ivetka235
27.09.12,12:51
dobrý deň.prosím poraďte mi niekto ak máte s takýmto niečím skúsenosť-v apríli 2012 bola SHR vyplatená dotácia z PPA za projekt,projekt trval od roku 2008-2011,s tým,že keď všetko vydokladoval-počas tých rokov kúpil traktor a pod.,PPA mu poslala peniaze.Účtovníčka,ktorá tu bola predo mnou to zaučtovala ako iný nezdaniteľný príjem,podla mňa to ide priamo do zdaniteľných príjmov,myslím si správne???
ivetka235
28.09.12,10:42
PROSIM vie mi niekto poradiť???
a_je_to
02.10.12,12:16
Z opisu vyzerá, že ide o dotáciu na nákup odpisovaného majetku, podľa § 17, ods. f, alebo h, bod 2, ZoDP. Treba vyhľadať karty majetku ku každému predmetu, ktorý bol takto dodatočne dotovaný a spočítať už uplatnené daňové odpisy. Časť dotácie, rovná takto vyčísleným odpisom musí byť v roku prijatia účtovaná do zdaniteľných príjmov ostatných. Ostatná časť /ak ešte existuje zostatková cena dotovaných predmetov / zatiaľ do nezdanených príjmov. Tá časť, ktorá sa ešte len bude odpisovať sa zahrnie postupne v budúcich rokoch, keď sa uplatnia odpisy a v rovnakých sumách – cez uzávierkové operácie, aj na viackrát. Ak sú stroje už odpísané, lebo poľnohospodárske sa ako položka 28.3 odpisujú 4 roky, tak celá dotácia ide do zdaniteľných príjmov pri príjme.