rado3105
22.09.12,18:27
Odporucam, vynikajuci clanok od Nicholsona, klobuk dole.


Ako Brhel(jeden financmajster SMERu) okradol bratislavsku teplarensku o 8,3 miliona( ene-tep, comenerg), PRS (brhel), Finasist (SIroky). - dalsie 3 miliony ukradnute...


Vypoved krys:
Nenašlo sa veľa ľudí, ktorí by sa chceli vyjadriť k situácií v BAT. Šéf PRS, Anton Bielík, nemohol hovoriť kvôli porade, potom nezdvíhal telefón a nereagoval na odkazy. Šéf Ene-Tepu Slavomír Fuňa - mimochodom človek, ktorý zastupoval Brhelov Comenerg na valnej zhromaždenie PRS v roku 2009 - odmietol žiadosť o rozhovor. „Nevidím na to dôvod," povedal do telefónu. Ani šéf BAT za čias Radičovej vlády Peter Kret nechcel bližšie rozoberať správu, ktorú sám prezentoval FNM. „Ďakujem, nemám záujem," napísal.
Záver


Boli alebo sú v BAT zvýhodnené firmy, za ktorými stojí Jozef Brhel? Máme očakávať, že s návratom osoby z bývalého (2006-2010) vedenia BAT, budeme svedkami tých istých lapsusov vo verejnom obstarávaní?


Bývalý aj súčasný Smerácky šéf BAT Vladimír Raček mohol mať informovaný názor, ale prosba na rozhovor s ním zostala nevypočutá.


Zaujímavé je, že predtým než vstúpil Raček do BAT na pozíciu predsedu predstavenstva počas prvej Ficovej vlády, vlastnil firmu Energyr spol. s r.o. z Nového Mesta nad Váhom, ktorá sa zaoberá opravou meracej techniky a montážou kotlov. Od októbra 2006 vlastní firmu Račekova manželka Viera.


Mám v rukách interné dokumenty z BAT, z ktorých vyplýva, že Energyr vykonáva subdodávateľské služby pre Brhelov Ene-Tep v areáli BAT. Ide o listiny z roku 2011, na ktorom sú pečiatky aj Energyr aj Ene-Tepu, ako aj podpisy zamestnancov oboch spoločností. „Pracovníci Energyru Kurek a Cyprián sa stále pohybujú u nás," povedal zdroj blízko BAT. "Nedá sa vylúčiť, že niečo pre nás stále robia." Podľa neho pracovnici Energyr vykonávajú činnosti v areálu BAT „minimálne štyri alebo päť rokov."


Viera Račeková na otázku, či jej Energyr pracuje pre Ene-Tep v areáli BAT, odpovedala vyhýbavo. „Nebudem sa vyjadrovať k jednotlivým svojim obchodným partnerom a ani k obsahu zmluvných vzťahov."


Čítajte viac: http://nicholson.blog.sme.sk/c/308679/Smeracka-Gorila-sa-vyprofilovala-v-BAT.html#ixzz27DipTJlY


Poznacte si nove mena, ktore sa stanu cielmi utokov v pripade zhorsenia zivotnych podmienok nas beznych ludi....
buchač
22.09.12,16:38
....no kóóónečne téma , ktorá je normálna .....:rolleyes:

Lenže smola ..." vyriešia " Ťa poniektorí poraďáci - a rýchlo .........vraví sa im ficovci .......:---
trisestri
22.09.12,17:02
nie je dovod nic uzatvarat,ale bohuzial po revolucii je to o tom kto je väcsi zlodej a to pre to ze komunisti predali svoje stranicke knizky a kapitalisti im za to dali moznost beztrestne kradnut,nezna bolo az velmi nezna,lebo ,,herci utvorili koridor,,.
misoft
22.09.12,18:55
...a žiadna defenestrácia sa nekonala :(
buchač
22.09.12,21:09
Indeed
22.09.12,21:47
Zaujímavá téma....

predovšetkým z tohto dovodu,že ukazuje SPOSOB ako ZBOHATNUŤ.

Len treba sa angažovať v správnom odvetví podnikania a mať dobré konexie.

Nevidím na informáciach v teme NIČ POHORŠUJÚCE .

Ja myslím,že takúto šancu sa nabaliť by využil každý jeden....

A ak by tam nefigurovali tie mená,ktoré tam figurujú tak by tam boli iné mená a fungovalo by to presne tak isto...

