fosius
21.02.06,18:57
Je povinnosťou živnostníka evidovať drobné stroje (kosačky, motorové píly, krovinorezy) zakúpené v sume do 30000 SK do zásob a potom ich hodnotu na konci zdaňovacieho obdobia vyykázať o majetku a záväzkoch. Stroje sú hneď po zakúpení dané do užívania, v peňažnom denníku je výdaj na ich zakúpenie evidovaný v prevadzkovej réžii. Je to tak správne? Dakujem
Zita5
21.02.06,18:09
Je povinnosťou živnostníka evidovať drobné stroje (kosačky, motorové píly, krovinorezy) zakúpené v sume do 30000 SK do zásob a potom ich hodnotu na konci zdaňovacieho obdobia vyykázať o majetku a záväzkoch. Stroje sú hneď po zakúpení dané do užívania, v peňažnom denníku je výdaj na ich zakúpenie evidovaný v prevadzkovej réžii. Je to tak správne? Dakujem


Výdaj na uvedené stroje sa účtuje do materiálu so zápisom do DM.Tento majetok vstupuje do inventarizácie , ale vo Výkaze o majetku a záväzkoch sa neuvádza .:)
mysimis
21.02.06,18:09
Dhim by sa malo účtovať do materiálu.Eviduje sa aj vo výkaze o majetku a záväzkoch.
STRELEC
21.02.06,18:49
Výdaj na uvedené stroje sa účtuje do materiálu so zápisom do DM.Tento majetok vstupuje do inventarizácie , ale vo Výkaze o majetku a záväzkoch sa neuvádza .:)
Chcem len poukázať na to, že inventovanie DM (zaradenie do používania, zaevidovanie do DM a niekedy neskôr vyradenie z obchodného majetku) podmieňuje aj bezproblémové uznanie prevádzkových nákladov na tento majetok. Aj v nadväznosti na DPH u plátcov DPH. Kritériá pre zaradenie / nezaradenie danej veci do evidencie DM by mala obsahovať smernica firmy.
sway
21.02.06,19:02
Dhim by sa malo účtovať do materiálu.Eviduje sa aj vo výkaze o majetku a záväzkoch.

a kde, v ktorom riadku?
- nie určite sa v tomto výkaze neeviduje, je len treba mať jeho evidenciu, čo je akoby koncoročná príloha k výdavkom v peňažnom denníku.(ako píše strelec)
lydinka
21.02.06,22:26
Výdaj na uvedené stroje sa účtuje do materiálu so zápisom do DM.Tento majetok vstupuje do inventarizácie , ale vo Výkaze o majetku a záväzkoch sa neuvádza .:)

Je to správne ak to účtujem do réžie, vediem osobitne knihu drobného majetku a do výkazu to nedávam?
Ď
M3G
21.02.06,23:39
Dhim by sa malo účtovať do materiálu.Eviduje sa aj vo výkaze o majetku a záväzkoch.
.:)

Nesúhlasím
Ak to premietnem do podvojného účtovníctvo, vyjde mi asi toto:

Nákup drobného majetku účtujeme počas roka na 501/211(spôsob B)

Na konci roka robíme inventarizáciu zásob a zistíme, že drobný majetok je stále na sklade :D, takže preúčtujeme zostatok drobného majetku 112/501.

Týmto nám nakúpený drobný majetok, ktorý máme stále "na sklade" neovplyvňuje daňový základ...




Ešte jeden príklad:
SZČO účtuje v jednoduchom účtovníctve. V zásobách má drobný majetok. K 1.1. prejde na podvojné účtovníctvo. Zásoby účtuje 112/681, čiže mu jeho zle zaúčtovaný drobný majetok zvyšuje hospodársky výsledok. Čo s ním potom? Vyradiť ho?




Dnes som hrozný...................
Terezap
21.02.06,23:59
A ja som podnikateľovi do výkazu započítala do zásob všetok drobný majetok
čo má. Mám to rýchlo zrušiť a prepísať? Nemám ho vo výkaze uvádzať vôbec?Zajtra chce ísť podať daňové.
Ďakujem.
liba2
22.02.06,04:40
Nesúhlasím
Ak to premietnem do podvojného účtovníctvo, vyjde mi asi toto:

Nákup drobného majetku účtujeme počas roka na 501/211(spôsob B)
Na konci roka robíme inventarizáciu zásob a zistíme, že drobný majetok je stále na sklade :D, takže preúčtujeme zostatok drobného majetku 112/501.
Týmto nám nakúpený drobný majetok, ktorý máme stále "na sklade" neovplyvňuje daňový základ...

