sa práva týchto detí na slušný život.Už mali byť mimo rodiny.
srska
27.09.12,10:11
Akurát sa jednu vec pýtam-ked už médiá a mimovládky rozpútali tú štvanicu na britský sociálny systém-ako je možné,že tie deti čo sú na obrázkoch nikto z týchto rodín neberie?To mi ako chce niekto povedať,že je v poriadku v akom prostredí vyrastajú,čo ich rodičia učia,aký slovník majú a v tej špine a pri potkanoch...je v poriadku,že tým susedom Dobrovodského sociálka ešte nevzala deti?Ako je toto možné?Porušujú sa práva týchto detí na slušný život.Už mali byť mimo rodiny.to po druhé. po prvé - dávno mali byť tí (tie) čo to majú na starosti (sociálka) vykopnutí do xxxx a nahradení tými, ktorí majú v tejto oblasti záujem pracovať
Ferdosondo
27.09.12,10:36
To sú všetko kecy. S tými smradľavcami si nikto s kompetentých ruky špiniť nebude.

Ak chce mať pán Dobrovodský kľudný život neostáva mu nič iné len sa odsťahovať. Ak tam ostane, raz určite nevydrží s nervami.
Ešte je tu jedna možnosť. Kúpiť im dom niekde inde, najlepšie vedľa primátora a zároveň odkúpiť tú ich smradľavú chajdu, aby sa tam už nikdy nemohli nasťahovať. Na toto by som mu aj prispel, avšak na tú zbierku, ktorú organizuje pre právnikov nie.
danushka
27.09.12,10:39
Presne tak srska, keby sa v susedoch pána Dobrovodského riadne povŕtali tety z UP a sociálnej kurately, veľa trestných oznámení by začalo padať, zanedbanie výživy, ohrozenie zdravia maloletých osôb, možno týranie a sex. zneužívanie, incest atď., odobratie detí by malo byť samozrejmosťou a z trestných oznámení by sa možno polovica dospelých ocitla v base.
Zaujímalo by ma, prečo v našom trestnom zákone nie je TRESTNÉ zneužívanie sociálnych dávok na nákup alkoholu, cigariet, prečo sa zatvárajú oči nad úžerníkmi a prečo naši zákonodarcovia naozaj v osadách, kde sú deti ohrozené a vystavené hladu a biede - tam takéto dávky nie sú upravované aspoň čiastočne naturáliami. Keď si to rozmeníme na drobné, keby sa dohliadlo na takéto deti aj zamestnaním ďaľších ľudí a zorganizovalo sa naturálne vyplácanie dávok, vždy to výjde štát lacnejšie, ako odňatie dieťaťa z biorodiny. Totiž jedno dieťa vychovávané v detskom domove, profesionálnej rodine alebo krízovovm centre stojí štát a to vážení nekecám 600 - 700 € mesačne!

A dieťa zamestnaných rodičov je v tomto štáte podporené 20€ bonusom... Naši zákonodarcovia sa vysmeivajú nám všetkým pracujúcim a slušne žijúcim.
Zbytočne tu budeme častovať Rómov a neprispôsobivých rôznymi expresívami, oni tak žijú, lebo náš štát ich v tom podporuje. Sú medzi nimi naozaj degeši, na ktorých platí len trvdá represia. Susedov pána Dobrovodského považujem za učebnicových degešov a už tam mal byť dávno poriadok urobený.
BXLmiami
27.09.12,10:43
Tie deti jednoznačne preč,predsa aký mediálny cirkus vždy spraví Jahnátek ked nájde potkana vo veľkom obchodnom sklade a tu tie deti priam žijú medzi fekáliami a potkanmi,to akože neohrozuje ich zdravie?Aké právo máme kritizovať britský sociálny systém,ked dovolíme niečo takéto?
marjankaj
27.09.12,11:10
A kam by si tie deti dala? Veď by pre všetky nestačila ani olympijská dedina, ak by sme nejakú mali.
danushka
27.09.12,11:27
A kam by si tie deti dala? Veď by pre všetky nestačila ani olympijská dedina, ak by sme nejakú mali.
Janík, v tomto prípade by v boji so susedmi p. Dobrovodského takáto represia pomohla nielen ako výstraha, ale doslova ako klepnutie po prstoch.
Kto nevidel odoberane detí Rómom z rodiny, ten si len ťažko dokáže predstaviť, čo to s nimi narobí. Rozporuplnosť ako vyšitá - na jednej strane ich milujú a naozaj nefalšovane a na druhej strane im štát berie peňažný príjem.
Nech mi nik nehovorí z vrchnosti, že sa to tam nedalo riešiť zákonným spôsobom a ukázať im, že už stačilo.

