miroslav42
22.09.12,12:49
Dobrý deň poraďáci,

cca. jeden rok dozadu sused umiestnil "koterec" svojho veľkého poľovného psa s agresívnymi zlozvykmi :( (nekonečné celonočné brechanie, útočenie psa cez pletivo na naše osoby ) k plotu nášho pozemku.
Nepomohli ani naše prosby o premiestnenie tohto koterca inde , v podstate tento pes má aj tak voľný výbeh . Problém všetkého je v tom, že susedova agresivita stúpla až do takých hraníc, že tohto psa začal vyslovene proti nám doslova huckať...štvať... :(
Z tohto psa máme už aj ozaj vážne obavy, nakoľko nechcem si ani predstaviť ak by tento pes susedovi ušiel a zaútočil by na naše deti. prípadne na nás s manželkou. Nevieme si rady, snažili sme sa to riešiť políciou - ale bolo to abslútne bezúspešné.

Čo robiť - poraďte ( ak by nám niekto radil, že ho máme nebodaj otráviť - nech to ani nepíše - toto nie je riešenie ) Potrebujeme rozumnú radu, cestou súdu...alebo niečo iné... alebo to napadnúť nejakým § ...:confused:

Ďakujeme

:(
Magda36
22.09.12,11:19
Ahoj,
tak toto by teda zaujímalo aj mmňa. Moja švagriná má rovnaký problém a nevie si rady. Tiež susedov pes je útočný je to nejaká rasa cvičená na boj.neviem ja sa do toho nerozumiem, ale zaujímalo by ma čo sa s takymito bezohľadnymi ľudmi vobec da robit. Sama som tiež bola skoro napadnutá, ked som u nej bola na navšteve.
Snad tu niekto poradí, držím palce ahoj. M.
nokia007
22.09.12,11:30
My sme mali podobný problém,ale susedovi dvaja psy (vlčiaci) prechádzali dokonca na náš pozemok,lebo prehrízli oplotenie,ani po viacnásobnom napomenutí s tým nič neurobili. ja som mala to šťastie,ze mám vlastného psa ktorí ked sa dostali do našej záhrady s nimi urobil rýchly proces. potom sme zavolali na slobodu zvierat kde prišli a týchto psov im zobrali...je to iný prípad,ale som len napísala moju skúsenosť..
pepsikova
22.09.12,11:38
..pokiaľ má sused polovného psa, neverím, že je veľký..veľký je vlčiak..okrem toho, poľovné plemená nebývajú agresívne,neštekajú v noci, väčšinou sú naučené brechať na povel...pokiaľ teda sused nie je poľovník, tak psa má na stráženie a v noci pes reaguje na pohyb v jeho teritóriu štekaním...môžeš sa sťažovať na obecnom úrade-ale to by ti muselo dosvedčiť viacej susedov,lebo ten nočný štekot nedopadá iba na tvoj dvor, ale sa dobre silno ozýva.....a žeby polícia nič nerobila s tým, že ste ju zavolali, keď sused na vás hucká psa-to neverím,poľovný pes je zbraň a to by sa mohlo kvalifikovať ako útok..a to by nenechali len tak..a ak hej, zavolaj ich vždy, keď sused hucká psa,raz to budú musiež riešiť!!...
buchač
22.09.12,12:55
Dobrý deň poraďáci,
cca. jeden rok dozadu sused umiestnil "koterec" svojho veľkého poľovného psa s agresívnymi zlozvykmi :( (nekonečné celonočné brechanie, útočenie psa cez pletivo na naše osoby ) k plotu nášho pozemku.
Nepomohli ani naše prosby o premiestnenie tohto koterca inde , v podstate tento pes má aj tak voľný výbeh . Problém všetkého je v tom, že susedova agresivita stúpla až do takých hraníc, že tohto psa začal vyslovene proti nám doslova huckať...štvať... :(
Z tohto psa máme už aj ozaj vážne obavy, nakoľko nechcem si ani predstaviť ak by tento pes susedovi ušiel a zaútočil by na naše deti. prípadne na nás s manželkou. Nevieme si rady, snažili sme sa to riešiť políciou - ale bolo to abslútne bezúspešné.
Čo robiť - poraďte ( ak by nám niekto radil, že ho máme nebodaj otráviť - nech to ani nepíše - toto nie je riešenie )
Potrebujeme rozumnú radu, cestou súdu...alebo niečo iné... alebo to napadnúť nejakým § ...:confused:
Ďakujeme

:(
...to máš tak ....

So zlým po dobrotky nepohneš ...ani prosbou , ani žiadosťou a ani súdnym rozhodnutím ...
Debil vždy ostane iba debilom...a díky za takého suseda ...
Keď sused hucká psa na suseda , to aké vzťahy medzi vami panujú ???..." určite " aj pravidelne grilujete ...pche...

Či bude koterec trebárs aj na tej najvzdialenejšom kúte , vždy to bude iba o susedovi a nie o psovi ...

Spomínaš nejaký paragraf .....
Nuž nech sa páči ...

TRESTNÝ ZÁKON
§24 – Krajná núdza
Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom.
Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať.
§25 - Nutná obrana
Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom. Strana 304 Zbierka zákonov č.300/2005 Čiastka 129.
Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.
Ten, kto odvracia útok spôsobom uvedeným v odseku 2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia.
Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl spočíva v nedbanlivosti.
§26 - Oprávnené použitie zbrane
Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.
Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.

Tento zákon sa ale dotýka človeka ...a pes je v tomto prípade chápaný ako zbraň ...a proti zbrani je možnosť aj zbraňou sa chrániť ( nemusí byť práve strelná , to je predsa aj kosa , holé porisko a či sekera... )
...vysvetli to susedovi - poľovníkovi - majiteľovi zbrojného preukazu ( teda , ak ovšem je poľovník ...)

Lenže čo z toho , ak útok nastane , niekomu bude ublížené dotyčným psom ....a že bude utratený , alebo zabitý pri ochrane ???
To je už iná debata ...to by bola teda ...súdy by mali zasa čo na prácu , sused by sa vonku asi dlhý čas vonku neukázal ( teda v mojom prípade )...
Nuž , ako vravím ...debo je debo ...neskoro bude potom plakať nad rozliatym mliekom ...

...a k otázke ???
Ťažká rada ....ťažkáá...
buchač
22.09.12,12:57
...hm ....taký vlkodav má niečo do seba ...vlčiak je oproti nemu o tých 20-30 čísel menší...
miroslav42
22.09.12,13:35
Síce neviem ako sa dané plemeno psa volá, ale je to veľký pes-čiernobielej fľakatej farby ( taká maskáčová ) ovysnuté dlhé uši. Bez akéhokoľvek problému tento pes dokáže brechať aj dve-tri hodiny v kuse v priebehu hlbokej noci (cez deň potom väčšinou chrápe), proste breše na všetko čo sa hýbe. Či vysoká zver, zajace, myši...všetko... - je to neskutočný hlboký hlasitý neznesiteľný brechot.
V priebehu dňa si svoju zúrivosť vyvršuje na nás, stačí sa priblížiť k plotu - kde máme príjazdovú cestu a garáž pre auto a útočí skákaním do tohto pletiva.
Ak by bolo možné moju garáž preniesť na iné miesto, urobím to okamžite - len aby som sa nemusel dostať do styku s týmto psom. No ja si myslím že jednoduchšie by to bolo so zmenou tohto koterca - čo však neviem docieliť. Ku všetkému ešte máme aj my psíka, no je to len malinký yorkšírik, ktorého musíme k autu nosiť na rukách a to už nehovorím aký strach mám o svoje deti........ :(((((((((((((((
pepsikova
22.09.12,13:39
..no tak ho nasnímaj na video a hoď na obecnú stránku, prípadne na youtube-aj s menom suseda!..
..a k tomu "malinkému jorkšírkovi"- tak ti poviem, že ja mám psa veľkosti retrivera a ten sa znesieso všetkými psami-len s jorkáčmi nie, lebo to je malé, jedovaté a uštekané plemeno, máme ich na lúke 9 takže viem, o čom to je!...
Retuska
22.09.12,13:49
no s tym yorsirikom..niekedy su otravnejsie ako velke psy to je fakt..kolkokrat idem so svojim na rpechadzku(mix NO) a maly york zacne stekat na celu ulicu a provokovat...toto nemam rada....no ale k susedovi..my byvame v radovych RD..skoro kazdy tu ma psa....susedov pes hend vela,ked sused nieje doma zavija o 106,o dva domy dalej ma suseda psa ktory akonahle prejde niekto skace do plota a ide sa roztrhat...no co uz...taki su..ani mne nieje zavijanie prijemne ani ekd idem okolo a vybre chne namna e infarkt dostanem ...ale sme susedia a aj ja mam psa...spoza plota vyzeraju hrozostrasne..ale ekd sa stretneme na ulici oblizuju mi ruku a santia sa....nie vsetko co steka hryzie
Indeed
22.09.12,14:01
Akéhokoĺvek PSA sa dá ovládnuť jedine cez KŔMENIE !

