costym1
23.09.12,16:22
Pekny den, prosim o radu, domovy dovernik po "zvlastnom" vybaveni zateplovania /napr.presvedc il majitelov bytov, ze je lepsie ak kazdy vlastnik bytu si vybavi uver na svoj byt/ a dalsie ine specialitky, vysledok je, ze prizemie a pivnice ostali bez zateplenia. Kedze byty obyvaju starsi obcania, tak kazdy sa pozera len na seba, u nich je zateplene a .... dalej nic. Bola zvolana schodza za ucasti spolocenstva a vysledok bol, ze dmovy dovernik, ktory tuto vec vybavoval, sa
spoji s firmou, aby to prediskutovali. Preslo uz par mesiacov, domovy dovernik je k nezastihnutiu, blizi sa dalsia zima, a ti, co sme na prizemi, zaciname v byte chodit obleceni teplejsie, ako vonku.
Prosim, poradte mi, co dalej a pripadne kde sa dovolat spravodlivosti. P.s. ide o KE
felix1
23.09.12,15:51
To hlavne je aby ste mali zaujem sa v dome dohodnut! Ak mate tehlovy dom z 30tych az 50tych rokov, je vhodne prepoctat vyhodnost dalsej investicie. Je mozne, ze v zaujme vsetkych vlastnikmov bude všestranne vyhodnejsie prepocitat straty, vyregulovat kurenie a cenovo zvyhodnit vlastnikov na prizemi a poslednom poschodi ( ak Vam daju cenove zvyhodnenie, dokurovat si mozete el. radiatormi alebo setrit ). V bytoch s individual. kurenim si vlastnici kuria na cca 21oC, v bytovkach Vam ,,tlacia,, 24 az 26oC. Zateplovači bytoviek ma iste preklinaju, vlastnici na 2 a peredposlednom poschodi nesuhlasia, ale ak maju susedia troochu sudnosti mozno sa dopočitaju k rozumnej cenovo najvyhodnejej moznosti pre spoluvlastnikov :) Druhou neprijemnou skutocnostou je ze po akomkolvek zatapleni bude na prizemi a pod strechou zima a v lete pod strechou aj teplo az horuco.
buchač
23.09.12,16:11
Pekny den, prosim o radu, domovy dovernik po "zvlastnom" vybaveni zateplovania /napr.presvedc il majitelov bytov, ze je lepsie ak kazdy vlastnik bytu si vybavi uver na svoj byt/ a dalsie ine specialitky, vysledok je, ze prizemie a pivnice ostali bez zateplenia. Kedze byty obyvaju starsi obcania, tak kazdy sa pozera len na seba, u nich je zateplene a .... dalej nic. Bola zvolana schodza za ucasti spolocenstva a vysledok bol, ze dmovy dovernik, ktory tuto vec vybavoval, sa
spoji s firmou, aby to prediskutovali. Preslo uz par mesiacov, domovy dovernik je k nezastihnutiu, blizi sa dalsia zima, a ti, co sme na prizemi, zaciname v byte chodit obleceni teplejsie, ako vonku.
Prosim, poradte mi, co dalej a pripadne kde sa dovolat spravodlivosti. P.s. ide o KE

add 1. - pod významom slova " domový dôverník " myslíš zástupcu vlastníkov bytov ???
Lebo ak áno , tak je to tak trochu jemne povedané blbosť .
Na takéto niečo nemá oprávnenie .

add 2. - áno , súhlasím s tým , že je to lepšie - jednoznačne .
Si predstav , že jeden - dvaja vlastníci bytov prestanú platiť ( dôvod je nepodstatný ) tie splátky úveru .
To ale následne znamená , že z fondu opráv sa odčerpávajú financie aj tak , lebo banku nezaujímajú problémy ...banka má záujem len splátkach .

Zvyšok je pre mňa nepodstatný .....aj keď ide o KE :rolleyes:
sito
23.09.12,16:11
Fakt "zvláštnom" ale aj "zvláštnou" správou domu. Máte SVB, alebo zmluvu o výkone správy so správcom domu? Dôverník domový, zo zákona neexistuje, ale dôvera, áno! Ale tá sa vám nevyplatila. A čo tak 182/1993? Nebolo treba?
costym1
25.09.12,03:28
Vdaka za rady, myslela som skor z oblasti, ci a ako pravnou formou zatlacit na cloveka, ktory podpisal prevzatie a ukoncenie zateplenia. Debata s nim a dohoda nie je mozna.
buchač
25.09.12,03:44
Vdaka za rady, myslela som skor z oblasti, ci a ako pravnou formou zatlacit na cloveka, ktory podpisal prevzatie a ukoncenie zateplenia. Debata s nim a dohoda nie je mozna.
...snáď iba tým súdom .......ale na základe relevantných dôkazov...

Lenže zasa v hádankách sa vyjadruješ .....