Zaujímavá stránka je www.foaf.sk tam sa dajú zistiť zaujímavé informacie aj z tejto oblasti.
pavol54
23.09.12,03:57
je to hnusné, ale keby to ivan privatizačne vyčistil tak slávny nicholson drží pysk lebo ďaleko väčší balík by išiel tým správnym kapitalistom teda do zahraničia. Podobne ako v prípade spp, elektrární sa vykrikovalo že manažment si ulial na byt či auto tak aby sa tomu zabránilo sa muselo sprivatizovať aby to bolo čisté, a poradenské a servisné firmy zo zahraničia vyťahovali ročne stokrát viac ako tzv rozkrádačka "našimi"
BXLmiami
23.09.12,06:18
je to hnusné, ale keby to ivan privatizačne vyčistil tak slávny nicholson drží pysk lebo ďaleko väčší balík by išiel tým správnym kapitalistom teda do zahraničia. Podobne ako v prípade spp, elektrární sa vykrikovalo že manažment si ulial na byt či auto tak aby sa tomu zabránilo sa muselo sprivatizovať aby to bolo čisté, a poradenské a servisné firmy zo zahraničia vyťahovali ročne stokrát viac ako tzv rozkrádačka "našimi"
Aha,tak konečne tomu začínam rozumieť.Ked privatizoval Ivan tak to šlo do zahraničia,čiže to je zlé.Ked privatizoval Mečiar či Fico,kradnú naši,takže to je lepšie.Radšej nech si náš človek uleje na byt či auto,ako by si to mal uliať náš človek vo Svajci alebo na Cypre.A ak sa smiem spýtať,aký máš názor na emisie?Tam si to ulial náš človek na Floride a vo Svajci,ale vláda nebola Ivanova ale Robova.Mimochodom,Pavle,čo si robil v 89?Nekachličkoval si náhodou kúpeľnu?
pavol54
23.09.12,07:31
Aha,tak konečne tomu začínam rozumieť.Ked privatizoval Ivan tak to šlo do zahraničia,čiže to je zlé.Ked privatizoval Mečiar či Fico,kradnú naši,takže to je lepšie.Radšej nech si náš človek uleje na byt či auto,ako by si to mal uliať náš človek vo Svajci alebo na Cypre.A ak sa smiem spýtať,aký máš názor na emisie?Tam si to ulial náš človek na Floride a vo Svajci,ale vláda nebola Ivanova ale Robova.Mimochodom,Pavle,čo si robil v 89?Nekachličkoval si náhodou kúpeľnu?
Odpoveď som začínal tým že je to hnusné ak čítaš celú a neabstrahuješ len to čo sa hodí. Takže neschvaľujem ani to ani to lenže sa mi hnusí to že ak sa vykráda pre cudzích a omnoho viac ako pre mečiarovcov, dzurindovcov či ficovcov tak to sa prejde s mlčaním to je dobré aj keď bol štátny podnik tak sa nesmeli ceny upraviť len aby bola, čo najnižšia privatizačná cena a hneď po privatizácii to išlo na svetovú úroveň. Ja som neprivatizoval ale keď to privatizujú " naši" DAL SOM DO ÚVODZOVIEK teda nie tí správni kvôli ktorým sa robil rok 89 tak to je už zlodejstvo. To z tých emisií si ulial ten istý čo si ulial z Braniska slovnaftu, zisku súkromných zdravotných poisťovní a spústy iných a dnešný limit čo sa predal emisií išiel kam? Pred 89 som sa staral aby som nikoho nemusel prevážať po úraze do zariadení kde robíš respektíve k studeným primárom Čo som robil v 89? sedel som v kancelárii a v duchu sa modlil aby som nemusel otvoriť šifrovanú obálku. Inak som sa preslávil s výrokom skončila svetová demokracia(ktorej dôsledky napr v Grécku či Taliansku a inde teraz svorne vyžierame, lebo kapitalisti už nie sú nútení viac dávať rebelujúcemu proletariátu) a nastala totalita zabezpečená mocou miliárd maličkých vojačikov v rukách niekoľkých finančných oligarchov, ktorým mimochodom aj v kríze rastú zisky.
ela77
24.09.12,17:15
Vie mi niekto vysvetliť kauzu: Čierna labuť? a kto je za ňu zodpovedný?
pavol54
24.09.12,17:31
Vie mi niekto vysvetliť kauzu: Čierna labuť? a kto je za ňu zodpovedný?
To ešte ani sudca nevie ale neboj sa potrápi sa nad tým podľa výšky provízie.
misoft
24.09.12,17:44
http://i.sme.sk/cdata/3/65/6539113/shooty_velky.jpg
rado3105
27.09.12,08:59
cela politika je len divadlo pre ludi aby mali na koho hodit vinu, politici sa nechaju zlakat peniazmi...ti co to riadia o tych sa nevie nikde...ale ich centrum je v london city - to sa tyka usa a europy...ina kapitola je cina, rusko....
ved logicky ako mozu zapadne staty tak vyspele dovolit danove raje/pricom tam sidlia skoro vsetky mega firmy/ ked tak hovoria o transparentnosti...v prvom rade zakazat toto a zistit kto co vlastni a potom riesit tie mensie zla....
trisestri
27.09.12,09:20
cela politika je len divadlo pre ludi aby mali na koho hodit vinu, politici sa nechaju zlakat peniazmi...ti co to riadia o tych sa nevie nikde...ale ich centrum je v london city - to sa tyka usa a europy...ina kapitola je cina, rusko....
ved logicky ako mozu zapadne staty tak vyspele dovolit danove raje/pricom tam sidlia skoro vsetky mega firmy/ ked tak hovoria o transparentnosti...v prvom rade zakazat toto a zistit kto co vlastni a potom riesit tie mensie zla....

naco su medzinarodne spolky ked toleruju danove raje a ako vysvitlo na pripade Belize a to je to tragicke ze toleruju aj utociska pre vrahov.
účtovník 007
28.09.12,06:02
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/125231/Opozicne-navrhy-zakonov-nepresli-do-druheho-citania

občas tí KDH-áci aj dobre navrhujú, len to by SMER-áci museli dostať pokyn od vodcu na hlasovanie. Jasný signál víťazom verejných zákaziek. Subdodávateľom veru netreba platiť.
Emka Roman
28.09.12,08:00
Vie mi niekto vysvetliť kauzu: Čierna labuť? a kto je za ňu zodpovedný?

Neviem o tom nič. Ale mám tip :
špinavé biele goliere.
rado3105
28.09.12,08:20
Cela pravica to je rovnaka banda....ved uz to pochopte...moze tam byt hocikto vsetci vas budu nicit, okradat....staci si pozriet kauzy ktore ma sdku, kdh.....a to su tie najmensie, najvacsie si smer nechal v rukave keby chceli nan kydat.....
kde je miklos, bubenikova, dzurinda - najvacsi zlodeji naroda?