Terezap
21.02.06,18:31
Môžte mi niekto poradiť, prečo keď idem robiť ročné vyúčtovanie preddavkov na daň zamestnancom, mám na tomto výkaze úplne iné údaje ako na mzdovom liste. Konkrétne - Hrubý príjem mám vyšší ako na MzL a
odvody do poisťovní mám nižšie. Neviem si s tým poradiť. Mám niečo zle nastavené....? ďakujem
Denda
21.02.06,17:34
Môžte mi niekto poradiť, prečo keď idem robiť ročné vyúčtovanie preddavkov na daň zamestnancom, mám na tomto výkaze úplne iné údaje ako na mzdovom liste. Konkrétne - Hrubý príjem mám vyšší ako na MzL a
odvody do poisťovní mám nižšie. Neviem si s tým poradiť. Mám niečo zle nastavené....? ďakujem
Ste v správnom roku?
lenkak
21.02.06,17:59
Ak si si istá údajmi na ML tak na tlačive RZ si sama zapíš správne údaje zo ML.
Nebola náhodou PN-ka?
Terezap
21.02.06,18:00
Áno, mám nastavený rok 2005.
PN nebola, ale asi to nakoniec spravím ručne, len neviem prečo mi to blbne.
Denda
21.02.06,18:01
Áno, mám nastavený rok 2005
Ročné zúčtovanie dane za rok 2005 sa v programe robí v roku 2006.:)
lenkak
21.02.06,18:03
Musí mať nastavenú mzdu za 12/2005, ináč robí ročné vyúčtovanie roku 2006.
Denda
21.02.06,18:04
Musí mať nastavenú mzdu za 12/2005, ináč robí ročné vyúčtovanie roku 2006.
Teraz nerozumiem?
lenkak
21.02.06,18:08
Keď si dnes otvorí MRP Mzdy , tak máš automaticky zaznamenané mzda 01/2006. A keď pôjdeš na Výpočet - Ročné vyúčtovanie dane tak máš automaticky zadané: Ročné vyúčtovanie dane za rok 2006. Akonáhle si zmeníš obdobie na 12/2005, nastaví sa aj výpočet - Ročné vyúčtovanie dane na: Ročné vyúčtovanie dane za rok 2005.
Denda
21.02.06,18:11
Keď si dnes otvorí MRP Mzdy , tak máš automaticky zaznamenané mzda 01/2006. A keď pôjdeš na Výpočet - Ročné vyúčtovanie dane tak máš automaticky zadané: Ročné vyúčtovanie dane za rok 2006. Akonáhle si zmeníš obdobie na 12/2005, nastaví sa aj výpočet - Ročné vyúčtovanie dane na: Ročné vyúčtovanie dane za rok 2005.
Všetko mi spravilo správne, ale ponúkol mi rok 2005 v období 01/2006:eek:
lenkak
21.02.06,18:15
Ale mne nie......, ja si prepínam.
Denda
21.02.06,18:22
Lenka ďakujem, musím sa na to pozrieť aby mi to nerobilo nejakú šarapatu, ale keď som si prehodila na 12/2005 tak mám tam tie isté údaje.:)
lenkak
21.02.06,18:25
No aspoň, že tak, možno je to len verziou, doma nemám najnovšiu, ja sa ešte v robote pozriem ako program bude pracovať v novšej verzii.
Denda
21.02.06,18:29
No aspoň, že tak, možno je to len verziou, doma nemám najnovšiu, ja sa ešte v robote pozriem ako program bude pracovať v novšej verzii.
Som si to teraz pozrela, funguje správne aj s nahodením ročného zúčtovania do miezd.:)
pingino
21.02.06,22:37
Keď si dnes otvorí MRP Mzdy , tak máš automaticky zaznamenané mzda 01/2006. A keď pôjdeš na Výpočet - Ročné vyúčtovanie dane tak máš automaticky zadané: Ročné vyúčtovanie dane za rok 2006. Akonáhle si zmeníš obdobie na 12/2005, nastaví sa aj výpočet - Ročné vyúčtovanie dane na: Ročné vyúčtovanie dane za rok 2005.

No Lenkak, nie je to celkom tak, od verzie 4.50, ak je nastavene obdobie 1/2006 rok vyuctovania je nastaveny na 2005. A taktiez nie je potrebne menit vyplatne obdobie, uz sa jednoducho zadava rok vyuctovania. Ak samozrejme hovorime o win verzii. Ale Terezap (http://www.porada.sk/member.php?u=17733) zabudla napisat ci ma win alebo dos verziu.
pingino
21.02.06,22:43
prečo keď idem robiť ročné vyúčtovanie preddavkov na daň zamestnancom, mám na tomto výkaze úplne iné údaje ako na mzdovom liste. Konkrétne - Hrubý príjem mám vyšší ako na MzL a
odvody do poisťovní mám nižšie. Neviem si s tým poradiť.
Aka je to verzia dos alebo win?
Robi to u kazdeho zamestnanca, alebo len u niektorych?
Nemal zamestnanec u ktoreho je RZ zle viac pracovnych pomerov?
Terezap
21.02.06,23:38
1.Mám verziu pre win zakúpenú 12.12.2005
2. Zamestnanec má len tento jeden pomer
3. Čo by to robilo u iných zamestnancov neviem, lebo mám len tohto jedného a hneď mi robí galibu.
Inak ďakujem Tebe, tiež Lenke i Dende.
pingino
22.02.06,06:31
Mám verziu pre win zakúpenú 12.12.2005

No v prvom rade, verzia zakupena 12.12.2005 este nemoze obsahovat rocne vyuctovanie dane pre rok 2005, pretoze UDR zverejnilo tlaciva pre rocne vyuctovanie az niekedy po 20.12. Pre vykonanie rocneho vyuctovania dane musi byt verzia 4.50. Aktualna podverzia je tusim 006.
Terezap
22.02.06,07:38
Musím teda kúpiť nový upgrade?
pingino
22.02.06,08:05
Musím teda kúpiť nový upgrade?

