evelinka73
27.09.12,17:38
Dobry vecer,chcem sa spytat ci z fondu oprav sa moze vyplacat mesacne jednemu najomnikovi za umyvanie schodiska..Dakujem za odpoved.
ivka70
27.09.12,15:49
Spolocenstvo vlastnikov moze riesit umyvanie chodieb, schodiska aj tak, ze si na to cez spravcu objedna sluzbu.
Zmluvu s upratovacom uzatvara spravca, prostriedky berie zo spolocneho uctu.
Samozrejme ze vlastnici bytov taku sluzbu musia chciet a schvalit.
sito
27.09.12,20:43
Dobrý! Môžete. Môže - nemôže? Nájomníkovi, či vlastníkovi? Aj po odpovedi?

Opriem sa o zákon:

(3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu.

Čo je prevádzka, údržba, oprava?

Zhodou okolnosti som bol včera v jednom bytovom dome, atypickom, a až na dvanástom podlaží na každom podlaží šesť bytov, rôznej velikosti. Späť, dole som sa vybral peši, nie výťahom. A čo som videl? Všeličo. Špaky, plástové fľašky, všeličo natreté, ba aj nasraté!

Prevádzka funguje, bývajú. Údržba, opravy? Plnenia, služby? Správa domu? Vlastníci bytov, domu?

Ako odstrániť to nasrate? A kto by to mal odstrániť?

Ten jeden! Za pár šupov, ktoré mu ešte niekto závidí!

Že sa na to nevysere!

:);)
nunenko
27.09.12,21:50
Že sa na to nevysere!
...ale veď si videl, že už vysral...

, ba aj nasraté!
Halli
28.09.12,04:58
...ale veď si videl, že už vysral...

:D :D nunenko nááá čo ty ešte nepoznáš Sitov humor?
Halli
28.09.12,04:59
však to preto, že....
nunenko
28.09.12,05:37
hej poznám, má zmysel pre humor, a sito by zrejme reagoval na svoj príspevok nasledovne vložením pesničky:

http://www.youtube.com/watch?v=UfhJtFmgv_I
sito
28.09.12,06:51
...ale veď si videl, že už vysral...

Noo, vieš. Aj som sa omylom zhlboka nadýchol, ale nebolo s toho poznať, či to bol tá pravá osoba, ale bolo pravé. Ak nebola a tiež by sa, tak by bola väčšia, alebo dve.
Myslel som obrazne, že na celý dom sa na jeho stravu, ááá ... správu. Niečo na tom bude, "myslieť je hovno vedieť". A tak sa to takto posralo.

Ale kto nám čo dá? Že by my, štát?


http://www.youtube.com/watch?v=358GbNw9-nY
Emka Roman
28.09.12,07:47
Najlepšie cez zmluvu.
Ja mám uzavretú s vlastníkom aj zmluvu na kumbálek v pivnici = 18 € / rok.
sito
28.09.12,08:50
Najlepšie cez zmluvu.
Ja mám uzavretú s vlastníkom aj zmluvu na kumbálek v pivnici = 18 € / rok.

Otázka je pomerne jednoduchá: "ci z fondu oprav sa moze vyplacat mesacne jednemu najomnikovi za umyvanie schodiska"

Niekto by to schodište mal upratať, upratovať. Môže osoba, ktorá v dome nevlastní byt, ktorá má prenajatý byt, a aj ktorá vlastní v dome byt. Pripadne všetci vlastníci bytov v dome, ak sa tak dohodnú.

K otázke: Ak sa dohodnú, že z fondu opráv, tak z fondu opráv. Ale môže to byť uvedené v službách. V tom prípade by sa vyplácalo za umývanie zo záloh vybratých na uvedenú službu.

K tým 18 €. To má čisté, alebo z nich sa mu odpočítajú dane a od 1.1.2013 aj odvody? Takže, 18 € mínus ... nekúpi si toaletný papier, radšej ...