V tomto štáte je katastrofálne všetko. Že mladí utekajú preč mimo SK - nie je sa čo diviť. Ale čím ďalej viac sa stretávam s tým, že uvažujú o tom aj ľudia v zrelom veku, jednoducho popredať nehnuteľnosti, vyrovnať záväzky ak nejakú sú tu doma a zmiznúť, už to tu jednoducho ľudí nebaví.
Myslela som si, že tu už nejako dožijeme, ale čím ďalej viac sa pohrávam s myšlienkou, že aj v zrelom veku človek môže zmeniť veľa a začať odznova, lebo sa spoliehať musí na seba samého, slušných a pracujúcich ľudí v našom štáte nik nepodporí, naopak dusí a uberá kyslík, zadusiť sa nemienim nechať.

Už tu na Poradu nechodím veľa. Včera som úplnou náhodou postrehla jednu tému, kde som sa dočítala, že keď predám svoju nehnuteľnosť v čase ešte neoslobodenia z dane pri jej predaji, pekne krásne mi ZP doúčtuje 14%. Tak si vravím pekne...čo nevidieť nám dorubia dane aj za to, že sme pri zmysloch, sme zdraví a pracujeme. Lebo niekto tých hore a tých čo nikdy robiť nebudú, predsa živiť musí.
Pikoška
27.09.12,11:29
A kam by si tie deti dala? Veď by pre všetky nestačila ani olympijská dedina, ak by sme nejakú mali.No kam, janko asi? Matovič s Kaliňákom idú predsa stavať pre rómske deti škôlky a čo my vieme čo ešte všetko. Tak už bude supiš na Slovensku. Ak sa toho chytí parlamentný šašo, rómska otázka vyriešená.
marjankaj
27.09.12,11:39
Už tu na Poradu nechodím veľa. Včera som úplnou náhodou postrehla jednu tému, kde som sa dočítala, že keď predám svoju nehnuteľnosť v čase ešte neoslobodenia z dane pri jej predaji, pekne krásne mi ZP doúčtuje 14%. Tak si vravím pekne...čo nevidieť nám dorubia dane aj za to, že sme pri zmysloch, sme zdraví a pracujeme. Lebo niekto tých hore a tých čo nikdy robiť nebudú, predsa živiť musí.
No musíš zarábať tak, že si budeš platiť ZP z maxima a nič nebudeš na RZZP doplácať. Ako napríklad tá "poštárka" so zlatým padákom. Tá tiež nemusela nič doplácať.
Návod pre chudobu podľa našich zákonov pre ľudí. A ako bonus ešte aj dôchodok bude pekný.
VERONIKA6
27.09.12,11:42
Nedávno som počula takú hlášku od cigána "róma", že nemôžu mať veľa detí, lebo už bieli nestačia na nich robiť.
BXLmiami
27.09.12,11:52
A kam by si tie deti dala? Veď by pre všetky nestačila ani olympijská dedina, ak by sme nejakú mali.
Vieš,ale to je starosť štátu,na väčšie sprostosti peniaze má.Podpísali sme nejaké medzinárodné dohody a treba ich dodržiavať.A my ich teda nedodržiavame,toľko detí je tu ako v slume v Keni a to si hovoríme ako že civilizácia.Máme dosť nezamestnaných a kopa ľudí skončila sociálne práce,tak nech to tu konečne začne fungovať ,dieťa ako dieťa.Právom dieťaťa je právo na kľudný život v čistom prostredí,najedené,svoja posteľ,právo na vzdelanie,právo na zdravie.neboj sa,keby sme toto začali dodržiavať,dožili by sme sa možno aj uprataných osád.A ani 2x nepoviem,že tie drbnuté mimovládky s ich ochrancami práv ešte zažaluju túto krajinu za porušovanie práv dieťaťa a vyhrajú.Peniaze nesmrdia.
danushka
27.09.12,12:00
Nedávno som počula takú hlášku od cigána "róma", že nemôžu mať veľa detí, lebo už bieli nestačia na nich robiť.