Hádžte mu "pamlsky" kosti, salámu, čokoĺvek, čo má ten pes rád a keď Vas uvidí nebude na Vás brechať , ale od radosti vrtieť chvostom.

Ak chcete aby Vás naslovo poslúchal potravu predtým ako mu ju hodíte popľujte , je to zaručený recept,že ten pes ,na Vás už nikdy nezautočí.
nokia007
22.09.12,14:20
to akoze napr.kazdy kto prjde okolo a hodí mu oplute jedlo,tak uz je jeho kamarát?? :-DDD a čo ak potom práveze bude chcieť zozrať jeho,ze dostane chuť na tie sliny?? .-DDDDD to ma len tak napdlo,lebo som to ešte nikdy nepočula (nič v zlom) :-)
pepsikova
22.09.12,15:13
mimotemy..no s tým popľuvaním je to tak..napríklad, hádžeš svojmu vlastnému psíkovi drievko a chceš, aby ti ho priniesol,tak ho trošku popluješ,jemne,aby ho psík rozoznal a nepriniesol ti niečo iné zo zeme...ale piškotu, alebo iné jedlo pre psíka -to som tiež nepočula...ale metódy sú všelijaké, keď chceš mať kamaráta...
buchač
22.09.12,15:18
...he .....ja zvyknem popľuť náboje , pokiaľ dám do zásobníka ...
pivko
22.09.12,15:27
Ja mám podobný problém , nasťahoval sa do domu ku svokre švagor a dotiahol psa ktorý nonstop breše . Synovec počul o nejakej aplikacii na I Phone , ktorú keď psovi budeš nonstop púšťať tak dostane rozum, neviem či ohluchne ,alebo čo ,ale mne to je jedno len nech drží papuľu. Tak že dostal bojovú úlohu to zohnať.
pepsikova
22.09.12,15:42
..nonstop?..tak to asi ten hafkáč potrebuje spoločnosť!..nie každý pes je zvyknutý na dvor a to mu stačí..a ak je priviazaný-a nebol na to zvyknutý, tak okolie trestá štekotom..je sám,treba s ním semotamo hodiť reč, niečo dobré mu podať a častejšie cez deň a havko si zvykne..no a púšťať ho pobehať si..
gixo
22.09.12,15:44
co je na tom neriesitene?
podhod tomu bastardovi otraveny kus masa a mas pokoj
pivko
22.09.12,15:45
Na reťazi nieje béhá ako debil po záhrade a breše ešte aj na trávu.Trochu mu zahrám do uška a uvidíme či dostane rozum.
gixo
22.09.12,15:46
vsetky psiska by som strielal rad radom
majitelov mlatil tiez do radu
pepsikova
22.09.12,15:48
co je na tom neriesitene?
podhod tomu bastardovi otraveny kus masa a mas pokoj..

..aj to je riešenie...akurát, že ak ťa bude vidieť dobromyslený sused a k tomu bude počuť, ako psík kňučí a bude ho vidieť zvíjať sa na zemi, môže ťa udať za týranie zvierat...
..môj dedko kedysi hovorieval, že kto nevie žiť so zvieratami, ťažko dokáže žiť s ľuďmi...
Indeed
22.09.12,21:53
mimotemy..no s tým popľuvaním je to tak..napríklad, hádžeš svojmu vlastnému psíkovi drievko a chceš, aby ti ho priniesol,tak ho trošku popluješ,jemne,aby ho psík rozoznal a nepriniesol ti niečo iné zo zeme...ale piškotu, alebo iné jedlo pre psíka -to som tiež nepočula...ale metódy sú všelijaké, keď chceš mať kamaráta...


Je to overená metoda, skušal to moj švagor a vošiel do voliery ku dvom vlčiakom,a nič mu neurobili...
Indeed
22.09.12,21:56
no, strach má veĺké oči...
korela
23.09.12,00:01
buchač
23.09.12,07:19
...nech šogor popľuje aj sám seba a vbehne do výbehu k nejakému pitbullovi ...
Retuska
23.09.12,16:24
vsetky psiska by som strielal rad radom
majitelov mlatil tiez do radu

nechapem,co to dnes z tej mladeze rastie...rodicia musia byt dobre mimo,ked toto decka ucia
nebudem sa divit ak o par rokov budes strielat na ludi
buchač
23.09.12,16:34
nechapem,co to dnes z tej mladeze rastie...rodicia musia byt dobre mimo,ked toto decka ucia
nebudem sa divit ak o par rokov budes strielat na ludi
mimotemy
Nechápeš ???
Holt , o pár rokov pochopíš ...

Prečítaj si , možno sa aj rozumu chytíš ...a mimo som rozhodne nikdy ( čo sa zbraní týka ) nebol ...
http://www.porada.sk/entry.php?b=498
2weird2die
25.09.12,07:23
Navádzanie na trestný čin je trestný čin... radšej to po sebe sprac.
2weird2die
25.09.12,07:23
Prosím Vás, zmažte tohto dilina...
2weird2die
25.09.12,07:37
Pridávam sa k buchačovi... treba vedieť, aké prostriedky ponúka zákon a hlavne sa pripraviť. nehovorím, že hneď treba strelnú zbraň, ale taký kaser nie je nikdy na škodu. V dnešnej dobe by tiež nemal byť problém s vytvorením audio-video záznamu s agresívnym chovaním psa a suseda.
Čo sa týka toho "polovnícky pes"... neviem posúdiť, len pridám osobnú skúsenosť. U nás je jediný vychovaný pes, ktorý neotravuje, neskáče do plotu keď list zašuští, neuteká z domu, atď.. ten, ktorého má Pán polovník. Všetci ostatní sú ako zmyslovzbavení, lebo im nebol venovaný potrebný výcvik. Psa akého si opísala, by poľovník na lov nikdy nevzal, lebo by im všetko odplašil.
PK
kopretinka
27.09.12,08:10
co je na tom neriesitene?
podhod tomu bastardovi otraveny kus masa a mas pokoj
jediný bastard si tu ty
jarus
27.09.12,14:08
to pivko: A čo ak niekto zoženie aplikáciu, aby si ohluchol Ty?
misoft
27.09.12,14:25
Blbá myšlienka ma napadla (neviem, či na ňu nepodám trestné oznámenie :D :D) - ultrazvuková píšťalka(človek ju nepočuje, no havino hej. Čo mu takto "spríjemniť" štekanie piskotom? Pôjdeš okolo, bude štekať, zapískaš. A vždy keď zašteká, opäť "signál". Po čase ak ťa zbadá a začne sa chystať štekať, len zdvihneš ruku s píšťalkou (pes si to zapamätá, aké je to pre neho nepríjemné) a on radšej ustúpi.

Blbý nápad, čo?
vlado 33
27.09.12,14:38
Technické korenie+ plynov ku, nech si trochu poplače keď má takého super starostlivého pána čo nerešpektuje susedov. Mám podobný problém, sused chová troch podvraťákov o ktorých sa nestará, keď mi lezú neskutočne na nervy použijem poplašnák (zatiaľ).
misoft
27.09.12,15:14
http://i.sme.sk/cdata/3/65/6546103/shooty_velky.jpg
miroslav42
28.09.12,11:00
Pozdravujem vás,

problém je už ozaj neznesiteľný. Väčšina z vás píšete - že poľovnícky pes je pokojn....PROBLEM je ale v tom, že sused ho na nás ŠTVE - HUCKÁ - už neviem ako to mám napísať.

Deti nepúšťam vôbec na parkovisko - vyslovene je to teror ako využíva psa na týranie nás ľudí - celej RODINY. Ved toto je nenormálne.....

dík za vaše názory

inak je to čím dalej tým horšie a horšie - píšťalka vôbec nezaberá
buchač
28.09.12,14:13
Pridávam sa k buchačovi... treba vedieť, aké prostriedky ponúka zákon a hlavne sa pripraviť............


