JankaV
26.09.12,13:41
Zdravím, robím dp SZČO príjem len zo zahraničia ale platil tam odvody, daň nie.
Prosím vás, môžem ich odpočítať od príjmu, ako keď robím našim SZČO DP? Ja som z toho už hotová. Ďakujem
Badko
26.09.12,11:57
Zdravím, robím dp SZČO príjem len zo zahraničia ale platil tam odvody, daň nie.
Prosím vás, môžem ich odpočítať od príjmu, ako keď robím našim SZČO DP? Ja som z toho už hotová. Ďakujem
​je to závislá činnost
Braňo
26.09.12,11:58
z akého titulu platil odvody v zahraničí? bol zamestnanec?
JankaV
26.09.12,12:13
Tvrdí mi, že nebol zamestnanec, že nemá pracovnú zmluvu, ale zmluvu, na základe čoho robil som nevidela. Ael keď tak rozmýšľam, keby bol zamestnanec, tak by mu museli aj daň urobiť.
Mila123
26.09.12,12:16
a zahraničie sa volá? kde vykonával činnosť? aj ŽL(či niečo obdobné) zo zahraničia?
marjankaj
26.09.12,12:40
Zdravím, robím dp SZČO príjem len zo zahraničia ale platil tam odvody, daň nie.
Prosím vás, môžem ich odpočítať od príjmu, ako keď robím našim SZČO DP? Ja som z toho už hotová. Ďakujem
No z tohto klienta budeš mať radosť. Ak je SZČO a poskytoval služby do zahraničia, tak sa mal registrovať pre DPH.
Ak je zamestnanec, tak som zvedavý ako sa ti podarí získať doklady o príjmoch.
JankaV
26.09.12,12:51
Je to z Nemecka príjem a chlap je kamarát a klasická klasika. (skoro ako môj, "čo furt máš":):):))
Má slovenský ŽL, výkon ak bol, tak v zahraničí priamo, keď bola robota. Keď nebola, sedel doma, ale to bolo sem tam týždeň.
Idem mu ešte písať.
marjankaj
26.09.12,12:55
Máš aspoň bankové výpisy? Alebo mu platili v hotovosti?
Vystavoval faktúry?
Má nejaké náklady? Kniha jázd? Cesťáky?

Teda, igelitku ti už doniesol?:rolleyes:
tictac7
26.09.12,12:57
...do pondelka hádam zvládneš :-)
JankaV
26.09.12,16:23
Rozprávala som s ním, vyzerá to tak, že robil ako SZČO závislú činnosť. Ani neviem presne, čo si mám o tom myslieť, lebo mi nejde do hlavy, že mu nezrážali daň.
Povedal mi, že účtovníčka mu vždy robila paušál ako §6, lebo keby to bol § 5 tak by platil oveľa vyššiu daň.
Faktúry nevystavoval, len na účet dostával pravidelne stále rovnakú sumu.
Idem sa na to vyspať, lebo som z neho unavená. Možno to urobím presne tak, nech má, čo chce, lebo tá pani účtovníčka bola super, vedela ako na to. Nie ako ja, všetko musím vedieť.
Mila123
26.09.12,16:32
iba sa pýtam.....nemajú v D odpočet (u nás mesačná NČZD) v takej mesačnej výške, že mu nemali akú daň zraziť?
marjankaj
26.09.12,17:18
Rozprávala som s ním, vyzerá to tak, že robil ako SZČO závislú činnosť. Ani neviem presne, čo si mám o tom myslieť, lebo mi nejde do hlavy, že mu nezrážali daň. A ako si zistila, že mu nezrážali daň? Bolo to na tom bankovom výpise?
Povedal mi, že účtovníčka mu vždy robila paušál ako §6, lebo keby to bol § 5 tak by platil oveľa vyššiu daň.
Faktúry nevystavoval, len na účet dostával pravidelne stále rovnakú sumu.
Idem sa na to vyspať, lebo som z neho unavená. Možno to urobím presne tak, nech má, čo chce, lebo tá pani účtovníčka bola super, vedela ako na to. Nie ako ja, všetko musím vedieť.
No keby bol §5 tak by vlastne dostával už čistú mzdu po zdanení.
A teraz mu to ideš ešte raz zdaniť podľa §6 a aj "zodvodniť"?
To ho určite poteší.
Paula
26.09.12,17:31
Kamarát - nekamarát, mal by sa s tým potrápiť sám. Z takého chaosu sa dá vyrobiť akorát tak mrník a za správnosť priznania bude zodpovedný kto :confused:. Sa ľahko povie : urob mi...ale ten, kto urobiť má, "stratí s tým 5 rokov zo života", spánok mnoho dní o ničom.........
mirka134
26.01.13,13:27
dobrý den nechcem začínať novu temu

chcela by som sa spýtať ked ide pracovať szčo na slovensku živnosť do zahraničia aké povinnosti prenho vyplývaju ked pracuje pre:
1. slovenského podnikatela
2. slovenského podnikatela ked ma fy v zahraničí
3. zahraničného podnikateľa

dakujem