Ericsoft
25.09.12,10:30
Dostal som mail, ze firma s rovnakym nazvom ma vraj registrovanu znacku a ze aby som nazov mojej firmy zmenil. Ja fungujem uz niekolko rokov, a som zivnostnik, teda nazov firmy je aj moje meno, tyka sa ma to tym padom?
Pozeral som nejake registracie a stoji to okolo 1000€ :D

Mate s tym skusenosti?

Dear Sirs,

We are sorry to inform you that *** is a brand of our property registered in your country and Protected by OAMI.
I ask you urgently to delete or modify your name company, otherwise we will have to initiate legal proceedings.
I invite you to solve into this matter as soon as possible.
allgreen
25.09.12,08:48
čista blbosť alias ofajč cez mail, je to nieco ako ked ti dojde mail ze si zdedil milonove dedicstvo po tvojom prapra dedovy s 12teho kolena a si jediny dedic, neveriš? je to tak! stačí zaplatiť právnika
Ericsoft
25.09.12,08:59
Nie, ja o tej firme viem že existuje v zahraničí. Je to oficiálny mail.
peterknazeje
25.09.12,09:13
Dostal som mail, ze firma s rovnakym nazvom ma vraj registrovanu znacku a ze aby som nazov mojej firmy zmenil.
- registrovanu znacku pre Slovensko? skuste definovat aku znacku a ktora firma si to narokuje,
- obchodna znamka ericsoft nie je registrovana na Urade priemyselneho vlastnictva SR
Ericsoft
27.09.12,05:09
No tak teraz čo? .. :D

Ja ako živnostník, podľa tohoto "- Obchodným menom fyzickej osoby je jej meno a priezvisko (ďalej len "meno"). Obchodné meno fyzickej osoby môže obsahovať dodatok odlišujúci osobu podnikateľa alebo druh podnikania." keď mám za menom nejaký názov, tak to nieje moje obchodné meno, iba dodatok? Ide o to, že podľa tohoto:
k Vášmu mailu uvádzame, že zápisom ochrannej známky spoločenstva (CTM) do registra OHIM-u získava majiteľ právo na jej používanie v celej Európskej únii (teda aj u nás) a zároveň právo zakázať používanie tejto ochrannej známky tretími osobami a požadovať primeranú a spravodlivú náhradu v prípade porušovania práv. tá firma má nárok na ten názov a ja ho nemôžem používať a teda teraz by som ho už na svk ani nemohol zaregistrovať lebo už existuje v tom OHIM a je to podobný obor činnosti.

Znamená to teda, že ak máte firmu a nemáte jej obchodné meno registrované či už na SVK alebo v OHIM, tak môže jedného dňa niekto prísť, zaregistrovať ho a máte smolu. Všetká snaha o reklamu vyjde nazmar.?

Mne sa to celkom nezdá, keď som si zakladal živnosť, úrad mi ten názov povolil, nemôžu mi ho predsa teraz zakázať po x rokoch.. čo to je zas za bordel.
ivka70
27.09.12,05:15
Ale moze, spomen si napr. ako sa nas povodny RUM, vyrabany na Slovensku a v Cechach roky, musel premenovat a mame Um a Tuzemak a co ja viem co, lebo rum moze byt len biely alkohol :).
Ericsoft
27.09.12,05:41
To mi akože neostáva iné ako si pekne zmeniť názov, prerobiť všetky zmluvy, všetkým zákazníkom nahlásiť zmenu, a čo povesť, meno a všetká reklama?

Ale doménu im nedám, aj keď predpokladám že aj tú si nakoniec získajú bez môjho súhlasu..

Dám si do názvu pomlčku alebo hviezdičku a bude, nič nebudem meniť :D
tictac7
27.09.12,06:01
No tak teraz čo? .. :D

Ja ako živnostník, podľa tohoto "- Obchodným menom fyzickej osoby je jej meno a priezvisko (ďalej len "meno"). Obchodné meno fyzickej osoby môže obsahovať dodatok odlišujúci osobu podnikateľa alebo druh podnikania." keď mám za menom nejaký názov, tak to nieje moje obchodné meno, iba dodatok? Ide o to, že podľa tohoto:
k Vášmu mailu uvádzame, že zápisom ochrannej známky spoločenstva (CTM) do registra OHIM-u získava majiteľ právo na jej používanie v celej Európskej únii (teda aj u nás) a zároveň právo zakázať používanie tejto ochrannej známky tretími osobami a požadovať primeranú a spravodlivú náhradu v prípade porušovania práv. tá firma má nárok na ten názov a ja ho nemôžem používať a teda teraz by som ho už na svk ani nemohol zaregistrovať lebo už existuje v tom OHIM a je to podobný obor činnosti.

Znamená to teda, že ak máte firmu a nemáte jej obchodné meno registrované či už na SVK alebo v OHIM, tak môže jedného dňa niekto prísť, zaregistrovať ho a máte smolu. Všetká snaha o reklamu vyjde nazmar.?

Mne sa to celkom nezdá, keď som si zakladal živnosť, úrad mi ten názov povolil, nemôžu mi ho predsa teraz zakázať po x rokoch.. čo to je zas za bordel.

Ale Tvoje obchodné meno je krstné meno+priezvisko+dodatok. Ty predsa nikde nevystupuješ len s názvom dodatku. Ak áno, tak to nerobíš správne. Porušuješ zákon....
Ericsoft
27.09.12,06:05
Nevystupujem, ale všade mám veľkým ERICSOFT a meno mám len malým, napr na stránke ako header meno ani nemám.

