sally
25.09.12,12:55
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ako mám vyfakturovať nasledovný prípad, manžel je živnostník a platca DPH registrovaný na Slovensku má inštalatérsku firmu, bude vykonávať inštalatérske práce+material (nakúpený na slovenku) služba sa bude vykonávať na slovensku a odberateľ je z Českej republiky a chce to vyfakturovať na českú adresu (ale nie na firmu ale súkromnú osobu). Budem fakturovať uvedené službu+materiál s DPH alebo bez DPH? Môj názor je že s DPH nakoľko sa to vykonáva na území SR.
Ďakujem za vaše názory.
tictac7
25.09.12,11:14
inštalatérske práce (predpokladám že asi vodoinštalatérske alebo elektroinštalatérske práce) - tieto sa viažu k nehnuteľnosti = použije sa § 16 ods. 1 = faktúra s DPH
sally
25.09.12,11:20
Áno budú to vodoinštalatérske a kúrenárske práce na nehnuteľnosti postavenej v SK. ďakujem za odpoveď.
lienka123123
01.10.12,12:45
Ja mám podobný problém.Manžel má s.r.o. na slovensku a bude vykonávat práce "služby" pre českú firmu ale práce budú vykonávané na slovensku. Faktúru budem musieť faktúrovať pre českú firmu na DIČ CZ. Mám vo faktúre udávať DPH alebo nie. Dodanie prác upozorňujem sú na slovensku. Ešte som sa s týmto nestretla a neviem ako mám vystaviť faktúru. Ide o strechárske práce - tesárske (ukladanie vazníkov). Díky za pomoc.
A ešte poznámočku: aký typ DPH mám dať robím MRP. :o
zuza8
01.10.12,16:16
Aj ja mám podobný prípad. A zaujímalo by ma ako je to s právne. My zasa robíme pokrývačské a klampiarske práce. Tiež pre čechov na slovensku. Sme platiteľmi DPH.
Neviem či som dobre vystavila fa ja som dala s DPH. Oni chceli bez DPH. Ale veď to bolo vykonávané na slovensku tak som to dala s DPH. Ešte sa mi zatial neozvali ale posielala som to v piatok. Tak budem čakaŤ. Ale rada by som bola keby som to vedela na 100% aby som sa nezhovadila. Vďaka za odpoveĎ.:eek:
Tweety
01.10.12,16:16
Áno, fakturácia má byť s dph.