Pozdravujem vás,
problém je už ozaj neznesiteľný. Väčšina z vás píšete - že poľovnícky pes je pokojn....PROBLEM je ale v tom, že sused ho na nás ŠTVE - HUCKÁ - už neviem ako to mám napísať.
Deti nepúšťam vôbec na parkovisko - vyslovene je to teror ako využíva psa na týranie nás ľudí - celej RODINY. Ved toto je nenormálne.....
dík za vaše názory
inak je to čím dalej tým horšie a horšie - píšťalka vôbec nezaberá

Doteraz som len zaobaľoval ....takže :

1. Na píšťaľku sa vyser
2. Na problém - situáciu sa priprav
3. Zákony sú aj pre ľudí - nie iba pre psov ....

Onehdá som s deckom som bol na prechádzke ...jeden buzerant mal pusteného psa v areály detského ihriska , už len labu dvihnúť v pieskovisku ...na slušné upozornenie sa chystal , takpovediac , psa na mňa použiť ...
Ej , kua .....že ako si to rýchlo rozmyslel , keď som mu dal otázku , či bude ten pes rýchlejší ako mojich pár mierených ...

Toto malou príhodou by som chcel povedať iba jedno :

Násilie plodí násilie !
vlado 33
28.09.12,17:20
Skúsiť ešte natočiť majiteľa na mobil a potom keď bude dostatok dôkazov zavolať políciu a keď to nepomôže tak už fakt ostáva iba špekáčka s nastrihanou žiletkou. Mal som niekoľko a mám aj teraz psíka, ľutujem že to hovorím pes na to doplatí keď na vine je jeho majiteľ. Je to kruté že to píšem, poraďte iné riešenie. Nadávať do bastardov si môžeme aj potom.
misoft
28.09.12,19:56
ľutujem že to hovorím pes na to doplatí keď na vine je jeho majiteľ.
Pes je vo väčšine prípadov obrazom svojho pána!
Retuska
29.09.12,17:01
niektori,ako buchac,to beru strasne citlivo....ved ano,ja tiez chodim medzi ludi s malym deckom,ale teraz ked pribehne pes nebudem ho mlatit a kopat...co som normalna?ved jasne,ze to si dieta zapamata a tak sa isto bdue spravat aj ono k tym zvieratam...alebo ked namna nejaky rodic cez celu ulicu vrieska,nech si drzim psa,tak az k nemu dojdeme mu odvetim ze chodnik je dost siroky a ci sa mu to paci ci nie pes bdue nadalej pusteny.ak niekto vychovava svoje deti tak ako buchac ze zbada psa a uz ide strielat tak sa nedivim co dnes z tej mladeze vyrasta.samozrejme su iste pravidla,ktore musi dodrziavat kazdy,ale ie na vsetko zbranou....
ale k problemu zakladatela...ja by som to naozaj n nahrala a zavolala policiu...bohuzial,psiky by skoncili asi v utulku ,prip na policii ale nebudete zit v terore...pes zato nemoze ze majitel je idiot...
Terezia13
29.09.12,17:19
ja by som asi volala políciu každú chvíľu ako svedkov, až by im to liezlo na nervy a niečo by robili, ale je potrebné sa sťažovať aj na mestskom úrade, mali by mu dať poriadkovú pokutu, to je tiež riešenie a potom ma ešte napadlo, že skúsiť tomu jedošovi fakt hodiť nejakú maškrtu, napr. piškótky, kostičku, párok..........
buchač
29.09.12,17:36
...na slušné upozornenie sa chystal , takpovediac , psa na mňa použiť ...
Ej , kua .....že ako si to rýchlo rozmyslel , keď som mu dal otázku , či bude ten pes rýchlejší ako mojich pár mierených ...


ako buchac ze zbada psa a uz ide strielat tak
.....čítal by som pozornejšie ...
alaya1
29.09.12,18:35
Urcite nie je chyba v psovi, ale v majitelovi, tiez nepozname stanovisko a nazor druhej strany.
Je tazke zaujat takto objektivne stanovisko.
Urcite by som si na deti davala pozor, neviem sice, ako vas aj teraz ohrozuje, ak deti ani vy sa k nim nepriblizujete.
Ja mam dojem, ze je to ako ukazkovy susedsky spor, kde ako "zbrat" je na jednej strane pes, na druhej deti.
Tak by som na riesenie naozaj oslovila tretiu osobu, instituciu, .....pes je v tom nevinne, ako vzdy, robi len to, co od neho jeho pan ocaklava.
mareko
30.09.12,05:46
[QUOTE=Retuska;2151844]..alebo ked namna nejaky rodic cez celu ulicu vrieska,nech si drzim psa,tak az k nemu dojdeme mu odvetim ze chodnik je dost siroky a ci sa mu to paci ci nie pes bdue nadalej pusteny. :confused: :( :mad: to snáď nie !!!
buchač
30.09.12,05:54
[QUOTE=Retuska;2151844]..alebo ked namna nejaky rodic cez celu ulicu vrieska,nech si drzim psa,tak az k nemu dojdeme mu odvetim ze chodnik je dost siroky a ci sa mu to paci ci nie pes bdue nadalej pusteny. :confused: :( :mad: to snáď nie !!!

...ale hej mareko ......ale hej ......

Aj mňa to zarazilo , len som nereagoval ...to vieš , ja som citlivý a hneď devinu ťahám ...
Birujem takých majiteľov ...práva psov poznajú ....povinnosti majiteľov už veľmô nie ...
pmajap
30.09.12,07:32
ak niekto vychovava svoje deti tak ako buchac ze zbada psa a uz ide strielat tak sa nedivim co dnes z tej mladeze vyrasta.samozrejme su iste pravidla,ktore musi dodrziavat kazdy,ale ie na vsetko zbranou....

Tak tu v plnej miere stojím za buchačom, na hrubé vrece hrubá záplata. Zobrala som to ako slovný súboj a ten krajne nezodpovedný je v tomto prípade majiteľ psa, ako asi on vychováva svoje deti, keď nedokáže vychovať ani svojho psa. Mám psa, je to člen mojej domácnosti už 14 rokov, ale na prvom mieste sú vždy ľudia. Stretávam sa často, že bojové plemená si zadovážia ľudia s nízkym sebavedomím najmä u našich rómskych spoluobčanov a prajem ti zažiť ten pocit keď sa prikráda k tebe od zadu aby zaútočil a majiteľ sa díva a dobre sa baví.
Retuska
30.09.12,08:55
ved samozrejme,ze vzdy je na prvom mieste clovek...mna tiez kusol pes...ale teraz nebudem kvoli tomu nosit pri sebe zbran aby som ho hned odstrelila len co pes pride ku mne....
samozrejme,som zato aby majitel bol zodpovedny,pkne zodpovedny za konanie svojho psa a je na inteligencii cloveka,ci encha psa pusteneho ked vie ze je agresivny na deti alebo korculiarov a pod. a riskuje nasledky alebo si ho zavola k sebe...
povinnostou majitela nieje drzat psa na vodzke pol metra len aby ostatni boli spokojni..o com to je?kde je ten respekt?iste,ked vidim ze sa dieta boji,zavolam psa k sebe,ale len preto ze niekomu ten pes vadi tak bohuzial,mne tiez niesu prijemni nasi spoluobcania a aj ked su ludia tak mam pocit ze psy su lepsi ako oni...smutne ale pravda...
buchač
30.09.12,09:22
ved samozrejme,ze vzdy je na prvom mieste clovek...mna tiez kusol pes...ale teraz nebudem kvoli tomu nosit pri sebe zbran aby som ho hned odstrelila len co pes pride ku mne....
samozrejme,som zato aby majitel bol zodpovedny,pkne zodpovedny za konanie svojho psa a je na inteligencii cloveka,ci encha psa pusteneho ked vie ze je agresivny na deti alebo korculiarov a pod. a riskuje nasledky alebo si ho zavola k sebe...
povinnostou majitela nieje drzat psa na vodzke pol metra len aby ostatni boli spokojni..o com to je?kde je ten respekt?iste,ked vidim ze sa dieta boji,zavolam psa k sebe,ale len preto ze niekomu ten pes vadi tak bohuzial,mne tiez niesu prijemni nasi spoluobcania a aj ked su ludia tak mam pocit ze psy su lepsi ako oni...smutne ale pravda...

...nie TY SI ZA TO !!!!!!

