Sophia12
25.09.12,08:23
Dobrý deň, mám 20r dcéru, ktorá je od septembra 2011 na úrade práce keďže ju nepriali na VŠ a bohužiaľ ani tento rok. Pravidelne chodí každý mesiac na úrad práce, dodržiava termíny, no aj napriek tomu jej chceli zrušiť evidenciu na úrade. Minulý mesiac dokonca musela podpísať papier, že odmietla absolventskú prax z dôvodu, že nechcela stratiť výživné ( keď sa pýtala či sa peniaze ktoré dostane za absolventskú prax považuje ako príjem raz povedali áno potom nie, pýtala sa aj od advokáta a ten povedal že áno je to príjem ) a z druhého dôvodu, že dúfala že ju už tento rok prijmú na VŠ. Tento papier sa potom posielal ďalej vraj na nejaké ďalšie posúdenie, či ju teda vyradia z evidencie alebo nie. Už prešli 2 mesiace odvtedy a zatiaľ žiadny papier nedostala. Pred pár dňami bola zas na úrade, no zas jej povedali že ak nepôjde do zamestnania môžu ju vyradiť. Keď sa prvýkrát pýtala na úrade či je určený nejaký čas dokedy môže byť evidovaná na úrade práce povedali že nie nieje. Nepoberáme ani žiadnu podporu alebo príspevky z úradu. Mohli by ste mi teda poradiť čo v takomto prípade, ak nechceme prísť o výživné ani o evidenciu na úrade a či teda keď poberáme výživné, či nie je nejaká stanovená suma ktorá neznamená príjem a nebol by tam dôvod na stratu výživného? Ďakujem
veronikasad
25.09.12,06:26
Úrad práce jej ponukol vhodné pracovné miesto a ona ho odmietla ?
moska
25.09.12,06:35
Ak správne rozumiem, výživné platí otec. Ten nemôže len tak prestať platiť výživné - aspoň také sú moje vedomosti. Musí požiadať súd o zrušenie rozhodnutia ak nastane dôvod pre ktorý už nemusí platiť.
Pozrite si aj poradňu http://moje.hnonline.sk kde možno nájdete odpoveď, alebo si tam napíšte.
Sophia12
25.09.12,19:47
Úrad práce jej ponúkol iba absolventskú prax, ktorú by ani nemohla vykonávať 6 mesiacov ale iba nejaké 4 mesiace lebo oni mali daný presný mesiac že v tomto roku do kedy moze vykonávať absolventsku prax.
Sophia12
25.09.12,19:51
Áno výživné platí otec a ano to viem že nemoze len tak sam od seba prestat platit lenze ak nastane situacia ze poziada sud a sud rozhodne tak ze zrusi vyzivne tak
Sophia12
25.09.12,19:52
zas bude potrebne riesit vyzivne ak moja dcera nastupi do skoly a tie peniaze ktore dostava teraz uz nedostane spat lebo jej otec je uz cca 5 rokov nezamestany.