MaximGGG
24.09.12,15:38
Dobrý deň,
potreboval by som poradiť ohľadne (ne)nároku mojich rodičov na detské prídavky. Moja situácia je nasledovná: v roku 2008 som sa po ukončení strednej školy zapísal do 1. roč, na vysokú školu, študoval som 3 roky počas ktorých som mal nárok na detské prídavky, no štúdium som neukončil úspešne a tak som musel študovať ďalší rok v nadštandardnej dĺžke štúdia (počas tohto roku som nemal nárok). Keďže ani po tomto roku sa mi štúdium nepodarilo ukončiť úspešne vylúčili ma k 30.08.2012, no podal som znovu prihlášku a prijali ma na nové štúdium v tej istej škole od 01.09.2012. Toto je už nové štúdium a študujem ho prvý rok takže neprekračujem štandardnú dĺžku z pohľadu vyplácanie prídavkov či hej? Na úrade mi svorne tvrdia,že nemám nárok. A neviem akými pákami na nich. Názory sa rozchádzajú a nik mi nevie povedať, či máme nárok a či nie.
Sú vraj dva typy predlžovania VŠ štúdia pri študovaní tej istej školy a takisto dva typy rozhodnutí o pridelení prídavkov(vraj)
Človek predlžuje,ale je to jeho prvé VŠ štúdium(1x robil prijímačky, resp. prijatý bez prijímačiek)
Človek predlžuje,ale je to jeho druhé VŠ štúdium(2x robil prijímačky na tú istú školu)
MaximGGG
24.09.12,13:43
Dávam do pozornosti vlákno v ktorom sa riešil podobný problém, no mne to nechcú uznať ani keď som im to vytlačil, vraj na iných úradoch sa teda pracovníci ktorý ostatným uznali nárok na detské prídavky mýlia... http://www.porada.sk/archive/index.php/t-123433.html