Zákon č. 282/2002 Z.z. doslova vraví a upravuje o pustení psa bez vôdzky !!!
Konkrétnejšie je to § 4 a 7 ...
Retuska
30.09.12,09:39
celkom nerozumiem,co si tymto odkazom na zakon chcel povedat :) zakon poznam pomerne dobre ,ale nepamatam si,zeby tam nieco bolo.akurat v priestupkoch :)
buchač
30.09.12,10:01
celkom nerozumiem,co si tymto odkazom na zakon chcel povedat :) zakon poznam pomerne dobre ,ale nepamatam si,zeby tam nieco bolo.akurat v priestupkoch :)

...keď nerozumieš , nechaj tak ...........nie iba zákon , ale aj (nazvem ) vedľajšie produkty - vyhlášky , VZN a podobne je potrebné si preštudovať ...
Keby tak každý činil , nedochádzalo by k tým útokom psov .....

...to keby som ja , duša citlivá , povedal niečo v tom význame , že poznám pomerne dobre zákon o zbraniach ...že si nepamätám niečo ???....nejak by som sa tým veľmi nechválil ...

Ale keďže ho poznám , tak viem , čo si môžem a čo nie dovoliť ....
nordic
30.09.12,10:26
Kupte si bandoga a nemusite sa bat o vasu bezpecnost.
nordic
30.09.12,10:30
[QUOTE=Retuska;2151844]..alebo ked namna nejaky rodic cez celu ulicu vrieska,nech si drzim psa,tak az k nemu dojdeme mu odvetim ze chodnik je dost siroky a ci sa mu to paci ci nie pes bdue nadalej pusteny. :confused: :( :mad: to snáď nie !!!

Preco nie ? Osobne mam staforda ktory nikdy nezastekal ani len nezavrcal na cloveka a ludi zboznuje. Chodi bezne bez voditka a u policajtov nieje vedeny ako nebezpecny pes. Nevidim dovod ho terorizovat voditkom.
miroslav42
30.09.12,14:48
ok poraďáci a iní, čo sa pridali - pozdravujem Vás

prečítal som si vaše názory.no pravdu povediac - mám z toho zmiešané pocity.
Niekto spomenul "že to sú akoby susedské spory" - na jednej strane deti na druhej pes.
Ja som milovníkom zvierat...všetkých...okrem hadov :).... ale toto čo sa deje pri mojom parkingu je absolútne neznesiteľnéééééééééééééé !!!!!

Ja svoje auto zaparkovať inam neviem....ale pes od suseda má koterec na tom mieste - kde práve my vystupujeme z auta...a pýtam sa, na 800m2 pozemku len ozajstný "idiot" nepresunie to zviera preč !!!!!

Mimochodom, na políciu som to už ohlásil, nekonali a moje podanie zamietli ako neopodstatnené. Asi sa čaká, pokiaľ sa niečo nestane. OK...všetci sme nejaký....ale využívať PSA ako zbraň...to je už ozaj silná káva....

ja som napísal sťažnosť - avšak asi zákon žiaden neexistuje, keďže mi tu to nejako ušlo... či ??

BUCHAČ - si zbehlý v zákonoch..nie je to obmedzovanie osobnej slobody ??? ja nepotrebujem konflikt...potrebujem radu...a ochranu pre moju rodinu - pretože orgány činné - sú nečinné...a písať starostovi??? jasné - chodia spolu na polovačku - tzakže asi tak na lampáreň........

ahoj všetci
ivetaf
30.09.12,15:18
to je primitívna pripomienka ani nie hodná komentára
pivko
30.09.12,15:20
[QUOTE=mareko;2152006]

Preco nie ? Osobne mam staforda ktory nikdy nezastekal ani len nezavrcal na cloveka a ludi zboznuje. Chodi bezne bez voditka a u policajtov nieje vedeny ako nebezpecny pes. Nevidim dovod ho terorizovat voditkom.
Do kedy?nezašteka a nezavrti?
ivetaf
30.09.12,15:20
to som písala na gixovu prípomienku aby nebolo nedorozumenie
pivko
30.09.12,15:21
Hoď mu ochutenú špekačku.
buchač
30.09.12,15:22
Ja svoje auto zaparkovať inam neviem....ale pes od suseda má koterec na tom mieste - kde práve my vystupujeme z auta...a pýtam sa, na 800m2 pozemku len ozajstný "idiot" nepresunie to zviera preč !!!!!
...nuž , čo povedať ???
Fakt je asi dement ...
Mimochodom, na políciu som to už ohlásil, nekonali a moje podanie zamietli ako neopodstatnené.
...holt ...majú pravdu ...
Asi sa čaká, pokiaľ sa niečo nestane.
...potom už bude neskoro ...ale debovi nevysvetlíš...
OK...všetci sme nejaký....ale využívať PSA ako zbraň...to je už ozaj silná káva....
...keby na mňa psa ako zbraň niekto chcel ...nuž , slušne povedané - smola ...
ja som napísal sťažnosť - avšak asi zákon žiaden neexistuje, keďže mi tu to nejako ušlo... či ??
BUCHAČ - si zbehlý v zákonoch..nie je to obmedzovanie osobnej slobody ???
...hm , čo je to zbehlý ???
To , čo potrebujem , tak ovládam ( teda snažím sa ) ...
NIE , nie je to obmedzovanie osobnej slobody , nakoľko všetko čo činí , sa odohráva na jeho pozemku ...
Môže ísť o priestupok v oblasti susedských vzťahov , no na §§§ to nie je...
ja nepotrebujem konflikt...potrebujem radu
To máš tak ...pri takomto susedovi je každá rada drahá a konfliktom sa nevyhneš ....
...a ochranu pre moju rodinu - pretože orgány činné - sú nečinné...a písať starostovi??? jasné - chodia spolu na polovačku - tzakže asi tak na lampáreň........
ahoj všetci
...otázka :

To susedovi drbe len z rozkoše alebo nevie , čo s voľným časom ?
Pýtam sa viac - menej preto , lebo niekedy je to aj o niečom inom ...

Lebo ako sa vraví ..." Bez vetra sa ani lístok nepohne "...
Retuska
30.09.12,15:27
[QUOTE=mareko;2152006]

Preco nie ? Osobne mam staforda ktory nikdy nezastekal ani len nezavrcal na cloveka a ludi zboznuje. Chodi bezne bez voditka a u policajtov nieje vedeny ako nebezpecny pes. Nevidim dovod ho terorizovat voditkom.

suhlasim :)samozrejme na niektorych miestach ho na voditko dat treba,ci ludi miluje ci nie,ale nie za kazdu cednu ako to tu niektori prezentuju :)
buchač
30.09.12,15:31
[QUOTE=nordic;2152168]
suhlasim :)samozrejme na niektorych miestach ho na voditko dat treba,ci ludi miluje ci nie,ale nie za kazdu cednu ako to tu niektori prezentuju :)
...aj ja súhlasím , lenže v opačnom garde ....

Na niektorých miestach ho z vôdzky MOŽEŠ pustiť , či ľudí miluje a či nie ...no nie za každú cenu ako to majitelia psov prezentujú...
Retuska
30.09.12,15:34
Miroslav...ja si myslim,ze ak hocico podniknes tak konflikt vznikne,tak to chodi medzi susedmi...organy konat nebudu lebo take je nase zakonodarstvo ze na nic....jedine sa skus podla mna psovi nejak "zaliskat"..my mame tiez suseda co zo zaciatku mal maximalne agresivneho psa...pribehol a hned zacal po ludoch stekat a skakat...psov sa nebojim ale zas odtial potial,tiez mi to nieje prijemne...ale obcas som mu podhodila piskotku pohladkala a bol v klidku :)
su sice ludia co to robia iba z nudy,ze zneprijemnuju susedom zivot,ale tak to by musel byt riadny blazon.
Terezia13
30.09.12,17:31
ešte by som poradila, kde je plot spoločný, vysadiť živý plot, alebo nejaké tuje, alebo natiahnuť husté pletivo, býva to zelenej farby a pes by ma už potom vôbec nezaujímal
Llívia
02.10.12,06:51
mimotemy
...aj ja súhlasím , lenže v opačnom garde ....

Na niektorých miestach ho z vôdzky MOŽEŠ pustiť , či ľudí miluje a či nie ...no nie za každú cenu ako to majitelia psov prezentujú...
Omyl! Podľa zákona na niektorých miestach musí mať psa na vodítku, inak si pes môže voľne behať (nebavím sa teraz o nebezpečných psoch):

...nie TY SI ZA TO !!!!!!

Zákon č. 282/2002 Z.z. doslova vraví a upravuje o pustení psa bez vôdzky !!!
Konkrétnejšie je to § 4 a 7 ...

