MrC
26.09.12,15:43
Zdravím Vás poraďáci.

Som SZČO, neplatca DPH. Posledných niekoľko mesiacov som odoberal služby zo zahraničia (CZ) s miestom dodania v SR. Mal by som sa tak stať osobou registrovanou podľa §7.

Ovšem nejako som túto vec opomenul a faktúry dodávateľa sú už dávno uhradené a vystavené s DPH. Dodávateľ mi ich vystavil s DPH automaticky.

Čo teraz ? Utekať na daňový úrad, priznať farbu alebo nejako zo situácie vykľučkovať s čo najmenšou pokutou ?
Alebo utekať na daňový úrad, zaregistrovať sa a na predchazajúce faktúry zabudnúť a dúfať, že sa na to nikdy nepríde ?

Ako to funguje v prípade, že by som otvorene priznal svoje pochybenie a chcel zaplatiť DPH aj za cenu dvojitého zdanenia ? Podať niekoľko daňových priznaní ?

Je vôbec možné nejako rozumne túto situáciu vyriešiť ? Celkovo sa jedná o malú sumu, cca 150 EUR, ktoré som zaplatil do ČR na základe faktúr.

Nemám záujem dať si tieto faktúry do nákladov.

Milí poraďáci, čo by bolo podľa Vás najlepšie riešenie ? Samzorejme som si vedomý, že ja som pochybil, aj keď neúmyselne. Dostal som na daňovom úrade zlú informáciu, čo ale teraz nijako nedokážem.

Ďakujem za radu.