kojban
26.09.12,15:14
Ahojte poraďáci. Potreboval by som pomoc pri riešení problému so zamestnávateľom. Som ženatý, s manželkou žijeme v jednej domácnosti a máme tri deti. Dve školopovinné a jedno škôlkopovinné. T.j. vo veku 15, 7, a 4 roky. O čo ide: Obaja sme zamestnaní a ide mi o prispôsobenie pracovného času zamestnávateľom. Musí mi zamestnávateľ vyjsť v ústrety, pokiaľ požiadam o úpravu pracovného času podľa §164 ZP? Pracujem v dvojzmennej nepretržitej prevádzke, systémom 4 dni pracujem a 2 dni mám voľno./Manželka týmto systémom pracuje taktiež, akurát zmeny má opačne ako ja/. Zamestnávateľ ma ale chce preradiť na dvojzmennú prevádzku systémom THP pracovníkov, t.j. od pondelka do piatka a víkendy, sviatky voľné. Chcem sa voči tomu brániť, nakoľko v určité dni by nám to s manželkou vychádzalo tak, že by sme pracovali obaja rovnako a tým pádom nemáme ako dať ráno deti do školy, škôlky, resp. poobede ich nemá kto vyzdvihnúť, spraviť s nimi úlohy atď... Vedeli by ste mi poradiť, ako to mám riešiť?
Ďakujem, Miro
ivka70
26.09.12,13:31
Ked si ten par. 164 precitas pozorne, stoji tam ....
" zamestnávateľ je povinný ich žiadosti vyhovieť, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody."

Takze mozes poziadat, a zamestnavatle ti moze vyhoviet.
Ak vsak povie, ze mu to prevadzkove dovody neumoznuju, budete musiet riesit situaciu inak.

Otazka je, ci si uz take preradenie podpisal, ci teda nemas moznost nesuhlasit s preradenim.
Kazdopadne vzdy je najlespie sa so zamestnavatelom dohodnut.