alan11
25.09.12,16:15
Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Som štátny zamestnanec v stálej štátnej službe. Popri zamestnaní by som rád niečo privyrobil, ako realitný maklér, kde by som podpísal tzv. mandátnu zmluvu. Podotýkam, že moje pracovné zaradenie v štátnej službe v žiadnom smere nesúvisí s činnosťou predaja nehnuteľností. Môžem si vlastne takto privyrobiť? ďakujem za cenné odpovede.
srska
25.09.12,14:29
Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. Som štátny zamestnanec v stálej štátnej službe. Popri zamestnaní by som rád niečo privyrobil, ako realitný maklér, kde by som podpísal tzv. mandátnu zmluvu. Podotýkam, že moje pracovné zaradenie v štátnej službe v žiadnom smere nesúvisí s činnosťou predaja nehnuteľností. Môžem si vlastne takto privyrobiť? ďakujem za cenné odpovede.dá sa a dá sa aj na dohodu.

len pozn. mimo: po ukončení zdaňovacieho obdobia si vypýtaj z úradu kde pracuješ potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a urob si sám daňové priznanie;)
alan11
25.09.12,15:44
ďakujem za odpoveď, ktorý § a ods. zákona o štátnej službe to umožňuje? a podľa zákona o štátnej službe, by som to mal aj nahlásiť na služobný úrad? Vopred vďaka.
avalik
25.09.12,17:16
ďakujem za odpoveď, ktorý § a ods. zákona o štátnej službe to umožňuje? a podľa zákona o štátnej službe, by som to mal aj nahlásiť na služobný úrad? Vopred vďaka.

zakon uvadza co nesmies - pozri § 61
povinnosti su v § 60
alan11
26.09.12,18:20
Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, akou formou by som mal oznámiť môjmu služobnému úradu, že popri zamestnaní si privyrábam, ako realitný maklér? S nemenovanou realitkou mám mandátnu zmluvu. vďaka za odpovede.
avalik
26.09.12,18:34
Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, akou formou by som mal oznámiť môjmu služobnému úradu, že popri zamestnaní si privyrábam, ako realitný maklér? S nemenovanou realitkou mám mandátnu zmluvu. vďaka za odpovede.

ústava:
čl. 2

(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.


ak ti teda zákon neukladá povinnosť oznámiť, že si privyrábaš, tak nie je dôvod oznamovať
a ako písal srska vyššie, daňové priznanie si urob sám