jerrek
26.09.12,18:51
Dobrý večer,

pokazila sa mi externá grafická karta a tak šla na reklamáciu. Na doske však mám aj integrovanú a PC by som počas doby reklamácie rád ďalej používal. Keď však pripojím monitor na dosku, nevidím výstup. Ako sa teda dá zapnúť integrovaná grafická karta? Cez BIOS to robiť nemôžem, kedže na monitore nič nevidím.
mecky
26.09.12,16:52
co to je za dosku?
mohlo by pomoct vyresetovat bios, ci uz jumprom, alebo vytiahnut na par minut baterku z dosky
jerrek
26.09.12,17:22
Doska je MSI 880GMA - E55. Skúšal som vytiahnuť baterku asi na 5 minút a nepomohlo to. Doska je vlastne nová, prišla tiež z reklamácie včera.
Chobot
26.09.12,20:46
Dobrý večer,

pokazila sa mi externá grafická karta a tak šla na reklamáciu. Na doske však mám aj integrovanú a PC by som počas doby reklamácie rád ďalej používal. Keď však pripojím monitor na dosku, nevidím výstup. Ako sa teda dá zapnúť integrovaná grafická karta? Cez BIOS to robiť nemôžem, kedže na monitore nič nevidím.

Tá karta má 2 výstupy na monitor - VGA a DVI. Minimálne jeden z nich musí fungovať.

Ak nie, resetni BIOS cez jumper, ak nevieš čo to je alebo kde je, pozri si v manuáli Clear CMOS Jumper: JBAT1. Ak ani potom nepôjde ani jeden videoport, tak buď bude vadný monitor alebo základná doska.
duves
27.09.12,02:50
Musí to fungovať, ja som pred nedavnom tiež zisťoval zavadu pri inom probleme a koli tomu som vybral ext.VGA kartu. Interny vystup VGA na monitor fungoval.
Martin28sk
27.09.12,04:13
obecný postup:
Mas externu graficku kartu funkcnu - zapoj mon. do nej
Ak uz z akehokolvek dovodu nepouzijes externu kartu, vyber ju z PC a monitor zapoj do tej internej na zakladnej doske. Malo by to nabehnut same. Skusal som to na jednom starsom PC a vsetko slo OK. Nevyhoda internej GK - ukroji si z RAMky.
duves
27.09.12,05:56
obecný postup:
Mas externu graficku kartu funkcnu - zapoj mon. do nej
Ak uz z akehokolvek dovodu nepouzijes externu kartu, vyber ju z PC a monitor zapoj do tej externej. Malo by to nabehnut same. Skusal som to na jednom starsom PC a vsetko slo OK. Nevyhoda internej GK - ukroji si z RAMky.
Mal si na mysli internej.
Martin28sk
27.09.12,11:47
ano, opravene