Ešte jeden príklad:
SZČO účtuje v jednoduchom účtovníctve. V zásobách má drobný majetok. K 1.1. prejde na podvojné účtovníctvo. Zásoby účtuje 112/681, čiže mu jeho zle zaúčtovaný drobný majetok zvyšuje hospodársky výsledok. Čo s ním potom?
Vyradiť ho?
Viem, že na túto tému sa na porade názory rôznia. Ja sa stotožňujem s týmto názorom a najmä s jeho odôvodnením. Drobný majetok, ktorý sa ihneď dáva do používania zapisujem do réžie a neuvádzam ho v DP v zásobách, lebo to za zásobu nepovažujem.
Peterka
22.02.06,05:29
Viem, že na túto tému sa na porade názory rôznia. Ja sa stotožňujem s týmto názorom a najmä s jeho odôvodnením. Drobný majetok, ktorý sa ihneď dáva do používania zapisujem do réžie a neuvádzam ho v DP v zásobách, lebo to za zásobu nepovažujem.
Súhlasím ale pozor, keď mám v smernici že ho evidujem v operatívnej evidencii, musím robiť inventarizáciu.
STRELEC
22.02.06,05:42
Viem, že na túto tému sa na porade názory rôznia. Ja sa stotožňujem s týmto názorom a najmä s jeho odôvodnením. Drobný majetok, ktorý sa ihneď dáva do používania zapisujem do réžie a neuvádzam ho v DP v zásobách, lebo to za zásobu nepovažujem.
My taktiež nákup a spotrebu krátkodobého hm. majetku máme u FO v réžii (+analytika), hoci v JU by sa malo prísne predpisovo jednať o položku materiál - bez evidovania v zásobách (KHM daný do užívania), ale vykazovaný v evidencii (operatívnej evidencii, inventúrnej súpiske) KHM a to nad hodnotu určenú danou FO.
Yvvetta
22.02.06,06:01
Ja v JU dávam majetok do 30 000,00 Sk rovno do réžie. Zapíšem ho do knihy drobného majetku, urobím inventarizáciu, ale do výkazu ho nedávam.
Zita5
22.02.06,06:08
Aj napriek tomu , že názory sa rôznia , ten spôsob , ktorý som uviedla nie je nesprávny .:) To je hra o slovíčka a jednu kolonku ;) Aj napriek tomu si za svojim vyjadrením stojím. Je na každom jednotlivcovi , ako si to zaúčtuje resp.zapíše do evidencie a či si to dá hneď do spotreby , alebo nie .
Myslím, že nevyriešime nič .;)
STRELEC
22.02.06,06:20
Aj napriek tomu , že názory sa rôznia , ten spôsob , ktorý som uviedla nie je nesprávny .:) To je hra o slovíčka a jednu kolonku ;) Aj napriek tomu si za svojim vyjadrením stojím. Je na každom jednotlivcovi , ako si to zaúčtuje resp.zapíše do evidencie a či si to dá hneď do spotreby , alebo nie .
Myslím, že nevyriešime nič .;)Tvoj postup je podľa mňa predpisovejší, hoci sám užívam - réžia (viď príspevky);) . Neboli s tým nikdy problémy. Zatiaľ to uspokojilo každú kontrolu. Rovnako pri zahrnutí do položky materiál. Ozaj nie je až tak čo riešiť. Rozhodujúce je, že nedochádza ku skresleniu daňového základu, majetok sa inventuje a aj pre réžijné výdavky v súvislosti s používaním majetku pri živnosti je podklad - evidencia a inventovanie.
Janca
22.02.06,06:24
Súhlasím so Zita5, DM zúčtovaný do materiálu je vlastne spotrebovaný a vo výkaze ho tiež neuvádzam, nakoľko sa tam uvádza majetok v Zc.