Zajdi na www.mrp.sk a tam sa pozri co je nove verzii 4.50. Ale myslim ze
k voli rocnemu vyuctovaniu dane a zrazkovej dani je to potrebne.

Inak kupovat alebo upgradovat v decembri sa neoplati. Vzdy je lepsie pockat az do januara.
lenkak
22.02.06,16:35
V robote mi už Ročné vyúčtovanie robilo tak ako Dende. Bolo to len tou verziou.
dvd
01.03.06,10:26
najnovsi upgrade vraj vie pri udaji cista mzda na paske tlacit informativny udaj v Euro - skusali sme to, no neprisli sme na to ako.
vie niekto poradit???
Fany
01.03.06,10:33
Tak toto viem:
Výstupy, mzdová agenda, výplatný listok, parametre, odfajkni spodnú položku.

Ja ale neviem, poraď ak vieš: Kde si nastavím, aby mi vypočítané ročné zúčtovanie bralo do mzdy.
dvd
01.03.06,10:40
myslim, ze to sa neda, my zadavame rucne ako polozku - nieco ako ked kazdy mesiac robis zrazku za stravne listky.
tiez nechapem preco to neberie automaticky, no nahodit to raz do roka rucne sa da:o
Fany
01.03.06,10:49
Volala som do MRP ohľadom nastavenia roč.zúčtovania do miezd. Takže ak má niekto podobný problém, tu je rada:
Pri vystavovaní mzdy treba kliknúť pravým tlačítkom myši a tam sa to nastaví. Jednoduché, ale nieje na to nasmerovanie, takže to inak nezistíš.
DVD:
Poradim ti, ako ja davam zražku za str.listky.
Vytvorila som si v mzd.čiselniku položku 16-Stravné lístky(ks). Pri parametroch tejto položky som zaznačila "nezapočítať medzi prac. a sviatky". Potom som pridala položku k "zrážky po zdanení" s názvom Stravné lístky - platba zamestnanca a parametre :vzorec:
begin
Vysledok := 30 * HodnotaPolozky(16)
end.

Hodnota 30 je suma, ktoru za jeden lístok platí zamestnanec.
Potom pri výpočte mzdy zadám ručne do pol. 16 počet lístkov konkrétneho zamestnanca a pri výpočte mi automaticky vyráta sumu, ktorú platí zamestnanec a dávam to aj na pásku, takže "k výplate" je už očistené o túto sumu.
Skús to, mne to funguje. Je to jednoduchšie, ako každému prepočítavať a okrem toho aj na páske máš údaj "počet SL".

To EURO si našiel/-la?
pingino
01.03.06,20:01
Poradim ti, ako ja davam zražku za str.listky.
Vytvorila som si v mzd.čiselniku položku 16-Stravné lístky(ks). Pri parametroch tejto položky som zaznačila "nezapočítať medzi prac. a sviatky". Potom som pridala položku k "zrážky po zdanení" s názvom Stravné lístky - platba zamestnanca a parametre :vzorec:
begin
Vysledok := 30 * HodnotaPolozky(16)
end.


No ja by som polozku stravne listky (ks) zaradil medzi stovkove polozky (sadzby) a nie medzi dochadzkove. Alebo by som sa pri definovani vzorca riadil poctom odpracovanych dni.

Ale teraz sme uz mimotemy
Evicafa
13.03.06,07:03
Inak kupovat alebo upgradovat v decembri sa neoplati. Vzdy je lepsie pockat az do januara.[/quote]

Prečo? Veď upgrade platí na 12 mesiacov, bez ohľadu na to kedy ho kupuje, nie? Alebo mi niečo ušlo?
Sany
13.03.06,09:15
Tak toto viem:
Výstupy, mzdová agenda, výplatný listok, parametre, odfajkni spodnú položku.

Ja ale neviem, poraď ak vieš: Kde si nastavím, aby mi vypočítané ročné zúčtovanie bralo do mzdy.
Keď otvoríš mzdu, urobíš pravý klik myšou a máš tam na výber - Načítať ročné vyúčtovanie dane
lenkak
13.03.06,15:25
Ponuka je platná na rok, ale sú aj ponuky len na jeden upgrade, stojí okolo 400Sk a vtedy si radšej kupujú upgrade v januári, a potom celý rok už nie, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Ale samozrejme, že sa oplatí predplatiť si upgrade na celý rok.


Inak kupovat alebo upgradovat v decembri sa neoplati. Vzdy je lepsie pockat az do januara.
Prečo? Veď upgrade platí na 12 mesiacov, bez ohľadu na to kedy ho kupuje, nie? Alebo mi niečo ušlo?[/quote]
Evicafa
16.03.06,11:20
Vďaka, už som v obraze. Up grade cez internet na rok je podľa mňa celkom výhodný, len keby boli v MRP trochu pružnejší a reagovali občas aj na podnety klientov. Inak, ako pozerám na bydlisk, sme "susedy".