Môžem to napraviť ak mi to pomôže.
tictac7
27.09.12,06:17
Nevystupujem, ale všade mám veľkým ERICSOFT a meno mám len malým, napr na stránke ako header meno ani nemám.

Môžem to napraviť ak mi to pomôže.

tak si uvádzaj svoje obchodné meno všade tak, ako ho máš na ŽL a máš po probléme. Meno a priezvisko môže byť aj menším písmom, ale najskôr musí byť to meno a priezvisko a potom za pomlčkou alebo v druhom riadku si daj veľkým dodatok. A nemôžu Ti nič, je to Tvoje obchodné meno, ktoré máš schválené našimi úradmi a tak ho používaš....
Ericsoft
27.09.12,06:19
Ale podľa tohoto "a zároveň právo zakázať používanie tejto ochrannej známky tretími osobami a požadovať primeranú a spravodlivú náhradu v prípade porušovania práv." majú právo prinútiť ma prestať používať ten názov, aj keď len za mojím menom.
JankaO
27.09.12,06:47
Nemajú právo ťa prinútiť prestať používať tvoje obchodné meno ( napr. Jožko Mrkvička - ERICSOFT). No ak majú zaregistrovanú ochr. známku ERICSOFT, tak tú ty nemôžeš používať. (napr. nazveš svoj produkt ERICSOFT alebo budes vystupovat len pod neúplným obchodným menom ERICSOFT). Inak zisti si, v akom rozsahu a v ktorých krajinách majú značku registrovanú.
Ericsoft
27.09.12,06:53
Tuto je presný popis (treba zadať ako trade mark name ericsoft)
http://oami.europa.eu/CTMOnline/RequestManager/en_DetailIR_NoReg
Indeed
27.09.12,06:55
Problem vznikol na základe poangličtenia tohto Tvojho obchodného mena / Eric-soft /

ak by si si hneď na začiatku uvedomil,že si Slovák /teda predpokladám/ a do obchodného mena uviedol

napr. Erik-soft, či ERIKSOFT , ak Ti to je takto ľubozvučnejšie, tak tento problém by vobec nevznikol.

Ono nositelia mena Erik, či Eric su dosť hojne rozšírení a nemožeš im zabraniť aby sa realizovali v IT-biznise.
avalik
27.09.12,06:55
Ericsoft
27.09.12,07:22
1Dara no to je pravda.. tak to je zaujímavé, oni totiž napísali: We are sorry to inform you that ERICSOFT is a brand of our property registered in your country and Protected by OAMI.

Indeed no áno, ale tak ja nikomu v ničom brániť nechcem, práve naopak, oni by chceli mne :D Tak myslím že som neni jediný čo si poangličtil názov :D
avalik
27.09.12,07:25
1Dara no to je pravda.. tak to je zaujímavé, oni totiž napísali: We are sorry to inform you that ERICSOFT is a brand of our property registered in your country and Protected by OAMI.

Indeed no áno, ale tak ja nikomu v ničom brániť nechcem, práve naopak, oni by chceli mne :D Tak myslím že som neni jediný čo si poangličtil názov :D


tak im odpis, nech ti poslu prislusne registracne cisla a link na databazu, kde si to mozes overit :)
blavaciko
27.09.12,07:58
Podla mna maju aj tak registrovanu len obrazovu znamku...
Ericsoft
27.09.12,08:14
Áno, pre WO (svet) majú len grafickú, majú aj názov ale iba pre IT (taliansko)

Dám si spraviť rešerš na ericsoft a dám si to zaregistrovať tu na SVK.
Economic
27.09.12,08:26
Dostal som mail, ze firma s rovnakym nazvom ma vraj registrovanu znacku a ze aby som nazov mojej firmy zmenil. Ja fungujem uz niekolko rokov, a som zivnostnik, teda nazov firmy je aj moje meno, tyka sa ma to tym padom?
Pozeral som nejake registracie a stoji to okolo 1000€ :D

Mate s tym skusenosti?

Dear Sirs,

We are sorry to inform you that *** is a brand of our property registered in your country and Protected by OAMI.
I ask you urgently to delete or modify your name company, otherwise we will have to initiate legal proceedings.
I invite you to solve into this matter as soon as possible.


Pokiaľ si fyzická osoba živnostník, tvoje obchodné meno znie hlavne meno a priezvisko (ten dovetok je len dodatok tvojho obchodného mena, takže sa nedaj zastrašiť)
bodliak
27.09.12,08:36
No a dávaj bacha, aby si tvoj syn nezačal písať k menu Ericsson !
Ericsoft
03.10.12,17:10
:D

Ja sa nedám zastrašiť, ale dnes mi blokli stránku na facebooku, zrejme reportovali na fb že majú trademark... ale ako môže fb len tak bloknúť stránku? Ako buď som debil, alebo neviem, keď raz majú trademark na logo ako si môžu nárokovať na názov?

Čo na mňa pošlú tanky? Ale tak zrejme majú právnika, a nejaké tie ťahy spraví za nich... a čo ja, budem čeliť až kým sa dá, len aby som nakoniec ešte neplatil za škody... je toto vôbec normálne?

Kto mi pomôže? :D

Kokso roky si budujem stránku, robím reklamu, web, dobré meno... a teraz príde nejaký Ferko a zrazu je všetko jeho. Amerika. Ale najhoršie na tom je, že ja som nič nelegálne nespravil. Zrejme idú po slove ERICSOFT, lebo fb konto som mal ERICSOFT.SK. Tak som si dnes vytvoril Erik *** - ERICSOFT, ako mám aj živnostenské oprávnenie.