SamuelSK
24.09.12,23:46
Ehm.. Ak je rottweiler automaticky este pred narodenim oznaceny za nebezpecneho, bojoveho a co ja viem co este, mozem ja, pred narodenim istej mensiny, na nasom malom Slovensku, oznacit daneho jedinca za nebezpecneho a bojoveho a spolocnost ohrozujuceho a tym padom ho automaticky zakazat ?

Pritom ten rottweiler je inteligencne v TOP 10 zo vsetkych plemien, cize logicky to nedava absolutne ziadny vyznam. Z genetickeho hladiska je mozne vyriesit genovy problem za 4 generacie, tj. 10 rokov.

Zaujima ma hlavne nazor ludi, ktori maju vo svojom osobnom slovniku "bojove plemeno".

Zatial len tolko, nechem zachadzat do krajnosti a hovorit, ako by mohol napr nemecky ovciak (tiez moze byt bojovy), ktory je inteligencne v TOP 3, zachranit zivot niekoho napr kto sa dusi v lavine, alebo v troskach po zemetraseni a podobne...

Alebo potom je logicky odpoved jasna - kazdy kto je proti "bojovym plemenam" je danovy podnovnik. Absolutne nepriestelny dokaz a vysvetlenie:
Doberman je tiez povazovany za bojove plemeno...
Doberman bol nemecky pán, ktory vyberal dane a vyberal ich zoci voci ludom, ktori ich az tak dobrovolne platit nechceli.
A tak sa pan Doberman musel vynajst a vyslachtil si vlastne plemeno, ktore nesie jeho meno - Doberman.
A tak brazdil ulice a vyberal dane s ochrancom - psom.

ha, tak co ? niekto? hocikto?
pepsikova
25.09.12,06:15
..no, ja to vidím takto..pre ľudí, ktorí sa psov boja, je nebezpečným plemenom aj chumáč bielej bavlny, ktorý na nich spod kríka zašteká v nečakanej chvíli..sú psíky veľké a malé, cvičené aj protivné, milé a veľké zároveň, -ale všetko je o prístupe k nim..teda o ľuďoch, ktorí sa o nich starajú,vychovávajú ich odmalička a naučia ich, kto je pánom v dome...a ľudia vymysleli zákony, roztriedili psíkov do koloniek,bez ohľadu na to, že sami majú zodpovednosť a tým pádom aj vinu na to, čo ich pes dokáže, keď je "odtrhnutý z reťaze"...a nemusí to byť akurát reťaz...
..je to o ľuďoch...
..keby nebolo psov, ľudia by si našli iné, čím by sa strašili a čoho by sa báli...
marjankaj
25.09.12,06:32
Myslel som, že je to synonymum. Či?

http://sk.wikipedia.org/wiki/Rasa_(%C4%8Dlovek)
btt12
25.09.12,06:47
Mam dojem, ze zakladatelka mala na mysli v tomto pripade ludsku rasu.
marjankaj
25.09.12,07:19
Akože bojovných belochov?
marjankaj
25.09.12,07:21
A Samko nie je zadávateľka. To je iná kategória.