TACOSI
25.09.12,19:41
Zdravim Vas.

Cital som tu viac clankov,no odpoved na moju situaciu som nenasiel.

Internetovu sluzbu,ktoru mam teraz na svoje meno a bydlisko,by som chcel prepisat na svoje ičo,a potom ho davat do odpisu.

Miesto podnikania mam vo svojom bydlisku,a objedavky budem mat len od jednej firmy.Miesto vykonu prace je vzdialene 15km,a predmet podnikania je obrabanie kovu.

Mozem si teda prepisat net na ico a zaroven ho potom aj davat do odpisu napriek tomu,ze ho k svojej praci nepotrebujem ?

Vopred Vam Dakujem za odpovede :)
Ice dive
25.09.12,17:48
no ak ho k svojej činnosti nepotrebuješ, tak si ho odpisovať nemôžeš, lebo odpisovať sa môžu len náklady ktoré súvisia s podnikaním... avšak v dnešnej dobe si neviem predstaviť podnikateľa, ktorý nevyužíva email na komunikáciu so svojimi zákazníkmi, na posielanie príloh, objednávok, zháňanie zákazok a pod... ak už ideš podnikať, tak skús porozmýšľať či náhodou nepotrebuješ internet, na sebaprezentáciu zadávanie inzerátov na bazos.sk, resp. iných inzertných portáloch a pod...
a kanceláriu máš asi tam kde bývaš a nie pri mieste výkonu práce...
TACOSI
29.09.12,14:06
Ice dive Dakujem za odpoved. V podstate ano,net sa podla mna da obhajit zhananim zakazok,taktiez na prijem a odosielanie @

Keby som si kupil tlaciaren,tak sa da tiez odpisat ? (tlac faktur) a taktiez aj spotrebny material ako cartridge ?
Ice dive
30.09.12,13:39
samozrejme sa dá obhájiť aj tlačiareň na tlač faktúr, príjmových dokladov, zákazkových listov a objednávok... + samozrejme cartridge, papier do tlačiarne, všetok kancelársky materiál prípadne aj písací stôl, stolička... no hej a ako podnikateľ musíš byť zastihnuteľný... t.j. mobil... prípadne aj foťák... na zdokumentovanie vyhotovenej práce, kvôli reklamáciám a pod... (ale zas treba všetko s mierou...:-)