expeeert
25.09.12,10:21
Toto teraz beha po fb, čo si o tom myslíte? :confused: :

Ešte raz kamaráti, priatelia a fb priatelia :-) prosím prečítajte si to a postavte s ak tomu zodpovedne, konečne im máme možnosť urobiť "škrt cez rozpočet" :-))
tak do čítania a do konania :-)

Čo sa stalo.

Penta doteraz zobrala z našich nazbieraných peňazí vyše 200 miliónov eur a
označila ich za svoj zisk. Tieto ukradnuté eurá už nikdy neuvidíme, budú
nenávratne chýbať v zdravotníctve. Penta ich nezarobila, Penta ich len
zozbierala z našich zdravotných odvodov. Označiť ich za "zisk" je nemorálna
zlodejina.

Vláda Róberta Fica tomu chce urobiť koniec a ide vytvoriť jednu štátnu
zdravotnú poisťovňu. Čo na to Penta? Zobrala si do svojej zdravotnej
poisťovne Dôvera úver niekoľko sto miliónov eur. Na druhý deň si ich
vyplatila ako dividendy majiteľa Dôvery a peniaze si opäť strčila do svojho
bezodného vrecka. Ak bude chcieť vláda Róberta Fica odkúpiť zdravotnú
poisťovňu Dôvera, bude za ňu musieť zaplatiť aj túto drzú dlžobu. Má sa to
udiať tak, že za každého poistenca Dôvery štát zaplatí pekných pár stoviek
eur - takúto cenu si dala Penta stanoviť na objednávku cez svojho znalca.

Čo na to Fico a jeho vláda?

Nič! Chystajú sa zaplatiť! A všetko bude na Slovensku "podľa zákona"!

Čo na to bojovníčka Lévyová z komory zdravotných sestier? Nič! Toto jej
nevadí.

Čo na to revolucionár Kollár z lekárskej komory? Nič! Zrazu ani ústa
neotvoril.

Čo na to poslanci Smeru so svojou väčšinou v parlamente? Nič! Sú hluchí a
slepí, pokojne si sedia na svojich teplých parlamentných kresielkach.

Čo na to pani ministerka zdravotníctva? Nič! Ani ju nevidno.

Čo na to bojovní odborári? Nič! Nepovedali ani slovo, nedemonštrujú pred
bránou vlády. Pekných pár stoviek miliónov ukradnutých eur ich netrápi.

Dá sa proti tomu brániť? Áno, dá sa proti tomu brániť! Komu to nie je
jedno, má účinnú zbraň. Ak je poistencom zdravotnej poisťovne Dôvera, má
možnosť prihlásiť sa do Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Aj tak tam nakoniec
všetci obyvatelia Slovenska nakoniec o jeden rok skončia. Táto možnosť je
len do 30. septembra! Potom už nie. Kto nebude poistencom Dôvery, za toho
štát, teda my všetci, nebude Pente musieť platiť.

V Dôvere je 1 400 000 Slovákov. Ak odtiaľ do konca septembra ujde milión,
Pente klapnú zuby naprázdno.

Na čo čakáme? Až bude po 30. septembri, potom už túto zlodejinu neprekazíme.

