gandy
21.02.06,18:29
Len by som sa chcela uistiť ako je to s faktúrami,ktoré sú vystavené v decembri,ale platba prišla na účet v januari.Zarátavajú sa do príjmu v tom roku,v ktorom bola prijatá platba?A ešte by som prosila o radu :ak SZČO využije na jednorázovú výpomoc nepodnikateľa je potrebná medzi nimi nejaká zmluva(dohoda)?U toho druhého ide o príležitostný príjem,ktorý nemusí priznať,ale ako si to zaúčtuje podnikateľ?Ďakujem
Zita5
21.02.06,18:14
Len by som sa chcela uistiť ako je to s faktúrami,ktoré sú vystavené v decembri,ale platba prišla na účet v januari.Zarátavajú sa do príjmu v tom roku,v ktorom bola prijatá platba?A ešte by som prosila o radu :ak SZČO využije na jednorázovú výpomoc nepodnikateľa je potrebná medzi nimi nejaká zmluva(dohoda)?U toho druhého ide o príležitostný príjem,ktorý nemusí priznať,ale ako si to zaúčtuje podnikateľ?Ďakujem

Príjem úhrady pohľadávky v roku 2006 vstupuje do DZ v roku úhrady.

Podnikateľ si nemôže bezdôvodne zaúčtovať , že niekomu len tak vyplatil určitú sumu , jedine na základe dohody, zmluvy a podobne . To musí byť preukázateľný výdavok , ktorý mu ovplyvní ZD.
lenkak
21.02.06,18:21
U toho druhého ide o príležitostný príjem,ktorý nemusí priznať - ale iba do 5-násobku živ. minima.