jozef700
23.09.12,17:24
Moje deti su zverene do opatery matke,ja zijem v zahranici a deti boli pri mne vyse mesiaca.Mal som vysoke naklady hlavne na cestu,ubytovanie a celkovy pobyt.Je mozne neplatit vyzivne matke za tento cas,nakolko boli deti so mnou?
willma
23.09.12,17:28
nie je to možné, leda ak by si sa dohodol s ex. a písomne.
nika.sum
23.09.12,17:53
Neviem kolko platite na deti vyzivne, ci toto vyzivne vystihuje v priebehu roku to co tie deti naozaj stoja...Mne plati na 17 roc. moj ex vyzivne, nie je to vela ale kedze mu zabezpecuje sport a vsetko okolo a tiez ked treba aj osatenie a obuv zakupi, tak to neriesim. Dokonca ked syn tento rok zastrajkoval a isiel na par miesiacov k otcovi, tak som mu vratila vyzivne a dokonca som mu poslala tu sumu ako vyzivne odo mna. Ked bol synator v zahranici, tak mi vyzivne neposlal, hoci mal povinnost, ale to riesit nebudema ja som pri tom synovi tu sumu posielala na ucet, no teraz musi znovu posielat a verte ze vyzivne nevystihuje polovicu z toho co to dieta prestravuje a nehovorim o tom, ze treba elektricenku, ucebnice a ine platby v skole. Nepoznam Vas, tak neviem kolko platite vyzivne a ako inak prispievate na deti v priebehu roka, ked su u manzelky a ci tie dva mesiace v roku ked na ne mate zvysene naklady sa daju porovnat so zvysnou castou roku, ked na ne ma zvysene naklady manzelka. Samozrejme vela zavisi kolko platite na to vyzivnom, lebo niekedy su to naozaj dost vysoke sumy a naopak niekedy tak nizke ze je to nasmiech (ci do placu).
lujza.j
23.09.12,18:05
Moje deti su zverene do opatery matke,ja zijem v zahranici a deti boli pri mne vyse mesiaca.Mal som vysoke naklady hlavne na cestu,ubytovanie a celkovy pobyt.Je mozne neplatit vyzivne matke za tento cas,nakolko boli deti so mnou?
keby sa za toto obdobie dalo podať tr. oznámenie.....musel by si výživné zaplatiť...