PPDe
25.09.12,16:09
Moja dcéra má mentálne postihnutie, z dôvodu genetickej poruchy a jej stav je nemenný. Dovŕšila 18 rokov a rozmýšľam o zbavení ju svojprávnosti. Na všetkých úradoch na mňa pozerajú "v úžase", lebo vraj takéto veci takmer nikto nerieši. Dcéru by som chcela zbaviť svojprávnosti z dôvodu jej právnej a ekonomickej ochrany. Vie sa podpísať, tak to všetci riešia, že veď peniaze si prevezme, tak na čo?
misoft
25.09.12,15:21
Moja dcéra má mentálne postihnutie, z dôvodu genetickej poruchy a jej stav je nemenný. Dovŕšila 18 rokov a rozmýšľam o zbavení ju svojprávnosti. Na všetkých úradoch na mňa pozerajú "v úžase", lebo vraj takéto veci takmer nikto nerieši. Dcéru by som chcela zbaviť svojprávnosti z dôvodu jej právnej a ekonomickej ochrany. Vie sa podpísať, tak to všetci riešia, že veď peniaze si prevezme, tak na čo?
Pokiaľ je to pre jej dobro - postupuj, ako uznáš za vhodné a pre jej blaho - na reči sa zvysoka vy****.
Už len kombinácia tohoto by jej mohla v budúcnosti spôsobiť mnohé ťažkosti - veď nájdu sa "podnikavci", ktorí na tom priam ryžujú. A eliminovanie tohto ju možno uchráni od zloby sveta.
alaya1
25.09.12,16:06
PPDe- urcite by som to konzultovala s jej osetrujucim psychiatrom, ktory moze na takyto ukon dat odporucanie, pripadne to napisat do lekarskeho nalezu. Na urady by som sa vypr...ani by som o tom s nimi nekecala, len oznamila a robila len tak, aby som ochranila svoje dieta.
Mila123
25.09.12,16:38
ja ti držím palce, ak ju zbavíš svojprávnosti je to určite aj v jej prospech, nepozeraj sa na reči iných.....
Katy a R
25.09.12,16:48
Moja dcéra má mentálne postihnutie, z dôvodu genetickej poruchy a jej stav je nemenný. Dovŕšila 18 rokov a rozmýšľam o zbavení ju svojprávnosti. Na všetkých úradoch na mňa pozerajú "v úžase", lebo vraj takéto veci takmer nikto nerieši. Dcéru by som chcela zbaviť svojprávnosti z dôvodu jej právnej a ekonomickej ochrany. Vie sa podpísať, tak to všetci riešia, že veď peniaze si prevezme, tak na čo?
podľa mňa to nie je nič nezvyčajné - už som sa s tým stretla ..
.. mňa by zaujímalo, že čo konkrétne myslíš tým "z dôvodu právnej a ekonomickej ochrany" :confused:
tom_i
25.09.12,17:12
Katy v dnešnej dobe všakovakých poctivých podnikavcov, nie je nič ľahšie ako zneužiť "čistú" dušu a zobrať úver, založiť firmu a podobne. Nemyslím si, že rodič ktorý s veľkou láskou vypiple a postará sa o čo najlepší vývoj svojho dieťaťa potrebuje za nejakého "hajzlíka" prežívať bezsenné noci a báť sa o dieťa ktoré ničomu čo sa deje nebude rozumieť. Proste svet sa zbláznil a poctivosť a slušnosť sa nenosí. Takže PPDe držím palce nech sa to podarí, dúfam že naše vždyochotné úrady vám budú nápomocné.
Katy a R
25.09.12,18:36
Katy v dnešnej dobe všakovakých poctivých podnikavcov, nie je nič ľahšie ako zneužiť "čistú" dušu a zobrať úver, založiť firmu a podobne. Nemyslím si, že rodič ktorý s veľkou láskou vypiple a postará sa o čo najlepší vývoj svojho dieťaťa potrebuje za nejakého "hajzlíka" prežívať bezsenné noci a báť sa o dieťa ktoré ničomu čo sa deje nebude rozumieť. Proste svet sa zbláznil a poctivosť a slušnosť sa nenosí. Takže PPDe držím palce nech sa to podarí, dúfam že naše vždyochotné úrady vám budú nápomocné.
no veď preto ma zaujímalo, že prečo u zadávateľky?? .... či necháva dcéru niekde samú v nejakom zariadení, alebo jej niekde sama chodí .... :confused::confused:
misoft
25.09.12,19:46
no veď preto ma zaujímalo, že prečo u zadávateľky?? .... či necháva dcéru niekde samú v nejakom zariadení, alebo jej niekde sama chodí .... - na takéto "oblbnutie" stačí niekedy 30 sekúnd - jedna sa rozpráva s matkou, druhá "akože" s dcérou: "A vieš sa aj podpísať?" - prdne lajstro a zrodil sa biely kôň (v tomto prípade biela kobylka). Pokiaľ by zostalo po "starom" - je svojprávna a má 18 rokov. BUM. A ide sa "zarábať". Od tohto ju chce ochrániť (okrem iného).
Melnick
25.09.12,20:29
- na takéto "oblbnutie" stačí niekedy 30 sekúnd - jedna sa rozpráva s matkou, druhá "akože" s dcérou: "A vieš sa aj podpísať?" - prdne lajstro a zrodil sa biely kôň (v tomto prípade biela kobylka). Pokiaľ by zostalo po "starom" - je svojprávna a má 18 rokov. BUM. A ide sa "zarábať". Od tohto ju chce ochrániť (okrem iného).
A denne sa stretávame s podobnými prípadmi, takže by ani nebola prvá, ktorú by takto niekto zneužil.
Katy a R
26.09.12,06:53
ale bez OP by to asi nešlo ?... či?
misoft
26.09.12,14:35
By si sa divila, ako sa dá všetko obísť. A ruku na srdce - koľko úradova úradníkov kontroluje podrobne doklady?