Keby len tie, aj ďlalšie - § 2 a najmä § 5

§ 4 Vodenie psa
(1) Vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť.
(2) Vodiť nebezpečného psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je plne spôsobilá na právne úkony. Na verejnom priestranstve musí mať nebezpečný pes nasadený náhubok.
(3) Za psa vždy zodpovedá držiteľ psa alebo osoba, ktorá psa vedie alebo nad psom vykonáva dohľad.
(4) Držiteľ psa a ten, kto psa vedie, je povinný oznámiť svoje meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu osobe, ktorú pes pohrýzol; ten, kto psa vedie, je povinný oznámiť osobe, ktorú pes pohrýzol, aj meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu držiteľa psa. Súčasne je povinný skutočnosť, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi, 4) oznámiť obci, kde je pes evidovaný.
(5) Podrobnosti o vodení psa ustanoví obec všeobecne záväzným nariadením.

§ 7 Priestupky
(1) Priestupku sa dopustí držiteľ psa, ak
f) nezabráni voľnému pohybu psa okrem priestorov na to určených.
(2) Priestupku sa dopustí ten, kto vedie psa, ak
e) nerešpektuje zákaz vstupu so psom alebo zákaz voľného pohybu psa,


§ 2 Vymedzenie pojmov
Na účely tohto zákona
c) voľným pohybom psa je pohyb psa bez vôdzky mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov; za voľný pohyb psa sa nepovažuje pohyb zvláštneho psa bez vôdzky mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov, ak je na základe výcviku ovládaný osobou, ktorá ho vedie.

§ 5 Vydávanie všeobecne záväzných nariadení obcami
(1) Obec môže všeobecne záväzným nariadením vymedziť miesta, kde je
a) voľný pohyb psa zakázaný,
b) vstup so psom zakázaný.
(2) Miesta vymedzené podľa odseku 1 musia byť viditeľne označené.

Niektoré mestá/obce si dali do VZN, že je voľný pohyb psov zakázaný na celom území mesta/obce. Súdy tieto VZN-ká zrušili, lebo sú protizákonné.
Teraz po útokoch psov bol pripravený návrh novely zákona, kde boli okrem nebezpečného psa doplnené aj kategórie nežiaduci pes (časť A) a pes so sprísneným držaním (časť B). Pes z časti B musí mať pri pohybe mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov nasadený náhubok a musí byť na vodítku, musí byť schválený chovný priestory, v ktorých sa pes chová, majiteľ musí mať kynologický výcvik... Strhlo sa okolo toho veľké haló! zo strany psíčkarov, že je to akože likvidácia niektorých plemien (novela chce "zlikvidovať" len pitbullov a bandogov), robia hromadné pripomienky, aby žiadna novela nebola... Ani v tomto návrhu nebola povinnosť mať každého psa na vôdzke všade okrem priestorov, kde by bol voľný pohyb psov povolený. Zaujímavé čítanie sú názory psíčkarov na túto novelu: http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=16&t=16689&start=0 - môj pes na vodtíku nebude, aj keby bol uvedený v časti B, každý, kto zákon podporuje, je laik a pirmitívny - po tento názor netreba ísť ďaleko http://www.porada.sk/t197794-p7-pomoc-zvieratam.html

S tymto moze suhlasit len ten, kto naozaj okolo ras psov isiel iba v bocnej ulicke, aj to slepej....
...
Zakon vyzera presne tak, ako jeho zhotovitelia a obhajovatelia- laicky a primitivne.
Doplním: do 10.10.2012 je možné pripomienkovať návrh. Ak niekomu v ňom chýba povinnosť, aby všetky psy bez rozdielu boli na vodítku (alebo aj iné veci), môže sa vyjadriť https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialReview.aspx?instEID=191&matEID=5495&drCommentDocFREID=-1&rOverviewAction=PreviewAll&langEID=1
Llívia
02.10.12,07:07
Ak bude Alaya1 hodnotiť tento môj príspevok ako neužitočný, ignorujte to. Ona nedokáže prežiť, že mám na niektoré veci iný názor ako ona ;-) Holt, fanatizmus is fanatizmus
Letko
02.10.12,07:19
Urob alebo si kúp nejaký pískač, ktorý pes nemá rád, zapni ho a choď na víkend na dovolenku. Možno aj majiteľa psa omrzí jeho štekot a presťahuje ho.
Llívia
02.10.12,08:55
Problém by mohol byť, ak by bol ten pes na susedovom pozemku a ty by si nakrúcal bez súhlasu susedia - ochrana súkormia...
Llívia
02.10.12,08:59
Omyl! Môže byť pusteý všade okrem miest so zákazom vstupu/voľného pohybu psov.
alaya1
02.10.12,10:19
Mila neznama, ja nemam zaujem sa tebou zaoberat. Nazory mas, ale psa nie, len mudre reci a citacie ...to je tvoj svet..kup si radsej psa, urcite b PP. Sice, netusis co mu dat zrat., ale v plemenach si ako doma.
alaya1
02.10.12,10:29
[QUOTE=mareko;2152006]

Preco nie ? Osobne mam staforda ktory nikdy nezastekal ani len nezavrcal na cloveka a ludi zboznuje. Chodi bezne bez voditka a u policajtov nieje vedeny ako nebezpecny pes. Nevidim dovod ho terorizovat voditkom.

Nemyslim, ze vodzka psa terorizuje. ved sa vyuziva aj pri vycviku poslusnosti psa.
Llívia
02.10.12,11:22
Vážne? Tak prečo stále na mňa reaguješ? ;-) Alaya1, ty si na celej Porade ten najzábavnejší človiečik - vždy sa na tebe dobre pobavím :-) :-) :-) A nezabduni zase svoj príspevok vymazať, nevadí, u mňa je uložený na veky vekov ámen - kámen :D
alaya1
02.10.12,11:23
-))
miroslav42
02.10.12,16:11
ahoj poraďáci, tak opäť tu vidím zaujímavé paragrafy....no asi ani jeden sa nevzťahuje na môj daný problém. Niekto , tuším Buchač tu spomínal - že bez lístočka sa ni vetrík nepohne.
Ver - či nie....ja som s tým susedom nič nemal...a ani moja rodina...nesedím mu, asi preto, že mám lepšie auto (srandujem ). NO TERAZ VÁŽNE :
- spomenutý pes sa pohybuje aj na mojom pozemku za domom, ktorý ešte nemám oplotený /tam som dal zábranu z dosák/...ďalej čo sa týka vystukovania z auta na mojom parkovisku - najprv vysadím celú moju rodinu priamo pred vchodom do do mu...a potom následne idem ja sám zaparkovať auto.

ALE čo je GRO celého môjho problému, tento človek tohto psa skutočne ŠTVE a HUCKÁ ho proti nám... stačí len, že gazda sedí v garáži - ja vyleziem von, aby som si niečo vybral z fukra a už počujem ako na pokyn pes letí smerom na plot... skáče a je útočný....

na Obecnom úrade som nepochodil...dalo sa to čakať :( spoločná poľovačka

ps: asi sa nechať pohrýzť - potom sa niekto spamätá...
alaya1
02.10.12,16:36
ahoj poraďáci, tak opäť tu vidím zaujímavé paragrafy....no asi ani jeden sa nevzťahuje na môj daný problém. Niekto , tuším Buchač tu spomínal - že bez lístočka sa ni vetrík nepohne.
Ver - či nie....ja som s tým susedom nič nemal...a ani moja rodina...nesedím mu, asi preto, že mám lepšie auto (srandujem ). NO TERAZ VÁŽNE :
- spomenutý pes sa pohybuje aj na mojom pozemku za domom, ktorý ešte nemám oplotený /tam som dal zábranu z dosák/...ďalej čo sa týka vystukovania z auta na mojom parkovisku - najprv vysadím celú moju rodinu priamo pred vchodom do do mu...a potom následne idem ja sám zaparkovať auto.

ALE čo je GRO celého môjho problému, tento človek tohto psa skutočne ŠTVE a HUCKÁ ho proti nám... stačí len, že gazda sedí v garáži - ja vyleziem von, aby som si niečo vybral z fukra a už počujem ako na pokyn pes letí smerom na plot... skáče a je útočný....

na Obecnom úrade som nepochodil...dalo sa to čakať :( spoločná poľovačka

ps: asi sa nechať pohrýzť - potom sa niekto spamätá...


