Dorka
21.02.06,20:35
Na vianoce náš šef rozdával tesco poukážky a ja som nejako na to zabudla v decembrovej výplate som to mala asi zdaniť zamestnancom ako nepeňažný príjem čo s tým môžem urobiť a ako to dať do poriadku? Nemám ani zoznam komu boli tieto pokážky rozdané. Poradte čo by sa s tým dalo urobiť. Veľmi pekne ďakujem.
liba2
22.02.06,05:29
Na vianoce náš šef rozdával tesco poukážky a ja som nejako na to zabudla v decembrovej výplate som to mala asi zdaniť zamestnancom ako nepeňažný príjem čo s tým môžem urobiť a ako to dať do poriadku? Nemám ani zoznam komu boli tieto pokážky rozdané. Poradte čo by sa s tým dalo urobiť. Veľmi pekne ďakujem.
Dodatočne skompletovať zoznam príjemcov poukážok a dodaniť v rámci ročného zúčtovania... ak sa to ešte bude dať urobiť.
Yvvetta
22.02.06,06:04
Súhlasím s Liba2. V ročnom zúčtovaní to dodaniť.
Dorka
22.02.06,06:58
ďakujem, len čo s tymi čo som im dala potvrdenie? Asi som to tam mala uviesť že.
Tweety
22.02.06,07:03
To potvrdenie je potrebné opraviť.
liba2
22.02.06,08:02
ďakujem, len čo s tymi čo som im dala potvrdenie? Asi som to tam mala uviesť že.Áno, mala. U koho sa to ešte dá tomu vystav nové opravené potvrdenie a vymeň za pôvodné. Vyžiadaj si ho vráťit. Proste, zachráň čo sa zachrániť dá.
ZEvina
22.02.06,10:07
Môžte mi laicky opísať postup zdaňovania týchto poukážok? HM 10.000,-- hodnota poukážky 1000,-- Sk. Ďakujem.
Tweety
22.02.06,10:43
Môžte mi laicky opísať postup zdaňovania týchto poukážok? HM 10.000,-- hodnota poukážky 1000,-- Sk. Ďakujem.
HM k zdaneniu:11000.-,
ZEvina
22.02.06,10:48
Ďakujem Maja M, ak som správne pochopila, odvádzajú sa z toho všetky platby - SP, ZP, daň?
Tweety
22.02.06,11:10
Ďakujem Maja M, ak som správne pochopila, odvádzajú sa z toho všetky platby - SP, ZP, daň?
Tieto pllnenia poskytované zo zisku po zdanení nezahrňame do VZ na SP, ani na ZP. Vstupujú iba do HM k zdaneniu.
ZEvina
22.02.06,12:40
Maja M nechcem otravovať, ale môžte mi ešte pomôcť ako účtovať? Nákup 427/211 a to zdanenie?
Denda
22.02.06,12:57
Tieto pllnenia poskytované zo zisku po zdanení nezahrňame do VZ na SP, ani na ZP. Vstupujú iba do HM k zdaneniu.

Tomu to celému príspevku nerozumiem?
Tweety
22.02.06,13:26
Maja M nechcem otravovať, ale môžte mi ešte pomôcť ako účtovať? Nákup 427/211 a to zdanenie?
Príspevok zo SF(čerpanie) cez mzdu. 472/331, zdanenie 331/342.
Tweety
22.02.06,13:35
Tomu to celému príspevku nerozumiem?
Chcela som tým povedať, že nevstupujú do VZ.
ZEvina
22.02.06,13:49
Veľmi Vám ďakujem Maja M - už som to celkom pochopila. Ten VZ mi stále nesedel.. Ste zlatá.
jun2006
02.12.08,10:10
Tieto pllnenia poskytované zo zisku po zdanení nezahrňame do VZ na SP, ani na ZP. Vstupujú iba do HM k zdaneniu.
Rád by som s pripojil k téme.. Mám podobný problém. Potrebujem vydať zamestnancom darčekové poukážky ale neviem ako to zaúčtovať a zdaniť:
a.) darčeková poukážka sa odovzdá pracovníkovi proti podpisu
b.) platí za z takýchto darčekových poukážok sociálne odvody? Alebo iba daň??

problém je v tom, že to nepôjde z SF, ale priamo z nákladov firmy..
hapeti
03.12.08,08:59
Odvody sa z toho neplatia, len treba zdaniť v mzde zamestnanca - je to nepeňažný príjem.
Účtovanie tiež neviem, keď to nejde zo SF. Niekto skúsenejší???
makovnik1
27.12.08,13:39
A neplatí sa z toho náhodou aj zdravotné poistenie ???
Teda za predpokladu že to nejde zo sociálneho fondu.
25252
28.12.08,08:32
my vo firme to robíme tak, že ich zahrnieme do príjmu na zdanenie a potom do zálohy. Tak to je dobre vidieť aj na výplatných páskach.
azla
29.12.08,09:38
A neplatí sa z toho náhodou aj zdravotné poistenie ???
Teda za predpokladu že to nejde zo sociálneho fondu.

Ak to nie je čerpanie zo sociálneho fondu, ale ak ide to zo mzdových nákladov, tak sa domnievam, že je to forma akoby naturálnej mzdy (za poukážky si kúpim tovar), a hodnota poukážky vstupuje aj do základu pre výpočet odvodov aj do základu dane.
Tak to praktizujeme.

Ak by sa z toho neplatili odvody (iba daň), tak firmy by vyplacali mzdy iba cez poukážky.
makovnik1
29.12.08,13:37
Ak to nie je čerpanie zo sociálneho fondu, ale ak ide to zo mzdových nákladov, tak sa domnievam, že je to forma akoby naturálnej mzdy (za poukážky si kúpim tovar), a hodnota poukážky vstupuje aj do základu pre výpočet odvodov aj do základu dane.
Tak to praktizujeme.

Ak by sa z toho neplatili odvody (iba daň), tak firmy by vyplacali mzdy iba cez poukážky.


No podľa mňa odvod do sociálnej poisťovne ale platit nemáte - VZ na sociálne poistenie je príjem zamestnanca za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb.
Zatiaľ čo VZ na zdravotné je príjem zamestnanca, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb.
Poukážky sú síce "príjmom" zamestnanca, ale nie za vykonanú prácu.
makovnik1
29.12.08,13:45
my vo firme to robíme tak, že ich zahrnieme do príjmu na zdanenie a potom do zálohy. Tak to je dobre vidieť aj na výplatných páskach.


Neviem aký mate SW, ale mali by ste tam mať "kolonku", do ktorej ked to dáte, tak zvýši iba zdaniteľný príjem a vyráta daň. V zálohách by to nemalo figurovať.
maribet
02.06.09,06:44
Sukromne som dostala Tesco poukazky ako sposob uhrady za jednu reklamnu akciu. Podpisovala som danej reklamnej spolocnosti vyplatnu listinu so svojimi udajmi, ziadne tlacivo o tomto nepenaznom prijme mi nedali.
Mam si to zdanit v Danovom priznani, alebo to nechat tak? (Ide o 15 eur)?
Dakujem.