GabikaR
25.09.12,16:30
Dobry den,

prosim Vas o radu ohladne zriadenia prevadzkarne autoservisu - prevadzkujeme autoservis v sidle spolocnosti, ZU ako porusenie predpisov povazuje, ze nemame zriadenu prevadzku. Je potrebne, aby tato prevadzka bola zriadena, ked autoservis prevadzkujeme v sidle spolocnosti? Dakujem
Zita5
25.09.12,16:04
Nemyslí tým ZU aj patričné povolenia na zriadenie prevádzky ? Nakoľko sa to dotýka aj hygieny,stavebného úradu,životného prostredia a iných dotknutých inštitúcii .
GabikaR
26.09.12,05:30
Uvedene povolenia mame v poriadku, problem je len so zriadenim prevadzky podla zivnostneskeho zakona. Tiez by ma zaujimalo ci ZU musi dat pokutu, ked uz k nejakemu poruseniu doslo? lebo som pozerala v zakone a tam je napisane, ze "moze"
GabikaR
26.09.12,06:50
Uvedene povolenia mame v poriadku, problem je len so zriadenim prevadzky podla zivnostneskeho zakona. Tiez by ma zaujimalo ci ZU musi dat pokutu, ked uz k nejakemu poruseniu doslo? lebo som pozerala v zakone a tam je napisane, ze "moze"
jb0863
26.09.12,09:12
Za porušenie právnej povinnosti živnostenského zákona , ktorého sa podnikateľ dopustil živnostenský úrad môže uložiť pokutu až do 3319 eur.
Je to najvyššia možná pokuta , ktorá sa potom odvíja od závažnosti porušenia. Nemyslím si , že v dnešnej dobe keď sa za každú cenu musia naplniť štátne pokladnice :mad:, aby pokuta bola odpustená , no netvrdím , že ti uložia tú najvyššiu.
Držím prsty , aby pokuta bola čo najnižšia.