skplan
26.09.12,09:25
Dobrý deň, poprosím o rady a vopred vďaka. Som SZČO, ale už 2 roky nemám povinnosť platiť odvody do SP. Som tehotná a som vo 4.mesiaci. Teda neplatím si odvody do SP, teda budem mať nárok iba na rodičovský príspevok. Rada by som zrušila živnosť a zamestnala na trvalý pracovný pomer. Chcem to riešiť u svojej známej, keďže tehotnú nikto na TPP nezamestná. Zamestnala by ma už teraz od októbra a zmluva by bola hneď na neurčito. S manželom budeme brať hypotéku v januári, takže by som rada mala na papieri tiež nejaký príjem. A okrem toho. myslím, že takto by som mala aj nárok na PN-ku? Moja otázka znie: ak by mi známa dávala napr. minimálnu mzdu, koľko by som asi platila odvody? (teda logicky by som si ich platila sama). Neviem koľko mesiacov dozadu žiadajú v bankáchtné pásky? Malo by to vôbec význam takto sa zamestnať?
tictac7
26.09.12,07:31
Dobrý deň, poprosím o rady a vopred vďaka. Som SZČO, ale už 2 roky nemám povinnosť platiť odvody do SP. Som tehotná a som vo 4.mesiaci. Teda neplatím si odvody do SP, teda budem mať nárok iba na rodičovský príspevok. Rada by som zrušila živnosť a zamestnala na trvalý pracovný pomer. Chcem to riešiť u svojej známej, keďže tehotnú nikto na TPP nezamestná. Zamestnala by ma už teraz od októbra a zmluva by bola hneď na neurčito. S manželom budeme brať hypotéku v januári, takže by som rada mala na papieri tiež nejaký príjem. A okrem toho. myslím, že takto by som mala aj nárok na PN-ku? Moja otázka znie: ak by mi známa dávala napr. minimálnu mzdu, koľko by som asi platila odvody? (teda logicky by som si ich platila sama). Neviem koľko mesiacov dozadu žiadajú v bankáchtné pásky? Malo by to vôbec význam takto sa zamestnať?

- odvody tehotnej sú také isté ako akaždého iného človeka v PP = 13,4% za zamestnanca a 35,2% za firmu
- áno, ak by si bola zamestnaná, máš nárok na PN-ku. 1.-10. deň Ti platí zamestnávateľ náhradu príjmu pri dočasnej PN, od 11. dňa Ti SP vypláca nemocenské dávky
- v tých bankách je to rôzne. Niekedy už ani nechcú pásky - ak Ti chodí výplata na účet. mimotemy neviem, či Ti zamestnanie sa za minimálnu mzdu pomôže k hypotéke....
skplan
26.09.12,07:39
Myslím, že minimálna mzda je 327,20 Eur? Koľko by som musela v eurách vlastne kešovať známej na odvodoch za mňa každý mesiac, tak aby ona nemala s týmto žiadne ďalšie výdavky? Teda za mňa ako za zamestnanca na TPP?
Katy a R
26.09.12,07:42
Myslím, že minimálna mzda je 327,20 Eur? Koľko by som musela v eurách vlastne kešovať známej na odvodoch za mňa každý mesiac, tak aby ona nemala s týmto žiadne ďalšie výdavky? Teda za mňa ako za zamestnanca na TPP?
kuk .. http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia-poistneho-od-1-januara-2012/924s

.. a ešte doplním ... každá banka má "svoje pravidlá" pri poskytnutí úveru - tam si musíš zistiť (niekde s krátkotrvajúcim zamestnaním nepochodíš)
Mila123
26.09.12,07:44
ak budeš na PN celý mesiac tak nič......
inak sa platí cca 50% z VZ
skplan
26.09.12,08:07
Vyráta niekto, koľko teda budem kešovať známej na odvodoch za mňa, ak ma zamestná na TPP a za minimálnu mzdu? Nie percentá, poprosím sumu už v eurách. Súrne, vďaka!
Mila123
26.09.12,08:11
budem nepríjemná, chýba Ti kalkulačka?
Katy a R
26.09.12,08:34
a v tej tabuľke nevidíš????
Xanti
26.09.12,08:42
Cca 159 eur/mesiac. Počas PN sa odvody neplatia.
skplan
26.09.12,09:08
Vďaka Xanti! Kalkulačku mám samozrejme, len som si chcela porovnať výsledok. Celkom drahý špás. :-) Na to, že pri PN-ke vyjde vlastne iba amlužna a pri hypotéke v januári mi možno takýto krátky príjem ani nezohliadnia. :-(
kn-alka
26.09.12,09:17
čo myslíš, prečo zamestnávatelia "kričia", že sú vysoké percentá odvodov?
Mila123
26.09.12,09:35
ako myslíš.....