frankie2018
24.09.12,10:48
dobrý deň, chcela by som sa spýtat, zamestnavam cloveka na kratsi pracovny cas, ktoreho by som chcela z dovodu organizacnych zmien prepustit. splnam vsetky nalezitosti, ohladom pisomneho rozhodnutia o nadbytocnosti, aj vsetky dalsie.

moja otazka spociva v tom, ak pracuje zamestnanec na kratsi pracovny cas, mam povinnost ponuknut mu aj pracu na plny uvazok? bolo by to dost nelogicke, ale pre istotu sa pytam. mam volne len miesta na plny uvazok a tohto cloveka na taky prijat nechcem. myslite, ze je to dovod pre vyhlasenie, ze zamestavatel nedisponuje vhodnou pracou pre zamestnanca?

dakujem velmi pekne.
Tweety
24.09.12,08:59
dobrý deň, chcela by som sa spýtat, zamestnavam cloveka na kratsi pracovny cas, ktoreho by som chcela z dovodu organizacnych zmien prepustit. splnam vsetky nalezitosti, ohladom pisomneho rozhodnutia o nadbytocnosti, aj vsetky dalsie.

moja otazka spociva v tom, ak pracuje zamestnanec na kratsi pracovny cas, mam povinnost ponuknut mu aj pracu na plny uvazok? bolo by to dost nelogicke, ale pre istotu sa pytam. mam volne len miesta na plny uvazok a tohto cloveka na taky prijat nechcem. myslite, ze je to dovod pre vyhlasenie, ze zamestavatel nedisponuje vhodnou pracou pre zamestnanca?

dakujem velmi pekne. Ak pre neho nie je práca zodpovedajúca jeho kvalifikácii, a to miesto ,na krorom je sa ruší, môže mu dať zamestnáv. výpoveď.
frankie2018
24.09.12,09:05
ano, to viem, praca zodpovedajuca jeho kvalifikacii by aj bola, ale len na plny uvazok. on pracuje na kratsi uvazok a ja ho nechcem prijat na plny. kedze dovodom organizacnych zmien je setrenie nakladov, tak toto by pre mna nebolo hospodarne riesenie...
Tweety
24.09.12,09:18
ano, to viem, praca zodpovedajuca jeho kvalifikacii by aj bola, ale len na plny uvazok. on pracuje na kratsi uvazok a ja ho nechcem prijat na plny. kedze dovodom organizacnych zmien je setrenie nakladov, tak toto by pre mna nebolo hospodarne riesenie...
A ponúkol si mu tú prácu?
tictac7
24.09.12,09:41
ano, to viem, praca zodpovedajuca jeho kvalifikacii by aj bola, ale len na plny uvazok. on pracuje na kratsi uvazok a ja ho nechcem prijat na plny. kedze dovodom organizacnych zmien je setrenie nakladov, tak toto by pre mna nebolo hospodarne riesenie...

...nerozumiem. Janko robí niečo, čo už nepotrebujem na polovičný úväzok - dám mu výpoveď. Mám miesto na celý úväzok - vie to robiť aj Janko - tak ho zamestnám = výsledok -1/2 človeka + 1 človek
Janko robí niečo, čo už nepotrebujem na polovičný úväzok - dám mu výpoveď. Mám miesto na celý úväzok - vie to robiť aj Janko napriek tomu zamestnám Ferka = výsledok -1/2 človeka + 1 človek

...nech na to pozerám, ako pozerám - výsledok je stále rovnaký, či tam bude Janko, Ferko alebo Zuzka....
frankie2018
24.09.12,09:41
nie, ved na to sa pytam, ci mam povinnost mu taku pracu ponuknut :)
frankie2018
24.09.12,09:49
proste dajme tomu, ze sa ho chcem zbavit, ze ho u seba nechcem, ale chcem to spravit cez tento paragraf. ta praca na plny uvazok je take miesto, ktore teraz hned riesit nebudem, cize akutne nepotrebujem prijat nikoho, ale mam ho. pokial ide o kvalifikaciu, ide o to, ze skolu by na to mal, ale teraz berie 500€ a keby ho preradim na druhu funkciu, tak bude dostavat 1000€. tym padom, ja nic neusetrim, aj ked je to dovod, pre ktory to robim, on bude preradeny na lepsiu robotu a ja som v este vacsej brinde, ako doteraz :)
ivka70
24.09.12,10:26
proste dajme tomu, ze sa ho chcem zbavit, ze ho u seba nechcem, ale chcem to spravit cez tento paragraf. ta praca na plny uvazok je take miesto, ktore teraz hned riesit nebudem, cize akutne nepotrebujem prijat nikoho, ale mam ho. pokial ide o kvalifikaciu, ide o to, ze skolu by na to mal, ale teraz berie 500€ a keby ho preradim na druhu funkciu, tak bude dostavat 1000€. tym padom, ja nic neusetrim, aj ked je to dovod, pre ktory to robim, on bude preradeny na lepsiu robotu a ja som v este vacsej brinde, ako doteraz :)

Ak to miesto nechces aktualne pokryt, tak ho v podstate nemas.
Napadnut by to mohol len v pripade, ze by si paralelne s jeho ukoncenim PP mal aj inzerat alebo robil vyberove konanie na to druhe miesto,
na ktore on splna kvalifikaciu.
Ak je to ale miesto, ktore pokryjes napr. az o 6 mesiacov, tak ho dnes nemas a nemas mu co ponuknut.
ewita888
24.09.12,10:29
§ 61
Výpoveď
Na začiatok (http://www.porada.sk/t199399-zakonnik-prace-od-01-01-2012-do-31-12-2012-a.html#hore)

(1) Výpoveďou môže skončiť pracovný pomer zamestnávateľ aj zamestnanec. Výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná.

(2) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov ustanovených v tomto zákone. Dôvod výpovede sa musí vo výpovedi skutkovo vymedziť tak, aby ho nebolo možné zameniť s iným dôvodom, inak je výpoveď neplatná. Dôvod výpovede nemožno dodatočne meniť.

(3) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b), nesmie počas dvoch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať po skončení pracovného pomeru na toto pracovné miesto iného zamestnanca.

(4) Výpoveď, ktorá bola doručená druhému účastníkovi, možno odvolať len s jeho súhlasom. Odvolanie výpovede, ako aj súhlas s jej odvolaním treba urobiť písomne

Inak súhlasím s Ivkou..