Avšak na druhej strane je to na zamyslenie, nakoľko som čítala v špeciáli JUPP pre uzávierku roka 2005, že v kolonke materiál by sa mal takýto DM evidovať len do doby uvedenia do používania a už nič viac.
Potom mi to pripadá, ako keby na konci roka v rámci závierkových operácii tak ako sa účtuje odpisovaný majetok urobiť aj tzv. 100% odpis - t.j. vymínusovať z materiálu a dať do réžie ak som takýto DM do konca roka začala využívať. To by však bolo to isté, ako keď ho hneď zaúčtujem do réžie.
Ale to je len moje zamyslenie, ktoré som nikde nevidela konkrétne účtovať, len dávam ako ďalší pohľad na zamyslenie a vyjadrenie Vášho názoru na vec.
Peterka
22.02.06,06:34
Krátkodobý majetok, ktorý nie je dlhodobým majetkom sa pokladá za zásoby, t.j. keď sa zaradí do používania je to náklad alebo výdavok a neeviduje sa v majetku účtovnej jednotky ale len v operatívnej evidencii (smernicou sa môže stanoviť pravidlo kedy sa neeviduje ani v operatívnej evidencii), samozrejme že sa robí inventarizácia majetku aj v operatívnej evidencii. Účtovná jednotka sa môže rozhodnúť že majetok do 30 000,-Sk bude považovať za dlhodobý majetok, potom môže uplatňovať odpisy (minimálne 13 mesiacov) a samozrejme že je to majetok, ktorý sa vykazuje v majetku ( v zostatkovej hodnote) ale do nákladov ide formou odpisov.
Ak budem považovať drobný majetok za zásoby a pri zaradení využívania ho dám do nákladov(výdavkov) zvyčajne ako réžia a potom ho nemôžem v evidovať v majetku.Ak dám niečo do nákladov(výdavkov) nemôžem to mať v účtovníctve ako majetok. Je to rovnaké pre jednoduché účtovníctvo a aj podvojné účtovníctvo.
Janca
22.02.06,11:01
Dávam do pozornosti PRILOHU (Účtovná závierka podnikateľa v JU) v dnešných Hospodárskych novinách, kde sa píše o evidencii DM, citujem:
Obstaranie predmetu s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok a nízkou obstarávacou cenou môže teda aj podnikateľ, ktorý účtuje v sústave JU sa rozhodnúť, či ho bude účtovať ako dlhodobý HM alebo ako zásoby.
....Ak ho účtuje ako zásoby:
- otvorí v knihe zásob osobitný účet pre konkrétny predmet a zapíše ako prírastok,
- výdavok na jeho obstaranie zapíše do peňažného denníka a zatriedi do položky druhového členenia ako nákup materiálu, ktorý ovplyvní základ dane,
- po vydaní predmetu do používania zapíše v knihe zásob úbytok.

...............

To teda znamená, že vo výkazoch sa neuvádza žiadna hodnota.
Lenuška
22.02.06,11:38
[quote=M3G]Nesúhlasím
Ak to premietnem do podvojného účtovníctvo, vyjde mi asi toto:

Nákup drobného majetku účtujeme počas roka na 501/211(spôsob B)
Na konci roka robíme inventarizáciu zásob a zistíme, že drobný majetok je stále na sklade :D, takže preúčtujeme zostatok drobného majetku 112/501.
Týmto nám nakúpený drobný majetok, ktorý máme stále "na sklade" neovplyvňuje daňový základ...

Kedysi sme účtovali o drobnom majetku na zásobách , ale aj tak len
obratmi čiže:
nákup: MD 501 xxx /112 010
výdaj do používania: DL 112 020/ napr. pokladňa
Takže zostatok na SU bol nula.
Teraz účtujeme o drobnom majetku miesto SU 112 na podsúvahových účtoch.
Myslím , že drobný majetok nepatrí na účet 112 - zásoby. Samozrejme , že sa nemôže jednať o kancelársky papier.....
dogicka
22.02.06,11:51
Účtovná jednotka sa môže rozhodnúť že majetok do 30 000,-Sk bude považovať za dlhodobý majetok, potom môže uplatňovať odpisy (minimálne 13 mesiacov)

Nepochopila som tých 13 mesiacov ....................... Veď ak ho začnem odpisovať, tak budem odpisovať toľko rokov, do ktorej odpisovej skupiny spadá. Alebo nie?
Peterka
22.02.06,13:36
Účtovná jednotka sa môže rozhodnúť že majetok do 30 000,-Sk bude považovať za dlhodobý majetok, potom môže uplatňovať odpisy (minimálne 13 mesiacov)

Nepochopila som tých 13 mesiacov ....................... Veď ak ho začnem odpisovať, tak budem odpisovať toľko rokov, do ktorej odpisovej skupiny spadá. Alebo nie?
Účtovné odpisy
dogicka
22.02.06,16:04
Účtovné odpisy

Prepáč, aj tak nerozumiem.....
malina
23.02.06,00:08
Nepochopila som tých 13 mesiacov ....................... Veď ak ho začnem odpisovať, tak budem odpisovať toľko rokov, do ktorej odpisovej skupiny spadá. Alebo nie?