Chceli sme EÚ, tak to tu máme všetko v plnej kráse a v plnej realite!

Pokiaľ štát bude podporovať darmožráčstvo a povaľačstvo, nevykynoží ho. Ak štát celoplošne bez rozdielu represívne zakročí voči zdravým nezamestnaným a škrtne všetko, čo doteraz dával, odrazu príde aj sama osveta v podobe ochrany proti neželanému tehotenstvu a aj robotu si ľudia začnú hľadať, aj v tých osadách si začnú ľudia pestovať a chovať, lebo hlad je hlad. Ak sa bude musieť aj nejaké percento detí odňat a umiestniť v domovoch, vždy by to vyšlo našich daňových poplatníkov lacnejšie, než tento báječný systém, ktorý nám nanútila EÚ.
marjankaj
27.09.12,12:06
Vieš,ale to je starosť štátu,na väčšie sprostosti peniaze má.Podpísali sme nejaké medzinárodné dohody a treba ich dodržiavať.A my ich teda nedodržiavame,toľko detí je tu ako v slume v Keni a to si hovoríme ako že civilizácia.Máme dosť nezamestnaných a kopa ľudí skončila sociálne práce,tak nech to tu konečne začne fungovať ,dieťa ako dieťa.Právom dieťaťa je právo na kľudný život v čistom prostredí,najedené,svoja posteľ,právo na vzdelanie,právo na zdravie.neboj sa,keby sme toto začali dodržiavať,dožili by sme sa možno aj uprataných osád.A ani 2x nepoviem,že tie drbnuté mimovládky s ich ochrancami práv ešte zažaluju túto krajinu za porušovanie práv dieťaťa a vyhrajú.Peniaze nesmrdia.
A kto to nedodržiava? Ty? Ja? Či?...:eek:
Katy a R
27.09.12,12:07
- alebo nebyť poistencom na Slovensku!!
Halli
27.09.12,13:24
Ja si myslím, že toto je zámerná politika na to, aby tí darmožráči mali živnú pôdu na rozmnožovanie sa tu na Slovensku, aby sa nepachtili do iných krajín...my ani nevieme, kto toto celé riadi...
expeeert
27.09.12,14:10
Ad. 1 Za všetko sú zodpovední predovšetkým politici!! A samozrejme naše ctené mimovládky.
Pokiaľ je systém nastavený tak ako je, tak ani policajt ani úradník (jednotlivci) si nebudú robiť zbytočné problémy. Každý jeden z nich si povie že mu to zato nestojí prísť si o prácu kvôli cigánom. Pokiaľ sa aj takí "exoti" nájdu, ktorí chcú niečo rozumné spraviť, hneď vyskočia do pozoru "ochrancovia ľudských práv" a hľadajú všemožné spôsoby ako tomu zabrániť. Príkladov je viac ako dosť - napr. škola v šarišských michaľanoch a pod. (Stačí si napr. pozrieť stránku Amnesty International,, ľudí proti rasizmu a podobné rasisitické organizácie v čom všetkom majú prsty...)
Ad. 2 - druhý a obrovský problém je ich populačný rast - jednak množiaca sa kriminalita, jednak zrútený sociálny systém - nebude stačiť na ich dávky.
Ad. 3 - ked si to tak človek zoberie, na Slovensku je 5mil obyvateľov, z toho je cca 2,3mil pracujúcich (z toho môže byť min. 500 000 v štátnej správe), zvyšok sú deti (1 000 000), dôchodcovia (600 000) a nepracujúci - čiž keď sa vedľa seba postavíte 5 pracovníci tak živíte v podstate 2 deti, 1 dôchodcu a 1 cigána a 1 nepracujúceho. Deti živíte zo svojho "čistého" platu, od štátu nedostanete nič (o materskej je škoda hovoriť), dôchodca žije v podstate z toho čo si odrobil za celý život a no a cigána živíte zo svojej hrubej mzdy.
danushka
27.09.12,14:43
Ja si myslím, že toto je zámerná politika na to, aby tí darmožráči mali živnú pôdu na rozmnožovanie sa tu na Slovensku, aby sa nepachtili do iných krajín...my ani nevieme, kto toto celé riadi...
Halli to je zámer a my ovce v košiari musíme počúvať, lebo náš bača v Bruseli rozhoduje za nás a bez nás. Je úplne jedno aká vláda tu bude, či zelená, modrá a či červená, živiť si budeme sami neprispôsobivých a kŕmiť sa budeme odpadom z EÚ, stále je čo u nás zlikvidovať, ale robí sa to potroške, tak, aby sme si zvykli a považovali to za prirodzené a normálne.