Ak vy toho psa neznasate, ten pes to citi, verte mi a nema rad ani on vas. Ja by som sa snazila, ziskat si psa na svoju stranu. Nestretla som sa s pripadom, aby pes utocil na cloveka, ktory mu ponuka odmenu, hladka ho, samozrejme nie po hlave, co si moze pes vylozit, ako nadradenie sa.
Urcite by som nosila v vrecku kusok klobasy, alebo detske piskoty, co psy miluju a pri utoku psa, by som mu najskor tie odmeny pohodila pred neho, uvidite neskor, ze vam bude zrat aj z ruky. Kde pan nema rozum, pes sa da uplatit zradlom vzdy.
Ale ak ho budete nadalej neznasat, pes to bude citit. zelam vam vela pokoja a hlavne chladnu hlavu.

je to hlupy majitel, nie pes.
miroslav42
02.10.12,17:21
ALAIA :

no pokiaľ by si mala 2 malé deti, na ktoré by ti zúril pes veľký ked sa postaví na zadné tak mi siaha asi až po ramená...neviem či by si mi dávala takéto rady....to tam mám strčiť ruku - aby som bol mrzááák ????

dakujem ozaj za takéto rady - ja prov milujem...ale pochop už KONEČNE - že toto je húúúúúccckkkkaannnieiee !!!!!!!!!!!!!!
alaya1
02.10.12,17:25
Vies co Miroslav? Ked ti rady od cloveka, ktory sa psami zaobera zdaju hlupe, porad si uz sam. Si nabruseny, nastvany. tebe nie je rady. Chudak pes. Blbec majitel, sused." priatel psov".

Napisala som, ziskat si psa na svoju stranu, pisala som, hodit mu to.Rozpravat kludnym hlasom.

Konecne sa ta snazim pochopit!!!!!!!!!!
A koncim.
miroslav42
02.10.12,17:35
nie som nabrúsený - len som skormútený, že žijem v strachu o svoje deti....a toto neprajem nikomu

vidím, že si upravovala svoj koment...nevadí , dakujem za tvoju radu a nemyslím to ironicky...

nejako to už vyriešim - no nevkladaj mi prosím ťa tvoje slová do úst...ja nie som nabrúsený - OBAVA nie je nabrúsenosť - to by už ten chudák pes neexistoval - pokiaľ by som bol nabrúsený...ale toto ja nikdy nedokážem - také rady (viď.podhodiť mu njiečo...a podobne)

prajem ti fajn večer ALAIA
pmajap
02.10.12,17:43
[QUOTE=miroslav42;2153984]ahoj poraďáci, tak opäť tu vidím zaujímavé paragrafy....no asi ani jeden sa nevzťahuje na môj daný problém. Niekto , tuším Buchač tu spomínal - že bez lístočka sa ni vetrík nepohne.
Ver - či nie....ja som s tým susedom nič nemal...a ani moja rodina...nesedím mu, asi preto, že mám lepšie auto (srandujem ). NO TERAZ VÁŽNE :
- spomenutý pes sa pohybuje aj na mojom pozemku za domom, ktorý ešte nemám oplotený /tam som dal zábranu z dosák/...ďalej čo sa týka vystukovania z auta na mojom parkovisku - najprv vysadím celú moju rodinu priamo pred vchodom do do mu...a potom následne idem ja sám zaparkovať auto.

ALE čo je GRO celého môjho problému, tento človek tohto psa skutočne ŠTVE a HUCKÁ ho proti nám... stačí len, že gazda sedí v garáži - ja vyleziem von, aby som si niečo vybral z fukra a už počujem ako na pokyn pes letí smerom na plot... skáče a je útočný....

na Obecnom úrade som nepochodil...dalo sa to čakať :( spoločná poľovačka

ps: asi sa nechať pohrýzť - potom sa niekto spamätá


Nespamätá, určite je očkovaný a tým to pre majiteľa psa zvyčajne končí.Ty nie si povinný svoj pozemok oplotiť, majiteľ psa je povinný zabezpečiť, aby sa pes nemohol volne pohybovať. Podmienky chovu a držania psov musí v každej obci upravovať VZN. Mnohí starostovia sa zľakli a zrušili svoje VZN po žalobách na Ústavnom súde, ale aj zákon, ktorý je nadradený všeobecne-záväzným nariadeniam stanovuje ako priestupok činnosti suseda, ktorými ti bráni v riadnom a nerušenom užívaní tvojho majetku /rieši to polícia nie poriadková komisia obce/.
Ja viem slabá náplasť, ale ten pes nebude akceptovať teba, ale svojho pána.
Retuska
02.10.12,17:50
[QUOTE=Retuska;2152346]
...aj ja súhlasím , lenže v opačnom garde ....

Na niektorých miestach ho z vôdzky MOŽEŠ pustiť , či ľudí miluje a či nie ...no nie za každú cenu ako to majitelia psov prezentujú...

Nie...kedze si taky zbehly v zakonoch..tak by si mal vediet ze zakon to formuluje inak a to tak,ako to napisal niekto dalej v komentoch,ze vymedzuje zakaz,teda nutnost aby bol pes priviazany a nie moznost kedy ho pustit;)
Retuska
02.10.12,17:54
Miroslav,skus sa mu naozaj zaliskat,pes je inteligentny,ale len co zbada zradlo,vsetka zlost ho prejde :) bojis sa o rodinu co je pochopitelne,ved kto by sa nebal,ale pes to vyciti a tak sa bude chovat aj on.on mozno svoj strach prejavuje takto...nehovorim,ze sa mu mas hodit okolo krku,ale skus mu hodit piskotku stale ked pojdes okolo...to uz u sameho psa sa vytvori reflex,ze ked ta zbada prichadzat/odchadzat bude tu piskotku cakat...ale uz pribehne bez stekotu :)
alaya1
02.10.12,18:01
NIC som neupratovala, doplnila som dva riadky na koniec prispevku.
alaya1
02.10.12,18:01
moje slova...
Llívia
02.10.12,18:03
Miroslav42, nejaké susedské spory môže riešiť aj obecný úrad (možno aj hluk, keďže pes veľa šteká) - aj na Porade sú o tom nejaké témy, skús pohľadať, možno tam nájdeš, v ako znení podať sťažnosť (?) - písomne a s dokladom o tom, že si ju podal (poštou, osobne), aj keď, ako píšeš, starosta ti nepomôže. Potom sa skús "vyhroziť" jednému aj druhému (susedovi aj starostovi), že ak tento problém nebudú riešiť (nielen to štekanie, ale voľné behanie susedovho psa na tvojom pozemku atď.), zavoláš si niektorú TV, noviny... potom ich zavolaj - už sa niektoré prípady vďaka nim vyriešili.
Sused hucká psa len na teba alebo aj na iných susedov? Behá si voľne po pozemku aj iných susedov alebo po ceste? Možno, keby sa vás sťažovalo viac, tak aj starosta by zmenil názor.

Doplním: neviem prečo, polovica ľudí, ktorí sem píšu, žiada od TEBA aby TY si niečo robil alebo zmenil, keď TY nikomu život nestrpčuješ. Za to, čo spraví pes, môže majiteľ, ale snáď nie ty máš "prevychovávať" cudzieho psa.

Otázka na odborníkov, ktorí sem píšu: Marek písal, že sused psa na neho HUCKÁ. To vážne stačí, aby mu Marek hodil klobásu alebo piškótu a pes razom prestane poslúchať svojho pána? :confused:
Llívia
02.10.12,18:06
Môj príspevok s §§ ti nepomôže. Dala som ho sem, lebo tu boli niektoré veci chybne prezentované.
buchač
02.10.12,18:56
[QUOTE=miroslav42;2153984] NO TERAZ VÁŽNE :
- spomenutý pes sa pohybuje aj na mojom pozemku za domom, ktorý ešte nemám oplotený /tam som dal zábranu z dosák/...ďalej čo sa týka vystukovania z auta na mojom parkovisku - najprv vysadím celú moju rodinu priamo pred vchodom do do mu...a potom následne idem ja sám zaparkovať auto.

ALE čo je GRO celého môjho problému, tento človek tohto psa skutočne ŠTVE a HUCKÁ ho proti nám...

Jedna -dve mierené .........a je po probléme .......okamžite !!!!!!!!!!!!!!!.....( teda v mojom prípade , nie každý má kvér ...)

...a nech majiteľ a pán sused potom dokazuje to alebo onô ...
...zákon či §§§ sú pokrivené a bič plieska na všetky strany rovnako ...

