emula1
27.09.12,10:41
ahojte,

mam taku otazocku, prebrala som PD jednej firmy, ktora ma okrem takych perliciek, ze zakl. imanie vo vyske 5000,- a pod. odpisy:

v r. 2009 kupili auto a odvtedy maju uctovne odpisy "danove s posunutim" Ja som uctovne odpisy doteraz robila mesacne, vzdy rovnaku ciastku, ale oni, co som pozerala, to tak nemaju...
tictac7
27.09.12,08:45
ahojte,

mam taku otazocku, prebrala som PD čo je PD? jednej firmy, ktora ma okrem takych perliciek, ze zakl. imanie vo vyske 5000,- a čo je na tom zlé? a pod. odpisy:

v r. 2009 kupili auto a odvtedy maju uctovne odpisy "danove s posunutim" Ja som uctovne odpisy doteraz robila mesacne, vzdy rovnaku ciastku, ale oni, co som pozerala, to tak nemaju...

ako znie otázka? To, že si sa s niečom nestretla, neznamená, že to nie je dobré. Účtovné odpisy si účtovná jednotka stanovuje podľa svojich interných predpisov.
emula1
27.09.12,09:18
ok, to netvrdim, len neviem ako mam dalej postupovat, nie je v tom ziadna logika, v r. 2009 odpisovali 4 mesiace rovnaku sumu, potom uz v dalsom roku niektore mesiace zase inu a dalsie zase inu, nema to ziadnu postupnost, proste neviem ako na to prisla, ze zrovna takto to bude