Sme v téme Drobný majetok a ten nespadá do odpisových skupín. :)
Ide o to, že účtovná jednotka sa môže rozhodnúť, či predmety v obstarávacej cene do 30 tisíc dá hneď do spotreby, alebo ich v súlade s § 5, ods. 5 Postupov účtovania v JÚ (alebo s § 13, ods. 6 Postupov účtovania v PÚ) zaradí medzi dlhodobý majetok, t.j. medzi majetok s dobou použiteľnosti dlhšou ako 1 rok. Ak takýto majetok zaradí medzi dlhodobý, doba jeho použiteľnosti je najmenej 13 mesiacov, a preto ho v takom prípade treba aj najmenej 13 mesiacov odpisovať. Presná doba odpisovania sa určí vo vnútropodnikovej smernici podľa toho, akú dobu použiteľnosti toho ktorého majetku si účtovná jednotka stanoví.
Zákon o dani z príjmov nariaďuje presný spôsob daňového odpisovania iba toho majetku, ktorého obstarávacia cena je vyššia než 30 000 Sk, o daňových odpisoch majetku v cene do 30 tisíc už nehovorí nič, jednorazový odpis z neho akosi "vypadol". Obvykle ho stále odpisujeme naraz už pri zaradení do používania, a to aj vtedy, keď doba jeho použiteľnosti je už "na prvý úsudok" dlhšia ako 12 mesiacov (počítač, nábytok).
Podľa môjho názoru nič nebráni tomu, aby si účtovná jednotka v smernici určila, že aj daňové odpisy budú v tej istej výške a v tej istej dobe odpisovania ako účtovné. Niekde tu na Porade som čítala, že daňové úrady plne rešpektujú takú formu daňového odpisovania drobného majetku, akú si účtovná jednotka vo vnútropodnikovej smernici zvolí.
Mali by tak postupovať najmä tí začínajúci živnostníci, ktorí prijali investičnú dotáciu na obstaranie dlhodobého majetku (často úradmi práce limitovaného obstarávacou cenou do 30 tisíc Sk). Usmernenie MF SR o účtovaní a zdaňovaní dotácií hovorí, že pri investičných dotáciách sú výdavkom nie spotrebované nákupy drobného majetku, ale ich odpisy. Ak príjemcovia dotácie nedosiahli v prvom roku živnosti taký zisk, aby pohodovo zvládli povinnosti voči Sociálnej poisťovni, ktoré im ľahko pribudnú, ak použijú priveľa jednorazových daňových odpisov, riešením môže byť ich cieľavedomé rozloženie na dve účtovné obdobia. Nižšie daňové odpisy tak znamenajú nižší daňový príjem z dotácie a menšie riziko "prešvihnutia" príjmového obratu pre povinné prihlásenie sa do Sociálnej poisťovne.
dogicka
23.02.06,11:12
Tak som to konečne pochopila, veľmi si mi pomohla, toto ma ani nenapadlo, určite sa mi to hodí, ďakujem a prajem pekný deň Eva
Lentilka
06.03.06,20:13
Tak a po prečítaní príspevkov neviem, k čomu sa prikloniť.
Drobný majetok /do 30tis,použiteľnost viac ako 1 rok - PC, registračná pokladňa/ som v JU účtovala do materiálu, nevediem karty DKP k jednotlivým položkám, vediem evidenciu krátkodobého majetku a na konci roku robím inventúru a tlačím inventúrny súpis majetku. Podľa neho hodnotu uvádzam do Výkazu o majetku a záväzkoch do materiálu /je to vlastne obstarávacia cena/. Je to tak správne, alebo ako to vlastne je.
renča1
07.03.06,05:32
Tak a po prečítaní príspevkov neviem, k čomu sa prikloniť.
Drobný majetok /do 30tis,použiteľnost viac ako 1 rok - PC, registračná pokladňa/ som v JU účtovala do materiálu, nevediem karty DKP k jednotlivým položkám, vediem evidenciu krátkodobého majetku a na konci roku robím inventúru a tlačím inventúrny súpis majetku.