Pošlite ešte dnes túto správu všetkým, ktorých poznáte a máte ich adresu!
Povedzte všetkým okolo vás, čo treba do konca septembra urobiť! Politici
nerobia nič v náš prospech, trestuhodne sa ako gorily prizerajú na zlodejinu
priamo pred ich očami! Ukážme, že ľuďom to nie je jedno, a že túto drzú
zlodejinu prekazia. Moc je v našich rukách do konca septembra.
Letko
25.09.12,08:45
A skončí to tak, že napr. 500€ na osobu sa zmení na 1500€ na osobu po odchode väčšiny poistencov. Dôvera má všetko prešpekulované, o svoje peniaze v žiadnom prípade nepríde.
Ericsoft
25.09.12,08:47
Ale veď im nekazte biznis, ako by sa vám páčilo ak by vám niekto chcel prekaziť rozbehnutý obchod a slúbené krásne euráče? :D
pepsikova
25.09.12,08:53
...prečo zase za štát majú niečo riešiť ľudia?..fico nič, vláda nič,ministerstvá nič, odborári nič-pýtam sa, kde sú poistení tí všetci ľudia, ktorí sú za to zodpovední?..im sa nič nestane, oni majú lekára zadarmo...takýto účelovo vyrobený hoax je, myslím, len na osprostenie národa,dezorientáciu v probléme a ožobráčenie poistencov-a je jedno, v ktorých dverách sa nachádzajú...
moska
25.09.12,09:01
a čo si myslíte, že VŠZP je super poisťovňa? Že keď tam všetci prejdeme, že tam nezmiznú peniaze? Zmiznú aj tam ako v každej štátnej firme - zlaté padáky a padáčiky. Keby radšej zmenili iné zákony - napr ako netunelovať firmy. Nechám jednu skrachovať, nezaplatím zdravotné poistenie, sociálne..., narobím dlhy a to je OK. Však v tej firme nič neostane, nemajú mi čo zobrať. Dlhy nikto nesplatí - z firmy - ale my ostatní. Založím druhú, urobím to isté... Na takýchto podnikateľov si treba posvietiť.
Tu sa idete oháňať Pentou... Za tým všetkým je politika, a vždy bude. Doplatíme na to my občania - poddaní
Niekto vyhodí takúto kauzu, aby sme sa rozčúlili, ale podstata problému nie je nikdy vyriešená. Takéto veci dá do éteru ten, kto chce mať z toho profit.
Toľko môj názor
beroun
25.09.12,19:27
Jedna zdravotná poisťovňa tu už bola a nemyslím si, že vtedy bolo lepšie ako je teraz. To že zdravotné poisťovne môžu vytvárať zisk sa mi v princípe nezdá ako to najhoršie, pokiaľ by však mali obmedzenia - napríklad: zisk môžu rozdeľovať až vtedy, keď nebudú mať žiadneho pacienta na "čakačkách"; zisk môžu rozdeľovať, keď budú mať všetky záväzky uhradené. Také niečo politici nedali do zákona, takže podľa mňa sú oni na vine. Lepšie povedané, uvažovali nad tým v minulosti, ale problém so spĺňaním takýchto podmienok mala tá "slávna" VšZP, takže to nespravili.
Letko
26.09.12,03:29
Obmedzenie zisku - vždy sa nájde spôsob, ako vytiahnuť peniaze a pritom nehovoriť o zisku.
elisabeth
26.09.12,07:30
ja si myslím, že penťákom a Širokému dlhuje Smer za financovanie predvolebnej kampane, takže tie peniaze im dajú tak či tak. Prehlásiť sa ešte bude dať aj v r. 2013, pretože to zlúčenie má byť k 1.1.2014. Ak by to vláda myslela vážne, že verejná ZP nemá vykazovať zisk a preto jej ide o to zlúčenie, tak mohla za tri mesiace urobiť kampaň za zlomok tých prachov. Keby prisľúbili ľudom nejaké očkovanie naviac, preplatenie nejakých úkonov, skrátenie čakacej lehoty + správna kampn, určite by sa kopa ľudí prehlásila.
Ak niekto potrebuje nejaký zákrok a má čakať vo VšZP rok a v Unione alebo Dôvere mesiac, tak odíde z VšZP aj dnes. Mojej 86 ročnej matke - poistená v Dôvere, operovali šedý zákal a čakali sme 5 mesiacov, ak by bola vo VšZP, čakáme rok. Bola tam jedna pani, tiež 85 ročná, ktorej rástli mihalnice dovnútra oka, bolo to neskutočne bolestivé, ako poistenkyňa VšZP si to musela platiť sama, lebo to vraj je iba kozmetická vada. Ak by bola v Dôvere, tak jej to plne uhradia.
A ešte v tých dnešných HN je článok o tom, že vláda uvažuje o troch formách zlúčenia poisťovní: prenájmu poistného kmeňa (to som si musela ísť umyť okuliare, lebo sa mi zdalo, že zle vidím)kúpe alebo vyvlastnení. To vyvlastnenie by bolo tiež zaujímavé - keďže formálne sídlia vlastníci Dôvery v Holandsku, ešte by z toho mohla byť voči Slovensku arbitráž. Na tom by sa mohli právnici odbavovať dlhé roky, Smer by mohol zavďačiť aj nejakým kamarátom právnikom a celý ten cirkus zaplatíme my z našich daní.
elisabeth
26.09.12,07:48
ešte mi teraz napadlo, riešime teraz vo firme zamestnanie nášho rakúskeho konateľa, doteraz nepoberal mzdu. Keďže odvody môžu byť iba v jednej krajine,
tak sme sa museli registrovať v Rakúsku a čuduj sa svete - Rakúsku stačí iba jedna inštitúcia pre zdravotné a sociálne poistenie aj poistenie v nezamestnanosti a sídlia v jednej veľkej budove a ešte to ani nie je vo Viedni. A ak bude mať konateľ rovnakú mzdu každý mesiac, tak sa ani nemusia posielať žiadne výkazy, iba na začiatku sa pošle ten prvý a potom až keď je zmena.
Ale Slovensko je také veľké a bohaté, že potrebuje 10 zdravotných poisťovní (či koľko ich doteraz bolo) a SP a ÚPSVaR v každej dedine.
IvetaH
26.09.12,10:02
možno je to tak, že vďační chcú splatiť svoje dlhy a toto je spôsob ako na to. Jedine vôľa občana. Ako inak.
Braňo
26.09.12,10:15
...prečo zase za štát majú niečo riešiť ľudia?..fico nič, vláda nič,ministerstvá nič, odborári nič-pýtam sa, kde sú poistení tí všetci ľudia, ktorí sú za to zodpovední?..im sa nič nestane, oni majú lekára zadarmo...takýto účelovo vyrobený hoax je, myslím, len na osprostenie národa,dezorientáciu v probléme a ožobráčenie poistencov-a je jedno, v ktorých dverách sa nachádzajú...