Holt ...nutná obrana a krajná núdza sú krásne paragrafy aj na túto situáciu ...
...a pes je v takomto prípade považovaný nie za tvora živého , ale ako nástroj - zbraň .....
Kto si toto neuvedomuje ???
Tak je totálny pako , dement , idiot , debil ... X in 1 ....
misoft
02.10.12,19:08
NO TERAZ VÁŽNE :
- spomenutý pes sa pohybuje aj na mojom pozemku za domom, ktorý ešte nemám oplotený /tam som dal zábranu z dosák/...ďalej čo sa týka vystukovania z auta na mojom parkovisku - najprv vysadím celú moju rodinu priamo pred vchodom do do mu...a potom následne idem ja sám zaparkovať auto. Pred vystúpením z autíčka zapnem kamerku,

ALE čo je GRO celého môjho problému, tento človek tohto psa skutočne ŠTVE a HUCKÁ ho proti nám... stačí len, že gazda sedí v garáži - ja vyleziem von, aby som si niečo vybral z fukra a už počujem ako na pokyn pes letí smerom na plot... skáče a je útočný.... namierim na psíka, susedko zavelí "Chyť ho!", pes letí na plot s vycerenou papuľou - ajajajajaj - susedko má smolu - záznam, že huckal psa proti ľuďom.


na Obecnom úrade som nepochodil...dalo sa to čakať :( spoločná poľovačka - pche predseda? Šak on raz dopredseduje - ale je tu aj niekto iný a niekedy má aj autá so zeleným pásom - čo takto predsedu a suseda trochu nimi ponaťahovať?

ps: asi sa nechať pohrýzť - potom sa niekto spamätá šrubovák psovi do oka, monterpákou po gebuli psovi na tvojom pozemku a na tvojej ruke - susedko bude mať čo vysvetľovať osobe v talári a nedoplatí sa za dotrhanú ruku.
S*ať na §§§ - keď nutná, tak nutná - nutne si musel psa umravniť - no nedal sa, tak skapal.
Llívia
03.10.12,08:48
Skúsiť ešte natočiť majiteľa na mobil a potom keď bude dostatok dôkazov zavolať políciu a keď to nepomôže tak už fakt ostáva iba špekáčka s nastrihanou žiletkou. Mal som niekoľko a mám aj teraz psíka, ľutujem že to hovorím pes na to doplatí keď na vine je jeho majiteľ. Je to kruté že to píšem, poraďte iné riešenie. Nadávať do bastardov si môžeme aj potom.
otrávené jedlo a pod. nemusia nič vyriešiť, resp. "vyriešia" tohto psa... a sused si zaobstará ďalšieho, s ktorým bude robiť to isté. A problém bude trvať ďalej.
mareko
03.10.12,10:36
Alaya1, toto nie je môj príspevok ale nordic - ov, je to vytiahnuté z kontextu, prosím nevkladaj mi do úst príspevky, ktoré nie sú moje. Oprav si to. Vďaka
mareko
03.10.12,12:31
Retuska , toto nie je môj príspevok ale nordic - ov, je to vytiahnuté z kontextu, prosím nevkladaj mi do úst príspevky, ktoré nie sú moje. Oprav si to. Vďaka
Llívia
07.10.12,13:03
Stále čakám na vyjadrenie odborníkov :)

...Otázka na odborníkov, ktorí sem píšu: Marek písal, že sused psa na neho HUCKÁ. To vážne stačí, aby mu Marek hodil klobásu alebo piškótu a pes razom prestane poslúchať svojho pána? :confused:
mareko
07.10.12,14:38
Ak je pes skutočne dobre vychovaný, tak od cudzieho si nezoberie ani klobásu, ani nič! Nie to, že by prestal počúvať svojho pána. Hovorím o psovi, nie o "gaučníkovi".
miroslav42
17.10.12,14:49
Už sa to rieši na priestupkovom - zadovážil som si nahrávku, kde sa preukazuje, že štal a huckal psa ešte aj na deti. Ešteže tu nahrávku privzali k prejednávanej veci. tak uvidím - či koterec presunie :/

Všetkým vám dík za názory a odpovede.
pmajap
17.10.12,14:59
držím palce
misoft
17.10.12,15:23
Ešte do pozornosti:
http://www.dogpalace.sk/zakon-o-drzbe-psa/ -§7 ods,2, písm. b); ods.8 - len pre zrejmenie
Inak sa pes môže považovať za zbraň - a tam už nastupuje iná legislatíva - trestný zákon.
miroslav42
17.10.12,15:33
A takúto pomoc som potreboval hnedka na začiatku, ked som spomínal, že hucká a vyslovene štve poľovného psa ešte aj na deti.....
ja som to už niekde počul , že poľovný pes je považovaný ako "zbraň" - moja manželka už je z toho na nervy...a ja tiež.
HUCKAL A ŠTVAL chudáka psa...a ten ho počúval naslovo... :/ :/ :/
misoft
17.10.12,15:48
No trvalo mi to trochu dlhšie, než som to našiel.
Llívia
18.10.12,05:49
Potom by si mohol napísať, ako to na priestupkovom dopadlo, či a čo sa vyriešilo.
miroslav42
24.10.12,12:29
Neviem ako mám otvoriť tému - ktorú som už zadal....skopírujem to :(
miroslav42
24.10.12,12:31
Dobrý deň poraďáci,

cca. jeden rok dozadu sused umiestnil "koterec" svojho veľkého poľovného psa s agresívnymi zlozvykmi :( (nekonečné celonočné brechanie, útočenie psa cez pletivo na naše osoby ) k plotu nášho pozemku.
Nepomohli ani naše prosby o premiestnenie tohto koterca inde , v podstate tento pes má aj tak voľný výbeh . Problém všetkého je v tom, že susedova agresivita stúpla až do takých hraníc, že tohto psa začal vyslovene proti nám doslova huckať...štvať... :(
Z tohto psa máme už aj ozaj vážne obavy, nakoľko nechcem si ani predstaviť ak by tento pes susedovi ušiel a zaútočil by na naše deti. prípadne na nás s manželkou. Nevieme si rady, snažili sme sa to riešiť políciou - ale bolo to abslútne bezúspešné.

Čo robiť - poraďte ( ak by nám niekto radil, že ho máme nebodaj otráviť - nech to ani nepíše - toto nie je riešenie ) Potrebujeme rozumnú radu, cestou súdu...alebo niečo iné... alebo to napadnúť nejakým § ...:confused:

ZAUTOČIL UZ... - je to poľovná chodiaca ZBRAŇ :( :( :(
miroslav42
24.10.12,12:35
na Priestupkovom sa nič nevyriešilo... údajne je pes v koteci, čo však pravda nie je !
Pohrýzol už ďalšieho suseda ( práve ked sme prejednávali priestupok).
Všetko - čo som podal...argumentoval...ukazoval na videozázname sa zmiatlo ako neopodstatnené.
Je to korupcia !!! a pohrýznutý sused sa svedčiť bojí ísť....čo robiť ???

Dík za pomoc :/
misoft
24.10.12,15:13
Vyššie - nakoľko orgán samosprávy nekonal. A ak sa vyskytne v tvojom prípade ešte jeden takýto prípad a ty ho zdokumentuješ - smer PZ SR a trvať a nedať sa odbiť.
arizona
24.10.12,15:53
Neviem ako mám otvoriť tému - ktorú som už zadal....skopírujem to :(
mimotemy
Tvoju temu som spojila s povodnou, aby poradaci mali jasnejsie o co sa jedna...

V buducnosti staci oslovit moderatora a poziadat o otvorenie temy, sluzi na to oi. aj ten trojuholnicek-nahla , pod prispevkami, kde mozes napisat odkaz moderatorom.
Llívia
25.10.12,04:39
Vyššie - nakoľko orgán samosprávy nekonal. A ak sa vyskytne v tvojom prípade ešte jeden takýto prípad a ty ho zdokumentuješ - smer PZ SR a trvať a nedať sa odbiť.
Ako tento problém vyrieši polícia? Ak pohryzený nie je na PN-ke XY dní (asi 21???)í, ide o priestupok (za ktorý je smeišna pokuta), nie o trestný čin.
Llívia
25.10.12,04:58
na Priestupkovom sa nič nevyriešilo... údajne je pes v koteci, čo však pravda nie je !
Pohrýzol už ďalšieho suseda ( práve ked sme prejednávali priestupok).
Všetko - čo som podal...argumentoval...ukazoval na videozázname sa zmiatlo ako neopodstatnené.
Je to korupcia !!! a pohrýznutý sused sa svedčiť bojí ísť....čo robiť ???