Jediný spôsob ako donútiť neprispôsobivých začať pracovať, je nedávať im podporu v takom objeme, ako sa to robí dnes.
Lenže k takmu kroku by museli naše múdre hlavičky tú prácu týmto ľuďom dať. Ale naši zákonodarcovia vzali robotu aj prispôsobivým, dovolili doslova zraziť do kolien poľnohospodársky, živočíšny a potravinársky priemysel.

Viete koľko stojí 250g maslo v Nemecku? Koľko v Rakúsku? Nuž v DE cca 80 centov a v AT ho kúpite za 1€, u nás v Lidli v akcii za 1,20 €.
Je to naplač, keď si porovnáme platy a vôbec všetko, úroveň školstva, zdravotníctva, infraštruktúru. A nech mi ešte niekto povie, že v starom režime nám bolo na.ovno! Začínam si myslieť, že náš národ potrebuje nie demokraciu, ale diktatúru, lebo v tej ,,demokracii" nevieme fungovať.
misoft
27.09.12,14:53
A čo takto dno budúceho českého mora?
misoft
27.09.12,14:55
Zodvihni zrak hore!
Halli
27.09.12,20:33
ta ne Panbožko by to nedopustil ....
Halli
27.09.12,20:39
..ja viem, prečo sú moje deti NIE na Slovensku...veľmi dobre to viem...stále som si akosi nahovárala, že doma je doma...ale tu už nebude doma, pokiaľ naše deti budú utekať....:(
misoft
27.09.12,20:57
Ja som toho úplne hore nemyslel - trochu nižšie, ponad Dunaj.
sito
27.09.12,21:14
A kto to nedodržiava? Ty? Ja? Či?...:eek:

Kto jačí? A prečo?
danushka
27.09.12,21:27
všade vôkol sa len zmráka
slovač chytá pliaga dáka
tento vírus meno má
volá sa to ÚNIA !
Halli
27.09.12,21:29
všade vôkol sa len zmráka
slovač chytá pliaga dáka
tento vírus meno má
volá sa to ÚNIA !

Poďme ľudia , poďme spať
bo musíme ráno stať
treba robiť od mrku
máme ich tu na krku
rado3105
27.09.12,22:42
no par rokov dozadu si pamatam ze ste mali ine nazory konecne sa aj vam otvaraju oci....
zazriva
28.09.12,10:31
Ja vidím riešenie problému - v stelirizácii tochto etnika. Inak ich v blízkej budúcnoti bude viac ako nás bielych a pre nás nastane koniec. Už teraz je to neudržateľné a vládnymi činiteľmi absolútne neriešené.
danushka
28.09.12,11:13
Ja vidím riešenie v tom, že prídavky do dvoch detí a na viac detí len zamestnaným a sociálne dávky len jeden rok pre zdravých, inak dovidenia, bez rozdielu etnika.
Materská dovolenka zaplatená nezamestnaným len 2x, rodičovský príspevok len 2x pre nezamestnaných.
A sterilizácia zadarmo pre každú občianku SR, nenásilne, dobrovoľne. Oni by si sami veľmi rýchlo rozmysleli, čo sa viac oplatí.