a prečo si myslíš, že sa jedná o hoax? Však je známe, že Peťáci už vyplatili http://www.webnoviny.sk/ekonomika/penta-sa-dostala-k-peniazom-z-poistovne/518983-clanok.html

Jedná sa o správu, nie o hoax. Žiaľ z našich peňazí. Ďaľších 200 miliónov vytiahnu po zoštátnení.
Mrzí ma len, že pani ministerka podpísala výročné správy, kde transformovala zisk na záväzok voči akcionárom a teraz sa tvári ako svätý za dedinou.
Prečítajte si účtovný pohľad :http://indymedia.sk/index.php/spravodajstvo/domace/144-dovera-za-doveru

http://spravy.pravda.sk/dovera-si-pozicala-179-5-miliona-eur-vyplacala-z-toho-aj-akcionarov-pxc-/sk_domace.asp?c=A120711_200332_sk_domace_p29 (http://indymedia.sk/index.php/spravodajstvo/domace/144-dovera-za-doveru)
fosgeen
28.09.12,12:40
Ja som od začiatku ako pisťovne vznikli v roku 1955 vo VšZP a doteraz som nemala s ničím problém. Práve naopak. Keď som potrebovala CT , magetickú rezonanciu alebo niečo iné dôležité po úraze, vôbec som nečakala. Práve Dôvera má limity. Vždy, keď som sa objednávala, tak som profitovala krátkym termínom za to , že som vo VšZP.
Tiež sa mi nepáči,, že poisťovne vytvárajú zisk. Pokiaľ by bolo všetko v poriadku v nemocniciach a ambulanciach, oprerácie by mali normálne termíny a nie pomaly ročné, tak nech si tvoria. Ale za týchto okolností je to beštiaálne voči chorým ľuďom , veď nie sú peniaze. Hlavná vec, že oni majú.
marjankaj
28.09.12,12:46
Ja som od začiatku ako pisťovne vznikli v roku 1955 vo VšZP a doteraz som nemala s ničím problém. Práve naopak. Keď som potrebovala CT , magetickú rezonanciu alebo niečo iné dôležité po úraze, vôbec som nečakala. Práve Dôvera má limity. Vždy, keď som sa objednávala, tak som profitovala krátkym termínom za to , že som vo VšZP.
Tiež sa mi nepáči,, že poisťovne vytvárajú zisk. Pokiaľ by bolo všetko v poriadku v nemocniciach a ambulanciach, oprerácie by mali normálne termíny a nie pomaly ročné, tak nech si tvoria. Ale za týchto okolností je to beštiaálne voči chorým ľuďom , veď nie sú peniaze. Hlavná vec, že oni majú.
A to kde bolo? v amerike?:---
fosgeen
29.09.12,10:19
Nie , bolo to na Slovensku. Aúraz som mala vážny. Doteraz som nebola chorá, tak som žiadnu poisťovňu ani neriešila. Vôbec ma nenapadlo sa dávať ani prepoisťovať inam. Viem , že veľa ľudí čaká na operácie veľmi dlho, ale VšZP má veľ poistencov vo vyššom veku, ktorý už nie sú najzdravší. Preto znovu tvrdím, že by neami vytvárať zisk, ale dať to všetko svojim poistencom.
marjankaj
29.09.12,10:51
No ja som napríklad v roku 1993 ani nevedel, že máme na Slovensku nejakú zdravotnú poisťovňu. Nieto ešte Všeobecnú zdravotnú:rolleyes:
IvetaH
29.09.12,11:27
Kto maže ten jede. A je úplne jedno akú máš poisťovňu.
Keby boli aspoň trošilinku dodržiavané nejaké pravidlá hospodárenia v rezorte zdravotníctva, bolo by na všetko. Ale aj keď urobia jednu poisťovňu a dvihnú platbu o 100% aj tak sa nič nezmení, lebo je to bezodná jama a koľko dáš, toľko zhltne.
Neli24
30.09.12,10:51
čakacia lehota je len pri plánovaných výkonoch, po úraze ide zväčša o akútne vyšetrenia, pri tých nie sú čakacie lehoty, takže vtedy je jedno v akej si poisťovni, ja by som skôr pozerala na to, že ked bude len jedna poisťovňa, koľko sa potom bude čakať na plánované výkony...no a hlavne už vidím, čo navyše aké benefity ponúkne poisťovna, ked nebude mať s kým súperiť na trhu.
Indeed
30.09.12,10:53
Ja som spokojný s poisťovňou UNION ,

