Radkaexx
27.09.12,20:11
Dobrý večer.


Prosím Vás, potrebovala by som poradiť s týmto problémom. Bude niekto taký zlatí?

1. Firma s.r.o. - autoservis opravuje automobily a vystavuje faktúry aj pre ľudí nepodnikateľ. Neviem si rady s vystavením faktpry pre poisťovňu.
1. Vystaviť faktúru s DPH?
2. Čo so sumou, ktorú nepreplatí poisťovňa? A na aké účty účtovať?

2. Táto istá firma opravila aj sama sebe automobil v podnikaní. Vystavila som faktúru pre poisťovňu s DPH. Ale to je asi zle. Materiál na opravu som zaúčtovala na 511 a uplatnila som DPH.
1. Vystaviť faktúru s DPH?
2. Môžme si uplatniť DPH z materiálu?
3. Čo so sumou, ktorú poisťovňa nepreplatí? Táto suma sa skladá z 5% spoluúčasť, sumu ktorú neuznali. A na aké účty zaúčtovať?

Ďakujem veľmi pekne.
Ice dive
27.09.12,18:25
poisťovňa nikdy nepreplatí DPH... lebo poisťovne nemajú možnosť odpočtu DPH, keďže ich činnosť je oslobodená od DPH...
faktúry pre poisťovne musíš vystavovať s DPH keďže si platcom DPH lenže poisťovňa pri fyzických osobách a neplatcoch DPH faktúru preplatí v plnej výške mínus spoluúčasť, ktorú ti klient musí doplatiť pri preberaní vozidla a pri platcoch DPH ti poisťovňa preplatí len sumu faktúry bez DPH a bez spoluúčasti DPH a spoluúčasť ti potom musí doplatiť klient pri preberaní auta...