Tu už ani zamestnané páry neplodia deti, takže takáto zákonná represia by nepostihla seriózne skupiny. A ľudia čo pracujú, nech sú im ponechané všetky výhody, ktoré odovodový systém prináša.
srska
28.09.12,11:23
Ja vidím riešenie problému - v stelirizácii tochto etnika. Inak ich v blízkej budúcnoti bude viac ako nás bielych a pre nás nastane koniec. Už teraz je to neudržateľné a vládnymi činiteľmi absolútne neriešené.urobiť ako v číne - za druhé a ďalšie narodené pokuta a bez možnosti poberať soc. dávky
marjankaj
28.09.12,11:29
urobiť ako v číne - za druhé a ďalšie narodené pokuta a bez možnosti poberať soc. dávky
Veď hovoria, že demografický vývoj je už teraz zlý. Nebude mať kto robiť na dôchodky. Potom to bude ešte horšie. Veď aj bieli budú mať menej detí ako doteraz.:eek:
trisestri
28.09.12,11:30
Ja vidím riešenie v tom, že prídavky do dvoch detí a na viac detí len zamestnaným a sociálne dávky len jeden rok pre zdravých, inak dovidenia, bez rozdielu etnika.
Materská dovolenka zaplatená nezamestnaným len 2x, rodičovský príspevok len 2x pre nezamestnaných.
A sterilizácia zadarmo pre každú občianku SR, nenásilne, dobrovoľne. Oni by si sami veľmi rýchlo rozmysleli, čo sa viac oplatí.

Tu už ani zamestnané páry neplodia deti, takže takáto zákonná represia by nepostihla seriózne skupiny. A ľudia čo pracujú, nech sú im ponechané všetky výhody, ktoré odovodový systém prináša.

kazdej vlade som navrhoval opatrenia na redukciu pridavkov a hornej vyske subehu socialnych davok pre spolocne posudzovane osoby,ako aj viazanie niektorych prispevkov na pracovny pomer alebo obdobny vztah,moznost exekucii zo soc. davok, delozacia bez nahrady pre tych ktory znicia byvanie,ukoncenie tolerancie tresnych cinov a priestupkov ako vytrznictvo,zanedbanie starostlivosti o deti, nebezpecne vyhrazanie,nicenie majetku a pod-na druhej strane romsky asistenti policie,romske hliadky,asistenti na skolach,pozicky na vykup pozemkov,bezplatne sterilizacie a antikoncepcia,medzitrh prace,pomoc z eurofondov na zacatie zivnosti alebo pracovne miesta,poradenstvo,resocializacia atd.
srska
28.09.12,11:31
Veď hovoria, že demografický vývoj je už teraz zlý. Nebude mať kto robiť na dôchodky. Potom to bude ešte horšie. Veď aj bieli budú mať menej detí ako doteraz.:eek:a ty si stále presvedčený, že peňazí je v systéme málo? ak áno, tak sa zamestnaj niekde na nejakom kontrolnom úrade a potom zistíš či je málo alebo veľa
danushka
28.09.12,11:40
kazdej vlade som navrhoval opatrenia na redukciu pridavkov a hornej vyske subehu socialnych davok pre spolocne posudzovane osoby,ako aj viazanie niektorych prispevkov na pracovny pomer alebo obdobny vztah,moznost exekucii zo soc. davok, delozacia bez nahrady pre tych ktory znicia byvanie,ukoncenie tolerancie tresnych cinov a priestupkov ako vytrznictvo,zanedbanie starostlivosti o deti, nebezpecne vyhrazanie,nicenie majetku a pod-na druhej strane romsky asistenti policie,romske hliadky,asistenti na skolach,pozicky na vykup pozemkov,bezplatne sterilizacie a antikoncepcia,medzitrh prace,pomoc z eurofondov na zacatie zivnosti alebo pracovne miesta,poradenstvo,resocializacia atd.

Dnes tú idú na Porade súbežne dve témy s Rómskou problematikou.
V tej druhej podobnej sa písalo aj o tom, aký je to biznis s chudobou a naši zákonodarcovia to nebudú riešiť, lebo sú nenažratí, nestačia im poslanencké platy, ale potrebujú ryžovať cez mimovládky, neziskovky so svojimi dosadenými ľuďmi.

Takže utekajme preč, tu nás už nič dobré nečaká a doslova núťme svoje deti učiť sa cudzie jazyky a vykopnime ich po škole von z domu do cudziny.
danushka
28.09.12,12:08
nepíš tu Rado hlúposti, nikdy som nepatrila k babkám demokratkám, do dôchodku mi treba ešte hodne makať a obávam sa, že keď nás tu budú tak skúšať, koľko vydržíme, ani sa toho dôchodku nedožijeme
anonymous_banking
30.09.12,17:07
urobiť ako v číne - za druhé a ďalšie narodené pokuta a bez možnosti poberať soc. dávky

tak, kto si nemoze dovolit mat deti, nech ich nema.