Aja75
24.09.12,18:35
Zdravím, potrebujem poradiť. Neplatca DPH nakupuje tovar z Anglicka aj s DPH. Ako má postupovať pri tvorbe svojej ceny za predaj. Má si okrem svojho rabatu nahodiť aj DPH? A ako je to s DPH - má nárok na vrátenie DPH z Anglicka, ak nakupujúci na Slovensku nie je platcom DPH?
Vopred ďakujem
zlatka.b
24.09.12,16:57
Cena tovaru z anglicka vrátane dane je nákupná cena, ktorá vstupuje do nákladov. Nákupná cena + rabat = predajná cena. Slovenská dph sa nepočíta. Nárok na vrátenie anglickej dph nie je. Ak však dovoz tovaru presiahne hodnotu podľa zákona, treba sa registrovať ako platca dph § 7 zákona :
(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941,45 eura.
Aja75
24.09.12,17:36
Ďakujem za odpoveď. Ja som si to tiež tak myslela, len som si to potrebovala overiť. Zatiaľ som s tým nerobila. Ešte raz vďaka
stoporko
04.01.13,09:33
Ahojte,

takže ak tomu rozumiem správne (mám podobný prípad ako auto/ka témy) - dodávateľ z EU mi dodal tovar, na faktúre rozpísal ceny bez DPH a uviedol aká bola u nich DPH. Do Pohody zapíšem cenu tovaru bez DPH a dám na to danú DPH. Pri prijímaní tovaru na sklad dám DPH na nákup, no 0% DPH na predaj (lebo nie som platca dane a DPH sme už v podstate zaplatili v inom štáte pri platbe faktúry). Je to tak správne?