Letko
27.09.12,06:49
Ahojte,

ako sa staráte o podvozok auta? Mám auto vyrobené v roku 2004 a som si všimol, že podvozok začína kvitnúť. Ako to treba ošetriť? Odhrdzovač + farba? A čo výfuk?

Ďakujem :)
srska
27.09.12,04:53
Ahojte,

ako sa staráte o podvozok auta? Mám auto vyrobené v roku 2004 a som si všimol, že podvozok začína kvitnúť. Ako to treba ošetriť? Odhrdzovač + farba? A čo výfuk?

Ďakujem :)ja som vymenil tlmič výfuku po 4 rokoch keď som videl na prvej stk, že z prednej strany začína kvitnúť a mám pokoj
Letko
27.09.12,04:57
Výfuk zatiaľ drží. Skôr som mal na mysli, čím to treba niečim nastriekať, aby som zabránil kvitnutiu. Výmenu budem riešiť až keď prehrdzavie.
peterkos2
27.09.12,16:56
dobre očistiť od hrdze,potom základná farba a nakoniec napr. toto http://www.olejshop.sk/antikorozna-ochrana-automobilov/p/body-950-sprej-cerny-400ml/
Indeed
01.10.12,02:10
Miesta postihnuté hrdzou dobre očistiť /drotenou kefou, brusnym papierom / a natrieť sivou základnou farbou s inhibitorom korozie, po čase znovu pretrieť , /korozia sa nedá natrvalo odstrániť ak sa už prejavila/

Nie je treba nič asfaltovať (!) leda ak tam ,kde je miesto vystavené účinkom odletujúcich kamienkov,či iných nečistot
/vnutorné blatníky/

Natierať výfuk nejakou farbou nemá veĺký zmysel,nakoľko tato farba vplyvom veľkých teplotných zmien aj tak opadá
a korozia vyfuku začína zvnútra vplyvom posobenia vodných pár,ktoré sú produkované motorom vozidla a tiež následkom teplotných pomerov vo výfuku /neustále zahrievanie a ochladzovanie/

Avšak čo zmysel má,je dať si špecialne na zákazku zvariť vyfuk z nerezových komponentov ,taký výfuk prežije životnosť automobilu niekoĺkokrát.
Ferdosondo
01.10.12,03:36
Predaj ho, ak nechceš večne viesť proti hrdzi boj, ktorý aj tak nakoniec prehráš. O aké auto ide?
Letko
01.10.12,04:30
VW Golf V.

Tá hrdza je len začínajúca a chcem prdĺžiť jeho životnosť na maximum.
Ferdosondo
01.10.12,06:23
VW Golf V.

Tá hrdza je len začínajúca a chcem prdĺžiť jeho životnosť na maximum.
VW by nemal tak skoro korodovať. Nebolo havarované?
Letko
01.10.12,08:34
Joooj, píšem, že začína kvitnúť, zatiaľ nie sú súvislé korodované plochy. Naša rodina ho od novosti, búrané nebolo a máme ho od roku 2004.
Indeed
02.10.12,03:00
heja3, že ty posobiš v aut.priemysle ??
Indeed
02.10.12,03:02
VW Golf V.

Tá hrdza je len začínajúca a chcem prdĺžiť jeho životnosť na maximum.

Nepomože nič len donekonečna prestriekávať postihnuté časti,alebo ich vymeniť za nové.
miesto
18.12.13,14:17
Nasiel som nieco taketo, da sa to kupit aj u nas:
http://youtu.be/ICPiDOyA4T4