2lienka
27.09.12,08:10
Prosim poradte, niesom vyjadrovanim zdatna..Ponukli mi v mesiaci dvojtyzdenne zastupovanie v meste vzdialenom 220km. mam nahradit kolegynu /pocas materskej/ na dva roky. ale z dvoch rokov ak mam zit niekde jeden rok cely mimo domova, za priplatok k mzde 100€. tak mne sa tie peniaze zdaju male. mam sukromny zivot a na to zamestnavatel nechce hladiet... ako mam napisat ze "dakujem nie"? mala by som to zhrnut aspon do dvoch troch viet ale nedari sa mi :(
terezamaria
27.09.12,06:15
Prosim poradte, niesom vyjadrovanim zdatna..Ponukli mi v mesiaci dvojtyzdenne zastupovanie v meste vzdialenom 220km. mam nahradit kolegynu /pocas materskej/ na dva roky. ale z dvoch rokov ak mam zit niekde jeden rok cely mimo domova, za priplatok k mzde 100€. tak mne sa tie peniaze zdaju male. mam sukromny zivot a na to zamestnavatel nechce hladiet... ako mam napisat ze "dakujem nie"? mala by som to zhrnut aspon do dvoch troch viet ale nedari sa mi :(
Pozri do pracovnej zmluvy, čo tam máš napísané ohľadne miesta výkonu práce. Pokiaľ tam nemáš napísané, že v prípade potreby môžeš byť preradená / čo nie je samozrejme správne /, tak jednoducho im napíšeš, že nesúhlasíš s preradením na pracovné miesto, ktoré je vzdialené 220 km od Tvojej pôvodnej firmy a ktoré by Ťa obmedzovalo v Tvojom súkromnom živote a riadne zdvihlo životné náklady. Na takýto preklad je potrebný súhlas obidvoch zmluvných strán.
2lienka
27.09.12,06:20
ono je to tak, ze kedze som slobodna aj by som tam ist mohla, navrhla som 150€ netto ale ponukli mi 150€ brutto. a to teda je malo.. mam 350brutto celu mzdu. saska zadarmo im robit nechcem.. dakujem za radu a to teda paradne ryyyychlu -)))
2lienka
27.09.12,06:24
Vec: Odmietnutie pracovnej pozície – zástup

Dobrý deň,
Dňa .. som bola zoznámená s ponukou zastupovania kolegyne. Vzhľadom k dlhodobej požiadavke a zároveň vzdialenosti /220 km/, som nútená tuto ponuku odmietnuť.
Nieje pre mňa prijateľné žiť dlhodobo mimo svojho bydliska so zdvihnutými životnými nákladmi za ......smiesne peniaze... /to musim nejako nahradit/ :-))))
Moje rozhodnutie je pevné.
Verím, že vyššie uvedené argumenty pochopíte.
terezamaria
27.09.12,11:49
Vec: Odmietnutie pracovnej pozície – zástup

Dobrý deň,
Dňa .. som bola zoznámená s ponukou zastupovania kolegyne. Vzhľadom k dlhodobej požiadavke a zároveň vzdialenosti /220 km/, som nútená tuto ponuku odmietnuť.
Nieje pre mňa prijateľné žiť dlhodobo mimo svojho bydliska so zdvihnutými životnými nákladmi za ......smiesne peniaze... /to musim nejako nahradit/ :-))))
Moje rozhodnutie je pevné.
Verím, že vyššie uvedené argumenty pochopíte.

Nesúhlas s preradením na iné, vzdialené pracovné miesto.

Oznamujem Vám, že s Vašou ponukou, ktorú ste mi dali dňa ........ nesúhlasím, nakoľko pracovné miesto je vzdialené od môjho bydliska 220 km. Táto ponuka je v rozpore so Zákonníkom práce, nakoľko miesto výkonu práce v mojej pracovnej zmluve je v.............
I keď ste mi ponúkli mesačnú odmenu za zmenu pracovného miesta, táto nezodpovedá zvýšeným nákladom, ktoré by som na novom mieste mala.
S pozdravom 2lienka