Dík za pomoc :/

Je iný svedok, ktorý videl a dosvedčil by, že ten pes niekho pohrýzol? Keď pes niekoho pohryzie, je považovaný za nebezpečného a má to byť zapísané v evidencii psov. Ak to zodpovedná osoba nenahlási, dopúšťa sa priestupku - môžeš sa zase obrátiť na priestupkové. Keď obec (starosta) nemá záujem problém riešiť, skús sa obrátiť na niektorú TV - niekedy sa po ich reportážach veci pohli správnym smerom.

282/2002 Z.z. ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov

§ 2Vymedzenie pojmov
Na účely tohto zákona
b) nebezpečným psom je každý pes, ktorý pohrýzol alebo poranil človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi, 5)
c) voľným pohybom psa je pohyb psa bez vôdzky mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov; za voľný pohyb psa sa nepovažuje pohyb zvláštneho psa bez vôdzky mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov, ak je na základe výcviku ovládaný osobou, ktorá ho vedie.

§ 3 Evidencia psov
(3) Do evidencie sa zapisuje najmä
e) skutočnosť, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi,

§ 4 Vodenie psa
(1) Vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť.
(2) Vodiť nebezpečného psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je plne spôsobilá na právne úkony. Na verejnom priestranstve musí mať nebezpečný pes nasadený náhubok.
(3) Za psa vždy zodpovedá držiteľ psa alebo osoba, ktorá psa vedie alebo nad psom vykonáva dohľad.
(4) Držiteľ psa a ten, kto psa vedie, je povinný oznámiť svoje meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu osobe, ktorú pes pohrýzol; ten, kto psa vedie, je povinný oznámiť osobe, ktorú pes pohrýzol, aj meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu držiteľa psa. Súčasne je povinný skutočnosť, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi, 4) oznámiť obci, kde je pes evidovaný.
(5) Podrobnosti o vodení psa ustanoví obec všeobecne záväzným nariadením.

§ 7 Priestupky
c) umožní, aby psa viedla osoba, ktorá nespĺňa podmienky ustanovené v § 4 ods. 1 a 2,
d) neohlási, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v krajnej núdzi alebo v nutnej obrane,
f) nezabráni voľnému pohybu psa okrem priestorov na to určených.
(2) Priestupku sa dopustí ten, kto vedie psa, ak
a) neohlási svoje meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu a meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu držiteľa psa osobe, ktorú pes pohrýzol,
b) nezabráni útoku psa na človeka alebo zviera alebo nezabráni inému spôsobu ich ohrozovania psom,
c) neohlási, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v krajnej núdzi alebo v nutnej obrane,
3) Za priestupok podľa odseku 1 a odseku 2 písm. a) až c) možno uložiť pokutu do 165 eur a za priestupok podľa odseku 2 písm. d) až f) možno uložiť pokutu do 65 eur.
(4) Priestupky podľa tohto zákona prejednáva obec a v blokovom konaní obecná polícia a orgán Policajného zboru.
buchač
25.10.12,05:08
Ako tento problém vyrieši polícia? Ak pohryzený nie je na PN-ke XY dní (asi 21???)í, ide o priestupok (za ktorý je smeišna pokuta), nie o trestný čin.

Nevyrieši polícia ???

...vyriešil by som ja ... raz - dva ...
miroslav42
25.10.12,06:00
Nerieši ani POLICIA....a nerieši ani starosta... a pohrýznutý sused je s dotyčným kamarát.
Vie sa o tejto skutočnosti verejne - ale nik proti starostovi nechce ísť.
Videl som to ja a moja manželka. To, či bol pohrýznutý sused ošetrený - povedať neviem, ale videli sme to.... :(

Bude to tvrdenie proti tvrdeniu... :( A mám obavy že by to zmanipulovali tak, že ešte nakoniec ja budem mať krivé obvinenie.

ps: a poľovný pes si ďalej pobbehuje bez náhubku na voľnom priestranstve
Je to ako začarovaná nočná MORA :(
Retuska
25.10.12,06:02
buchac...mozes ist a vystrielat vsetkych ktori na teba steknu,vidim ze ty ine riesenie ani nepooznas

a miroslav...ak zautocil a pohryzol pes musi ist minimalne na vysetrenie besnoty.Veru je to priestupok ale zial,policia ako sam vidis nato kasle.treba sa obratit na organy vyssie.prip...co uz mi pride take vtipnejsie riesenie zavolat do JOJky alebo Lamparne...ked ine riesenie niet,niekedy aj oni pomozu :)
Llívia
25.10.12,06:46
Nerieši ani POLICIA....a nerieši ani starosta... a pohrýznutý sused je s dotyčným kamarát.
Vie sa o tejto skutočnosti verejne - ale nik proti starostovi nechce ísť.
Videl som to ja a moja manželka. To, či bol pohrýznutý sused ošetrený - povedať neviem, ale videli sme to.... :(

Bude to tvrdenie proti tvrdeniu... :( A mám obavy že by to zmanipulovali tak, že ešte nakoniec ja budem mať krivé obvinenie.

ps: a poľovný pes si ďalej pobbehuje bez náhubku na voľnom priestranstve
Je to ako začarovaná nočná MORA :(
Na označenie psa ako "nebezpečného" stačí, keď niekoho pohryzie, pohryzený nemusí byť lekársky ošetrený.
Písal si o dvoch prípadoch pohryzenia týmto psom, či to bolo jedno a to isté?
buchač
25.10.12,07:29
Nevyrieši polícia ???
...vyriešil by som ja ... raz - dva ...

buchac...mozes ist a vystrielat vsetkych ktori na teba steknu,vidim ze ty ine riesenie ani nepooznas

a miroslav...ak zautocil a pohryzol pes musi ist minimalne na vysetrenie besnoty.Veru je to priestupok ale zial,policia ako sam vidis nato kasle.treba sa obratit na organy vyssie.prip...co uz mi pride take vtipnejsie riesenie zavolat do JOJky alebo Lamparne...ked ine riesenie niet,niekedy aj oni pomozu :)
...v súvislosti s poznámkou ...

Ako by Majster N povedal ....decko moje osprostené , čítaj poriadne a pozorne ....
Nik totiž momentálne ako riešenie nespomenul zbraň a strieľanie ...
Ale i tak sa dá ...;)


Lenže psíčkarovi môžeš argumentovať do aleluja .......niektoré veci nepochopia svojou zaslepenosťou , alebo nechcú - a to je ešte horšie...

Retuska ...a Ty si ten druhý prípad ....
alaya1
25.10.12,08:10
...v súvislosti s poznámkou ...

Ako by Majster N povedal ....decko moje osprostené , čítaj poriadne a pozorne ....
Nik totiž momentálne ako riešenie nespomenul zbraň a strieľanie ...
Ale i tak sa dá ...;)


Lenže psíčkarovi môžeš argumentovať do aleluja .......niektoré veci nepochopia svojou zaslepenosťou , alebo nechcú - a to je ešte horšie...

Retuska ...a Ty si ten druhý prípad ....


No teda...co sa s touto temou spolocne psickarina? ved tu ide o idiota, ktory ma psa a vraj ho zneuziva proti susedovi.

A nielen psickari si mozu mysliet, ze za toto nemoze pes- ale ten idiot- clovek. Tak, asi si to myslel tak, ze "raz- dva" vyriesis jeho, nie?
buchač
25.10.12,12:04
No teda...co sa s touto temou spolocne psickarina? ved tu ide o idiota, ktory ma psa a vraj ho zneuziva proti susedovi.
A nielen psickari si mozu mysliet, ze za toto nemoze pes- ale ten idiot- clovek. Tak, asi si to myslel tak, ze "raz- dva" vyriesis jeho, nie?
...kóóóónečne pochopený.....ja asi na oferu dám ...:---

Ale na druhej strane ???
Ak by bol pes nahuckaný na mňa ( doslovne !!! ) a henten by sa rozbehol vpred útokom ???...a nemyslím teraz skladbu od P. Nagya ...
Nemyslím , že by havino dostal odo mňa druhú šancu ...
...a majiteľ ???...nuž tak ten by mal fest problémy so zákonom ...
misoft
25.10.12,21:20
....a možno by časom aj ľutoval, že psa nahuckal ...... až by mu niekto na dvere zaklopal, reku PLAŤ!
4l3na
22.10.15,13:08
škoda takýchto arogantných ľudí ktorí nehľadia na ostatných :( tiež máme skúsenosti s takýmito susedmi a je to hrozné, nie su ochotní hľadať kompromisy, každý hľadí len na seba...o to horšie keď to ten pes pobere od nich