Toto máš v poriadku, ja to tiež tak robím.

Podľa neho hodnotu uvádzam do Výkazu o majetku a záväzkoch do materiálu /je to vlastne obstarávacia cena/. Je to tak správne, alebo ako to vlastne je.

Tejto vete moc nerozumiem, tak to skúsim nejako sklbiť. Nákup materiálu ti ani nemôže vstupovať do výkazu o majetku a závazkoch, nakúpený materiál ti vstupuje len do výkazu o príjmoch a výdavkoch. Ak si nakúpila v r.2005 krátkod.majetok do 30 tis. a naúčtovala do materiálu, tak ti samozrejme vstupuje do výkazu príjmoch a výdavkoch - lebo si ho účtovala do materiálu nie do dlhodob.majetku , ale do krátkodobého majetku, ktorý nevstupuje do výkazu majetku a závazkov. Ak si kúpila ešte pred r.2005 krátkod.majetok do 30 tis., tak si ho účtovala do prevádz.réžia, tento krátkod.majetok pred r.2005 ti nebude teraz za r.2005 vstupovať do výkazu príjmov a výdavkov pretože si ho kúpila minulé zdaň.obdobie napr. r. 2000,2001,2002,2003,2004. Tento majetok zakúpený v týchto rokoch si si už uplatnila vo výkaze o príjmoch a výdavkoch v tom roku v ktorom si ho kúpila. Krátkodobý majetok kúpený za tieto roky sa už len eviduje v krátkod.majetku spolu aj s tým, ktorý si nakúpila v r.2005.



odoved vyznačená fialovou.:)
Lentilka
07.03.06,07:30
Vychádzala som z opatrenia MF č. 11158/2004-74,
do výkazu o majetku som do zásob začlenila DM ako zásoby
par. 7 ods. 1a/ tohto opatrenia
par. 7 ods 2 - ako materiál sa účtuje .... a majetok podľa par. 5 ods.5 do doby jeho uvedenia do používania
par. 5 ods. 6 - hmotný majetok podľa ods. 3 písm. b kt. ocenenie sa rovná sume... s dobou použ. dlhšou ako jeden rok, ktorý nebol zaradený do dlhodobého hmotného majetku, možno účtovať ako zásoby.

Tak toto ma domotalo, a podľa toho mi vyšlo, že mám krátkodobý majetok aj ked som ho účtovala do výdavkov ako materiál, že ho mám uviesť do výkazu o majetku.

Tak ozaj ho tam nemám dávať? A čo s výkazom z roku 2004, začala som podnikať v 11/2004 a do výkazu som ho dala. čo s tým? Ako má vyzerať výkaz o majetku za rok 2005.
dadika
13.03.06,18:40
Pošepkajte, prosím. Pri SZČO - neplatcoch DPH sa berie vstupná cena majetku s DPH alebo bez.
Ďakujem.
STRELEC
13.03.06,18:43
Pošepkajte, prosím. Pri SZČO - neplatcoch DPH sa berie vstupná cena majetku s DPH alebo bez.
Ďakujem.Okrem leasingu si DPH nevšímaš.
dadika
13.03.06,18:45
Peťo dík, aj som si myslela, len som si nebola istá.
Darina.
STRELEC
13.03.06,18:50
Peťo dík, aj som si myslela, len som si nebola istá.
Darina.Všetci sa niekedy pýtame len tak pre potvrdenie toho o čom sme presvedčení, nie? Ja tiež áno.:)
Italiana
14.03.06,14:49
Čítala som Vašu diskusiu o evidencii krátkodobého majetku a o jeho inventarizácii.
Moje poznatky z posledného školenia sa trochu odlišujú.