nikdy nereklamujú nedoplatky,

veĺmi tolerantná poisťovňa.
VieraPopluharova
23.11.12,10:24
Dnes som sa riadne nas...la na zdravotnú poisťovňu DOVERA , viem, že sú všade problémy, no pacient v nej poistený má veľký problém, neuhradia mu MR i keď ide o akútny stav, čakacia lehota 4 mesiace, dovtedy mu môže odumrieť aj polovička tela, ich to netrápi. Však páni zhrabnú prachy, poisťovne sa združia a pacient Ty radšej buď zdravy, alebo rýchlo umri.....
verkaz
23.11.12,10:31
Teraz sa tvária - nevidím,nepočujem....je obdobie vyčkávania a nepreplácajú preto, aby v prípade odkúpenia to zaplatil štát. Kto umí - ten umí. Len škoda, že to ide na úkor nás všetkých.
Barbara
23.11.12,10:35
do p.... a ja som sa k nim akurát teraz pridala, práve preto kdybynieco, takže je to v p.....
Barbara
23.11.12,10:37
Vieročka skôr tá druhá možnosť, a ešte aj dúchod/ dôchodok na ňom ušetria
Darina1234
23.11.12,10:48
Ked to nejde po dobrom, tak ak je to mozne, zobrať pacienta priamo do ZP Dovera, a neodisť, pokial mu nevybavia okamžite MR, aj za cenu, že sa vyvola rozruch , drzo sa vopchať do kancelarie riaditela a nech zavola policiu, k...a, čo ludsky život je NIC, pekne povedane,
VieraPopluharova
27.11.12,12:01
Ked to nejde po dobrom, tak ak je to mozne, zobrať pacienta priamo do ZP Dovera, a neodisť, pokial mu nevybavia okamžite MR, aj za cenu, že sa vyvola rozruch , drzo sa vopchať do kancelarie riaditela a nech zavola policiu, k...a, čo ludsky život je NIC, pekne povedane,


Nuž moja poslúchla som Ťa a dostala som sa k výsledku v januári v Košicoch, tak si teraz predstav ako z BA trepem mamku do Košicov v januári.....
Letko
27.11.12,20:07
Nuž moja poslúchla som Ťa a dostala som sa k výsledku v januári v Košicoch, tak si teraz predstav ako z BA trepem mamku do Košicov v januári.....

Nie do Košicov ale do Košicoch.
FugAn
28.11.12,07:36
Nie do Košicov ale do Košicoch.
Do Košicoch. To je kde?
VieraPopluharova
28.11.12,08:09
Preač, pomylila šem se.....
Letko
28.11.12,20:40
Dole pod Prešovom.
quees
09.12.12,21:35
neskutocny prístup tejto poistovne:confused: cakam na schvalenie operacie 2 mesiace, každy mesiac tam volam
ci to mam schvalene, po mesiaci som postupil zo 150 miesta na 104, dva týždne pred operáciou som na 10 mieste neschvaleny a 5 dní dozadu som " postupil " !!!!! na 118 neschvalene miesto, super, a vysvetlenie od poistovne, to ste dostali zlu informaciu alebo ste to zle pochopili, super, budúci rok určite odchádzam , ešte mam 2 poistovne na výber
misoft
09.12.12,23:31
Po našim: Ta prepač, pomiľila som še! :D
misoft
09.12.12,23:31
A hore nad Miškolcom.
misoft
09.12.12,23:32
Jednou jsi nahoře, jednou dolu. Jak na houpačce!