MŽilina
26.09.12,14:56
Dobrý deň, viete mi niekto poradiť, či je potrebné vyhlásiť verejné obstarávanie na dodávku elektrickej energie - nejedná sa o samosprávu, ani štátny sektor. Ak áno, aké sú podmienky?
Ďakujem vopred
Martin.GP
03.10.12,06:26
Dobry den, ak ste povinny postupovat pri zadavani zakaziek podla zakona č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstaravani... tak sa v pripade zakazky na dodavku el. energie jedna o zakazku na dodanie tovaru - kod CPV: 09310000-5.
sroservis
08.10.12,18:28
Tato otazka je nezodpovedatelna :-)

Povinnost verejneho obstaravania sa v zasade viaze k dvom okolnostiam:
-subjekt /paragraf 6 a 8
- povod financnych prostriedkov /paragraf 7
Nasledne sa posudzuje este:
-predmet zakazky
-objem financnych prostriedkov
zacitajte sa do zakona o verjnom obstaravani - 25/2006, najdete v jaspi.
ak sa nenajdete do ust. paragrafu 8, citat viac nemusite
Vlastuša
22.10.12,04:46
Ja som z toho úplne nejako mimo. Sme RO, naším zriaďovateľom je VÚC. Naše zákazky sa nešplhajú do žiadnych výšin. Ale stále neviem či podľa nového nie sme povinní vykonávať VO. Ja viem,asi vyzerám byť vymletá,ale fakt tomu vôbec nerozumiem, nakoľko v tejto oblasti pracujem len krátko. Ak mi vie niekto poradiť, tak vopred veľmi pekne ďakujem. :)
Martin.GP
22.10.12,10:22
Pre posúdenie či ste verejný obstarávateľ si prečítajte §6 zákona o VO. Podla mojho nazoru mozete byt verejny obstaravatel podla §6 ods. 1 písm. d) ale na to musite pozriet aj zriadovatelsku listinu...
(2)Právnická osoba podľa odseku 1 písm. d) je osoba založená alebo zriadená naosobitný účel plnenia potrieb všeobecného záujmu, ktoré nemajú priemyselnýalebo obchodný charakter, a a) jeúplne alebo z väčšej časti financovaná verejným obstarávateľom podľa odseku 1písm. a) až d),
b) jekontrolovaná verejným obstarávateľom podľa odseku 1 písm. a) až d) alebo
c)verejný obstarávateľ podľa odseku 1 písm. a) až d) vymenúva alebo volí viac akopolovicu členov jej riadiaceho orgánu alebo kontrolného orgánu.