1.Ak firma (Podv.Učto) v smernici určí, že majetok do 30000,- s použiteľnosťou viac ako jeden rok bude účtovať na spotrebu materiálu, tak už ho neeviduje ani nerobí inventarizáciu. Iba ak by ho chcela evidovať, zaradí ho do majetku, t. j. môže si vytvoriť bývalý účet 028 alebo 029 a tam ho odpisuje minimálne 13 mesiacov. Bolo nám povedané, že teda odpisujeme alebo inventarizujeme len evidovaný majetok na účtoch majetku. Vraj to, čo už máme v nákladoch, už predsa nemôžeme inventarizovať.
2.Nepadlo tam ani slovo o tom, že by sa malo účtovať na konci roka do 112/501, ak ten drobný majetok ešte využívam. Vznikla len polemika, kam zaúčtovať napr. náplň do tlačiarne, ak je už tlačiareň v spotrebe materiálu a nie v majetku.
Aký je Váš názor na bod 1. a 2.?
dadika
14.03.06,19:27
Italiana, ja si takýto majetok vedem na podsúvahových účtoch.
Italiana
15.03.06,06:00
Italiana, ja si takýto majetok vedem na podsúvahových účtoch.

Škoda, že si sa priamo nevyjadrila k bodom. Najmä k bodu 2. Aký je Tvoj názor na 112/501 na konci roka?
dadika
15.03.06,08:48
môj názor je taký, že hmotný majetok, ktorý nespĺňa limit ocenenia a je dlhodobo použiteľný, môže ho účt.jednotka považovať za zásoby - ošetrila by som to internou smernicou, ale pri odovzdaní do užívania by som ho dala priamo do spotreby na 501-Spotreba materiálu.
Pri tom toneri, ak ho kupuješ do zásob, tak ho tam nechaj, inak priamo na 501.
KEJKA
15.03.06,19:51
bod 2 - majetok vydaný do spotreby sa už účtovne na sklad nevracia.
Italiana
15.03.06,21:36
bod 2 - majetok vydaný do spotreby sa už účtovne na sklad nevracia.
Pozri si § 44 postupov účtovania ods.2, t.j. že na účte 112 sa účtuje pri spôbobe B práve len na konci roka. Čiže 112/501. Viď príspevok č.7 od M3G.
Takže som chcela zistiť, koľko ľudí postupuje týmto spôsobom a riadi sa náväznosťou § 13 Postupov účt. ods. 7. (že o tom drobnom HM účtujeme ako o zásobách.) a § 44 Postupov účt. ods. 2.
Lenže týmto spôsobom ten majetok vlastne nedostali do nákladov !!! A kedy ho dostanú do N?
Proste neviem si celkom vysvetliť ten § 13, čo sa myslí tým "účtuje sa o ňom ako o zásobách".
Lebo keď dám do spotreby zásoby podľa spôsobu A, tak to sedí, už sú navždy v nákladoch, ale pri spôsobe B by sa malo sledovať, či na sklade na konci roka sú alebo nie.
Veľmi ma zaujíma odpoveď.:)
KEJKA
15.03.06,21:42
mne sa moja odpoved vidí jednoznačná - citujem :
od 2 - majetok vydaný do spotreby sa už účtovne na sklad nevracia.
spôsob B :
kedže všetko sa účtuje do spotreby, tak na konci sa musí zistiť, čo je drobný majetok a či sa používa. Príklad _ kúpiš chladničku, ale ju nevybalíš, nezapojíš, je určená na inú prevádzku a tam už je v polke decembra dovolenka......
tak ju dáš na zásoby. Vydáš ju o spotreby až v januári. Takže do spotreby sa dostane, ale neskôr.
Lenže v prípade drobného majetku to nie je najšťastnejší príklad. Obvykle sa nakupuje a hned aj používa, takže sa späť na sklad nedostane!
Italiana
15.03.06,22:31
Ďakujem za odpoveď. Ahá,takže nič vážne s drob. majetkom predsa len netreba robiť. Vieš čo ma plietlo? Že keď spotrebujem napr. "zásobu materiálu", tak ho na sklade, ani nikde nemám, lebo je niekde "vo výrobku" a predá sa. Ale keď mám Drob.HM ako zásobu, tak ja ho celé roky používam, fyzicky ho mám, on sa mi nespotreboval, ale musím to chápať tak, že účtovne sa "spotreboval" a to hneď pri zaradení do spotreby. (ach, kde sú staré dobré DKP)
Takže: nič vážne sa nedeje, to len tie zákony tak strašidelne vyzerajú.::eek: