J.O.N.K.A
27.09.12,10:12
Dobrý deň, uvažujem o zamestnaní automechanika, ktorý má živnosť. Čo to pre mňa ako pre podnikateľa s.r.o. znamená? On by si platil mesačné paušálne náhrady a mňa by zaťažoval odvodovo ako? Skúste mi poradiť. Ďakujem veľmi pekne
tictac7
27.09.12,08:21
Dobrý deň, uvažujem o zamestnaní automechanika, ktorý má živnosť. Čo to pre mňa ako pre podnikateľa s.r.o. znamená? On by si platil mesačné paušálne náhrady a mňa by zaťažoval odvodovo ako? Skúste mi poradiť. Ďakujem veľmi pekne

toto čo ideš robiť nie je zamestnanie živnostníka. Je to obchodný vzťah medzi Tebou, ako odberateľom a ním ako dodávateľom. Odvody platíš len za zamestnancov, on ním podľa toho, čo uvádzaš nebude, aj keď...... výkon jeho práce je čistá závislá činnosť, ale to je o inom....
Indeed
27.09.12,08:36
Uzavri s ním Zmluvu o Dielo , podľa § 269 ..... zákona 513/1991 Zb. Obchodného zákonníka

činnosť automechanika nemusí vykazovať VŠETKY znaky závislej práce, napr. už len tým,že takýto automechanik

bude používať svoje vlastné náradia , teda nie "výrobné prostriedky zamestnávateľa" ako to stojí v definícii závislej práci v ZP